Relacja, wyniki, bonusy

Nate Diaz (MMA 16-7) zapewnił sobie status pierwszego pretendenta w wadze lekkiej poddając w drugiej rundzie Jima Millera (MMA 21-4) w walce wieczoru gali UFC on FOX w New Jersey.

Młodszy z braci Diazów od początku przeważał w pojedynku punktując faworyta miejscowej publiczności ciosami bokserskimi. Miller kilka razy próbował przenieść walkę do parteru w pierwszej rundzie, ale Kalifornijczyk bronił obalenia lub szybko wracał do stójki. W drugiej odsłonie Diaz dalej kontrolował walkę w stójce, a gdy pod koniec rundy Miller nonszalancko zostawił mu szyję w klinczu, zawodnik ze Stockton zaatakował gilotyną. Podopieczny Cesara Gracie szybko przetoczył rywala na plecy, dopiął technikę i sekundy później Miller musiał się poddać.

W drugiej walce wieczoru Johny Hendricks (MMA 13-1) niejednogłośnie wypunktował Josha Koschecka (MMA 17-6). Jak można się było spodziewać starcie dwóch utytułowanych zapaśników odbywało się głównie w stójce. Pierwsza runda należała do Koschecka, która kilka razy potrafił zamknąć rywala pod siatką i tam zasypać go ciosami. W drugiej lepszy był Hendricks, który zaczął trafiać przeciwnika lewy sierpowym, rozbijając mu kontuzjowane w walce z GSP prawe oko. Najbardziej wyrównana była ostatnia odsłona, Hendricks ponownie kilka razy wstrząsnął Koscheckiem, ale były zawodnik AKA jako jedyny w tym pojedynku zdobył obalenie i przez około dwie minuty kontrolował walkę z półgardy. Po końcowej syrenie dwóch z trzech sędziów przyznało nieznaczną wygraną młodszemu z zapaśników.

Dwie pierwsze walki głównej karty zakończyły się w pierwszych rundach. Alan Belcher (MMA 18-6) nie wystraszył się dźwigni na nogi Rousimara Palharesa (MMA 14-4) i wdał się z Brazylijczykiem w pojedynek grapplingowy. Po kilku sprawnych ucieczkach z prób poddań Amerykanin znalazł się na górze, skąd zasypał rywala uderzeniami i łokciami, które zakończyły pojedynku. W starciu w wadze ciężkiej Lavar Johnson (MMA 17-5) wykorzystał przewagę warunków fizycznych i rozbił Pata Barry’ego (MMA 7-5). Barry był co prawda bliski skończenia walki kluczem na rękę z pozycji bocznej, ale gdy Johnson powrócił do stójki, udało mu się zamknąć rywala pod siatką i zasypać gradem sierpów i kolan, które zmusiły sędziego do przerwania walki.

Najlepszą walką pozostałej części gali była wojna w wadze muszej pomiędzy Louisem Gaudinot (MMA 6-2) i Johnem Linekerem (MMA 19-6). Obaj zawodnicy zapominając o obronie wymieniali ciężkie ciosy i gdy wydawało się, że Brazylijczyk zaczyna znacząco przeważać, miejscowy zawodnik złapał go w gilotynę w stójce, którą pozbawił go przytomności. Dobre widowisko zaprezentowała też druga para muszych, w której John Dodson (MMA 13-5) wypunktował Tima Elliota (MMA 8-3-1). Pewne zwycięstwa na punkty odnosili tez Michael Johnson (MMA 11-7) nad Tonym Fergusonem (MMA 13-4), Anglik John Hathaway (MMA 16-1) nad Niemcem Pascalem Kraussem (MMA 10-1), Danny Castillo (MMA 14-4) nad Johnem Cholishem (MMA 8-2) i Dennis Bermudez (MMA 8-3) nad Pablo Garzą (MMA 11-3).

W dwóch walkach otwierających galę Czech Karlos Vemola (MMA 9-2) udanie zadebiutował w wadze średniej poddając Mike’a Massenzio (MMA 14-6), a Roland Delorme (MMA 8-1) nieoczekiwanie odklepał Kanadyjczyka Nicka Denis (MMA 11-3).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Nate Diaz pok. Jima Millera przez poddanie (gilotyna), 4:09 runda 2

Główna karta:

170 lbs.: Johny Hendricks pok. Josha Koschecka przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
185 lbs.: Alan Belcher pok. Rousimara Palharesa przez TKO (uderzenia w parterze), 4:18 runda 1
265 lbs.: Lavar Johnson pok. Pata Barry’ego przez TKO (uderzenia w stójce), 4:38 runda 1

Walki w Fuel TV

155 lbs.:  Michael Johnson pok. Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
125 lbs.: John Dodson pok. Timothy’ego Elliota przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: John Hathaway pok. Pascala Kraussa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
125 lbs.: Louis Gaudinot pok. Johna Linekera przez techniczne poddanie (gilotyna), 4:54 runda 2
155 lbs.: Danny Castillo pok. Johna Cholisha przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Dennis Bermudez pok. Pablo Garzę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Walki na facebooku:

135 lbs.: Roland Delorme pok. Nicka Denis przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:59 runda 1
185 lbs.: Karlos Vemola pok. Mike’a Massenzio przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:07 runda 2

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Louis Gaudinot vs. John Lineker
Nokaut wieczoru: Lavar Johnson
Poddanie wieczoru: Nate Diaz

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.