Relacja, wyniki, bonusy

Nate Diaz (MMA 16-7) zapewnił sobie status pierwszego pretendenta w wadze lekkiej poddając w drugiej rundzie Jima Millera (MMA 21-4) w walce wieczoru gali UFC on FOX w New Jersey.

Młodszy z braci Diazów od początku przeważał w pojedynku punktując faworyta miejscowej publiczności ciosami bokserskimi. Miller kilka razy próbował przenieść walkę do parteru w pierwszej rundzie, ale Kalifornijczyk bronił obalenia lub szybko wracał do stójki. W drugiej odsłonie Diaz dalej kontrolował walkę w stójce, a gdy pod koniec rundy Miller nonszalancko zostawił mu szyję w klinczu, zawodnik ze Stockton zaatakował gilotyną. Podopieczny Cesara Gracie szybko przetoczył rywala na plecy, dopiął technikę i sekundy później Miller musiał się poddać.

W drugiej walce wieczoru Johny Hendricks (MMA 13-1) niejednogłośnie wypunktował Josha Koschecka (MMA 17-6). Jak można się było spodziewać starcie dwóch utytułowanych zapaśników odbywało się głównie w stójce. Pierwsza runda należała do Koschecka, która kilka razy potrafił zamknąć rywala pod siatką i tam zasypać go ciosami. W drugiej lepszy był Hendricks, który zaczął trafiać przeciwnika lewy sierpowym, rozbijając mu kontuzjowane w walce z GSP prawe oko. Najbardziej wyrównana była ostatnia odsłona, Hendricks ponownie kilka razy wstrząsnął Koscheckiem, ale były zawodnik AKA jako jedyny w tym pojedynku zdobył obalenie i przez około dwie minuty kontrolował walkę z półgardy. Po końcowej syrenie dwóch z trzech sędziów przyznało nieznaczną wygraną młodszemu z zapaśników.

Dwie pierwsze walki głównej karty zakończyły się w pierwszych rundach. Alan Belcher (MMA 18-6) nie wystraszył się dźwigni na nogi Rousimara Palharesa (MMA 14-4) i wdał się z Brazylijczykiem w pojedynek grapplingowy. Po kilku sprawnych ucieczkach z prób poddań Amerykanin znalazł się na górze, skąd zasypał rywala uderzeniami i łokciami, które zakończyły pojedynku. W starciu w wadze ciężkiej Lavar Johnson (MMA 17-5) wykorzystał przewagę warunków fizycznych i rozbił Pata Barry’ego (MMA 7-5). Barry był co prawda bliski skończenia walki kluczem na rękę z pozycji bocznej, ale gdy Johnson powrócił do stójki, udało mu się zamknąć rywala pod siatką i zasypać gradem sierpów i kolan, które zmusiły sędziego do przerwania walki.

Najlepszą walką pozostałej części gali była wojna w wadze muszej pomiędzy Louisem Gaudinot (MMA 6-2) i Johnem Linekerem (MMA 19-6). Obaj zawodnicy zapominając o obronie wymieniali ciężkie ciosy i gdy wydawało się, że Brazylijczyk zaczyna znacząco przeważać, miejscowy zawodnik złapał go w gilotynę w stójce, którą pozbawił go przytomności. Dobre widowisko zaprezentowała też druga para muszych, w której John Dodson (MMA 13-5) wypunktował Tima Elliota (MMA 8-3-1). Pewne zwycięstwa na punkty odnosili tez Michael Johnson (MMA 11-7) nad Tonym Fergusonem (MMA 13-4), Anglik John Hathaway (MMA 16-1) nad Niemcem Pascalem Kraussem (MMA 10-1), Danny Castillo (MMA 14-4) nad Johnem Cholishem (MMA 8-2) i Dennis Bermudez (MMA 8-3) nad Pablo Garzą (MMA 11-3).

