Josh Thomson napisał na swoim koncie na Twitterze, że kategoria musza UFC definitywnie zakończy swe istnienie zaraz po walce TJ Dillashawa Henrym Cejudo o pas wagi koguciej. Warto pamiętać, że plotki o zlikwidowaniu dywizji do 57kg krążą w świecie MMA już od jakiegoś czasu, a najbardziej znaczącym bodźcem do zintensyfikowania tych rozważań było przejście niegdysiejszego mistrza tej kategorii, Demetriousa Johnsona, do ONE FC. Poniżej wspomniany wpis Josha Thomsona na ten temat:

wszyscy pracownicy ufc, z którymi rozmawiałem mówią mi, że Waga musza zostanie zlikwidowana po walce dillashawa z cejudo. Kategoria do 165 funtów wejdzie w jej miejsce.

Jak widać, poza samym orzeczeniem rozwiązania kategorii muszej, The Punk zapewnia, że w jej miejsce powstanie nowa kategoria wagowa do 165 funtów (75 kg). O wprowadzenie tego limitu do UFC nawoływali już wielokrotnie między innymi: Nate Diaz, Kevin Lee, Dustin Poirier czy Conor McGregor. Ten ostatni krytykował również usunięcie wagi muszej z UFC, co można odebrać jako mały konflikt interesów lub przejaw nieco gorszych relacji McGregora ze swoimi przełożonymi niż miało to miejsce jeszcze do niedawna.

Ciężko na razie ocenić wiarygodność informacji Thomsona, ale jeśli powołuje się on na słowa ludzi związanych bezpośrednio z UFC, można zakładać, że taki stan rzeczy jest wielce prawdopodobny.

23 KOMENTARZE

 1. Mówcie co chcecie, wg mnie akurat w tym przedziale jest duża skala talentu i spokojnie jest miejsce na taką kategorię. Diaz, Lee, Khabib, Kowboj czy RDA – to są zawodnicy jakby stworzeni dla tego limitu. Albo z polskiego podwórka Borys. Z drugiej strony, podniesienie limitu półśredniej to też nowe możliwości i ma to sens. Między półśrednią a średnią jest bardzo duża różnica, jest kilku zawodników, którzy na średnią są za mali, a do półśredniej nie dają rady zbić, np. Gastelum.

  Taki ruch – czyli nowa dywizja i podniesienie limitu półśredniej – powoduje, że z 3 kategorii zrobi się 4. To lepsze niż samo dołożenie jednej kategorii.

  Niech jeszcze dołożą do tego TUFa, żeby uzupełnić tę dywizję nowym narybkiem i będzie git.

 2. strata muszej to zadna strata, ale po co do jasnej ciasnej nam dywizja tylko 5 funtów lzejsza niz 170, imo powinny byc odstepy co najmniej 10 funtów miedzy dywizjami, no chyba, ze ww bedzie teraz 175 to jakos to bedzie wygladac

 3. Ma to sens akurat tutaj bo jest tyle talentów. Jak dla mnie mogą robić 155, 165 i 175 i jeszcze dorzucić 195. Ja bym też zlikwidował górny limit dla ciężkiej. Wolę widzieć zawodników zdrowych w dniu ważenia niż padających na ryj z odwodnienia albo zbijających za dużo, żeby mieć przewagę zasięgu. Niech każdy siedzi w swojej wadze i tyle.

 4. Ta nowa kategoria bez sensu według mnie. Zawodnicy jeszcze bardziej będą skakać między wagami gdzie różnica to zaledwie parę kilo. Chyba po to są te kategorie żeby była między nimi jakaś różnica

 5. To już między średnia a polciezka jest większy przeskok. I taka dywizja 89kg mogła by powstać.  z 77 do 75 czy to wielka różnica?

 6. zaraz po walce TJ Dillashawa z Henrym Cejudo o pas wagi koguciej.

  A to nie czasem TJ schodzi do muszej i walka będzie o pas tejże kategorii?

