Josh Thomson napisał na swoim koncie na Twitterze, że kategoria musza UFC definitywnie zakończy swe istnienie zaraz po walce TJ Dillashawa Henrym Cejudo o pas wagi koguciej. Warto pamiętać, że plotki o zlikwidowaniu dywizji do 57kg krążą w świecie MMA już od jakiegoś czasu, a najbardziej znaczącym bodźcem do zintensyfikowania tych rozważań było przejście niegdysiejszego mistrza tej kategorii, Demetriousa Johnsona, do ONE FC. Poniżej wspomniany wpis Josha Thomsona na ten temat:

wszyscy pracownicy ufc, z którymi rozmawiałem mówią mi, że Waga musza zostanie zlikwidowana po walce dillashawa z cejudo. Kategoria do 165 funtów wejdzie w jej miejsce.

Jak widać, poza samym orzeczeniem rozwiązania kategorii muszej, The Punk zapewnia, że w jej miejsce powstanie nowa kategoria wagowa do 165 funtów (75 kg). O wprowadzenie tego limitu do UFC nawoływali już wielokrotnie między innymi: Nate Diaz, Kevin Lee, Dustin Poirier czy Conor McGregor. Ten ostatni krytykował również usunięcie wagi muszej z UFC, co można odebrać jako mały konflikt interesów lub przejaw nieco gorszych relacji McGregora ze swoimi przełożonymi niż miało to miejsce jeszcze do niedawna.

Ciężko na razie ocenić wiarygodność informacji Thomsona, ale jeśli powołuje się on na słowa ludzi związanych bezpośrednio z UFC, można zakładać, że taki stan rzeczy jest wielce prawdopodobny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.