W dwóch walkach otwierających galę Czech Karlos Vemola (MMA 9-2) udanie zadebiutował w wadze średniej poddając Mike’a Massenzio (MMA 14-6), a Roland Delorme (MMA 8-1) nieoczekiwanie odklepał Kanadyjczyka Nicka Denis (MMA 11-3).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Nate Diaz pok. Jima Millera przez poddanie (gilotyna), 4:09 runda 2

Główna karta:

170 lbs.: Johny Hendricks pok. Josha Koschecka przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
185 lbs.: Alan Belcher pok. Rousimara Palharesa przez TKO (uderzenia w parterze), 4:18 runda 1
265 lbs.: Lavar Johnson pok. Pata Barry’ego przez TKO (uderzenia w stójce), 4:38 runda 1

Walki w Fuel TV

155 lbs.:  Michael Johnson pok. Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
125 lbs.: John Dodson pok. Timothy’ego Elliota przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: John Hathaway pok. Pascala Kraussa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
125 lbs.: Louis Gaudinot pok. Johna Linekera przez techniczne poddanie (gilotyna), 4:54 runda 2
155 lbs.: Danny Castillo pok. Johna Cholisha przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Dennis Bermudez pok. Pablo Garzę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Walki na facebooku:

135 lbs.: Roland Delorme pok. Nicka Denis przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:59 runda 1
185 lbs.: Karlos Vemola pok. Mike’a Massenzio przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:07 runda 2

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Louis Gaudinot vs. John Lineker
Nokaut wieczoru: Lavar Johnson
Poddanie wieczoru: Nate Diaz

2920 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 38. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 39. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 40. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 41. Dana chyba nie lubi Massenzio. Najpierw rzucili go Krzyśkowi, który jest w innej kategorii wagowej, po drodze dostał Palharesa, a teraz Vemola, który w rzeczywistości jest półciężkim.

 42. Śmieszne jak karzą im skandować i krzyczeć " Are you ready? GO!"

   

  Publika – AEEEEEEEWWWW lAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 43. No Vermola pięknie, nie spodziewałem się 🙂 wkońcu walczy w naturalnej wadze.

 44. a ja spodziewałem się wygranej Vemoli 🙂 , Massenzio mnie jakoś nie przekonuje

 45. Tego się nie spodziewałem, myślałem, że Ninja miłości zaraz znokautuje przeciwnika, a tutaj zakończenie rundy odwrotne.

 46. jeszcze jedna może dwie sekundy i byłaby przerwa, bardzo dobra walka

 47. ej o ktorej sie na fb zaczelo? myslalem ze o 23 bedzie.
  I przy okazji poproszę linka do dalszych walk:)

 48. Bardzo, bardzo dobra runda. Dla takich walk warto oglądać prelimsy 🙂

 49. eee lajtowo idzie się przez fb zalogować jest git,noc zarwana 🙂

 50. FACEBOOK PRELIMINARY FIGHTS – polubić ufc na facebooku , przejść na zakładke WATCH LIVE i oglądać
  UFCTV PRELIMS – wejść na ufc.com , przejsc na ufctv zarejestrowac sie , zalogowac i ogladac
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 51. Pittbull@
  Nazwijmy to pierwsze słabsze walki, a main to są te ostatnie prawdziwe 🙂
  „http://www.ufc.tv/ufc/event/prelims/1455” –> trzymajcie streama Jak ktoś niechce zakładać tam konta to niech przez facebooka się zaloguje bo tak się da pozdro 🙂

 52. kazdy kto ma na fb polubione ufc dostal taka informacje
  12 amazing fights, all airing free — there is no excuse for missing this card. The action starts at 4 pm ET/1 pm PT on Facebook – here’s how to watch every fight from anywhere in the world: http://on.ufc.com/IsockB

 53. Zamiast leżec w takiej gardzie jaką ma Garza i dac opcję sedziom do dania rundy dla Pabla za aktywność, lepiej wstać i kilkakrotnie rzucić tak rywalem by rundę jednak punktowana byla dla Bermudeza:) Piękne rzuty.

 54. bardzo ladna walka , gdyby taki garza byl wzrostu berudeza to ten by go zabil albo z oktagonu wyrzucil ;p;p;p

 55. ale Dennis go zniszczył. Garza jest za duży na tą wage on powinnien do wyżej próbować.

