Thomson-a

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Były mistrz UFC w wadze lekkiej Benson Henderson (MMA 19-3, UFC 7-1, 2. w rankingu MMARocks) zmierzy się z byłym mistrzem Strikeforce i niedoszłym pretendentem do tytułu UFC Joshem Thomsonem (MMA 20-5, UFC 3-1, 11. w rankingu MMARocks) w walce wieczoru gali UFC on FOX 10, 25 stycznia w Chicago. Oryginalnie Thomson miał w grudni walczyć o mistrzostwo z Anthonym Pettisem na gali UFC on FOX w Sacramento, jednak kontuzja posiadacza tytułu pozbawiła go tej szansy.

Dla Hendersona będzie to pierwszy występ od sierpniowej utraty pasa na rzecz wspomnianego Pettisa, po odklepaniu dźwigni na łokieć już w pierwszej rundzie. Wcześniej „Bendo” wygrywał w największej organizacji na świecie siedmiokrotnie, w tym trzykrotnie bronił tytułu kolejno z Frankiem Edgarem, Nate’em Diazem i Gilbertem Melendezem.

Thomson z powodu licznych kontuzji stoczył tylko trzy pojedynki w ostatnich trzech latach. Jeszcze w Strikeforce pokonał na punkty K.J. Noonsa oraz po wyrównanym starciu uległ Gilbertowi Melendezowi. W kwietniowym powrocie do UFC Kalifornijczyk efektownie odprawił Nate’a Diaza.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.