 7. Ma to sens akurat tutaj bo jest tyle talentów. Jak dla mnie mogą robić 155, 165 i 175 i jeszcze dorzucić 195. Ja bym też zlikwidował górny limit dla ciężkiej. Wolę widzieć zawodników zdrowych w dniu ważenia niż padających na ryj z odwodnienia albo zbijających za dużo, żeby mieć przewagę zasięgu. Niech każdy siedzi w swojej wadze i tyle.

  Zgadzam się, jak już 165 to i z 170 zrobić 175, dodać można i 195lbs, a i 235lbs i 235+, bo największe różnice to widać, gdy "mały ciężki" walczy z "dużym".

  No i zdanie kluczowe na koniec. Tyle, że teraz ci, którzy 60kg nie ważą muszą robić wagę w górę 😉 Stąd jednak ta 57kg mogła być, dla ludzi 165 i mniej, bo przecież tacy też są na świecie i wśród zawodników. W innych dyscyplinach i walki i sportu są, a co dopiero w MMA. Choć może bardziej w Azji. A jednak to Amerykanie królowali tej dywizji w UFC. No, ale przecież tu chodzi o pieniądze, a janusz zawsze woli walki dużych niż mniejszych, bo nie docenia piękna w technikach sportów walki.

 8. Wypierdalać z tą dywizją.  Z 77 zrobi się gówno, bo każdy będzie próbował zbić do 74. Kategorie co 2,2 kg. Ja pierdolę :siara: .

 9. a i 235lbs i 235+, bo największe różnice to widać, gdy "mały ciężki" walczy z "dużym".

  Tylko te różnice jakoś nie mają wielkiego znaczenia. Obecnie mistrzem jest ,,mały ciężki", wcześniej byli nazywani przeze mnie ,,naturalni ciężcy" jak Miocic, JDS, Werdum. Cain też nie zaliczał się do dużych. Ostatnim dużym ciężkim mistrzem HW był Lesnar. Także ja jakoś nie widzę problemu żeby ci mniejsi nie mogli się przebić przez swoje warunki fizyczne.

  Druga sprawa jest taka, że LHW i HW są tak biedne, że wprowadzenie między nie dodatkowej dywizji spowoduje rozwodnienie ich, ewentualnie naściąganie jakiś ogórów by wypełnić braki.

 10. Ja tam nie mam problemu z tą dywizją. Tam jest tyle talentu, że można to trochę spłycić. Tym bardziej, że jest tam paru którzy idealnie będą tam pasować i zawsze byli trochę za duzi na lekką i za mali na półśrednią.

  Między średnią i półciezką też jest duży przeskok ale tam znowu zawodników nie ma także to nie ma sensu. Między półciężka a ciężką to samo nawet są głosy żeby ciężka wchłoneła półcięzka żeby trochę ożywić dywizje z wielkimi chłopami. Tym bardziej, że mistrzem cięzkiej aktualnie jest zawodnik z półcięzkiej więc sie da 😆

 11. W mma kategorie trochę mijają się z celem. Mieszane sztuki walki to dlaczego nie mieszane wagi , predyspozycje fizyczne.Mieszać ten schit.Niech wygra lepszy. W lekkoatletyce niema kategorii wagowych.Tak naprawdę to farsa. Pozwolić na ciosy palcem w oczy i jaja.Zero zasad.Jak chcesz zasady to idz na piłkę nożną.

 12. W mma kategorie trochę mijają się z celem. Mieszane sztuki walki to dlaczego nie mieszane wagi , predyspozycje fizyczne.Mieszać ten schit.Niech wygra lepszy. W lekkoatletyce niema kategorii wagowych.Tak naprawdę to farsa. Pozwolić na ciosy palcem w oczy i jaja.Zero zasad.Jak chcesz zasady to idz na piłkę nożną.

  ale z Ciebie myśliciel

 13. Gala powinna wyglądać tak że następni w rozpisce zawodnicy są uświetnieni trupami poległych . na których toczą swój bój. Walki dzieci na prelimsach gdzie zawodnicy z muszej mogą się wmieszać w "tłum" .

 14. Jak dla mnie kategorie położył Mysza, bo bał si,ę zawalczyć TJ.A tak to by dodał splendoru swojej kategorii.Po dobrej walce.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.