 56. Ładna walka, liczyłem na Bermudeza, to taka mniejsza wersja Sonnena 😛 Te rzuty w jego wykonaniu to coś pieknego.

 57. z tym wzrostem jest pewien problem ale wydaje mi sie ze tendencja bedzie odwrotna mniejsi beda sie wycofywac nizej a teraz maja jeszcze 125 ;p mekka niskich i zajebistych ;p;p

 58. byłem przekonany, że gala zaczyna sie o 0:00 i przepadły mi 2 (3?) walki :/

 59. Panowie ogladajcie na mma tv.net  bo na facebooku i ufc.tv jest opoznienie minutowe

 60. co to jest minuta, za komuny były opóźnienia rzędu lat : ) na facebooku rewelacyjna jakość jak na stream.

  John Cholish  vs. Danny Castillo bez rewelacji, trzy rundy przepykane i tyle. Gwizdy na hali. Walka w stylu można iść po napój i nic się nie straci. Castillo zwycięża po decyzji.

 61. Jeśli Palhares założy taką dźwignię, to będzie skuteczniejszy od Cholisha.

 62. A teraz Catchweight 😀 który odbiega tylko o kilogram od wagi 57 kg. (Flyweight) nawet niewiem jak tą nazwe wagi przetłumaczyć na polski 😀 fruwająca? powietrzna?

 63. John Lineker vs Louis Gaudinot ale bomby 😀 podoba mi się, widać podejście sportowe a nie zasrany trash talk

 64. Zielony Clay Guida – Brawo Rogan ! 🙂 Btw. Sędzia wygląda jak Puhakka, z głosem Steve-O 🙂

 65. Kurna jestem ogólnie tolerancyjny,ale trzeba być naprawde przygłupem żeby z czymś takim wejść do oktagonu…

 66. Reaven94 – catchweight nie jest pełnoprawną wagą, to tylko waga ustawiona na daną walke jak zawodnik przekroczy wage (ponosi wtedy też konsenkwencje; w tym wypadku Lineker waży za dużo)

 67. ale runda zajebista, Lineker to Brazylijczyk? dość nietypowe imię i nazwisko jak na Brazylijczyka

 68. fuck Gaudino ale Lineker kot straszny też szacunek, Louis Good Night: D

 69. Dał radę. Myślałem, że albo padnie po ciosach albo dostanie tego suba a jednak udało mu się…Applause

 70. już na fb chyba nie leci ,oglądej se na ufc.tv ,zaloguj się przez fb 🙂

 71. całkowita dominacja Hathawaya, Krauss dopiero na końcu coś zapunktował dla siebie

 72. Hathaway  vs. Pascal

  Hathaway genialna dyspozycja, dobra 1 runda, Pascal wyłapał troszkę kolan ale siły odmówić mu nie można, szklana szczęka to zdecydowanie nie jest. Ciężki do skończenia. Ilość ciosów czysto przyjętych imponująca. Wygrana Hathawaya nie podlega dyskusji. Pascal co by nie mówić, pozazdrościć odporności.

 73. ale żeby mieć orange sport trzeba zaplacić ..
  a orange sport placi za ppv:)

 74. o której 'mniej wiecej’ bedzie leciala walka wieczoru (diaz miller)? znow zasne a tak ustawie budzik i bedzie ok

 75. o co chodzi ze techniczne poddanie? ze sedzia przerwal jak typ odplynal czy co? pytam bo nie ogladam prelimsow

 76. bardzo chciałbym aby Elliot dostał split decision, zasłużył sobie na to… ale hype na małpe kręcić się będzie pewnie dalej

 77. Dla mnie tu moglo byc wszystko, ja kierowalem sie tym, ze jakos lepiej wygladal mi Dodson w dwoch rundach, ale 3 byla zupelnie inna i zdecydowana dla Elliota.

 78. Dodson?!Nic nie pokazał,ten Elliot super zawalczył.Szkoda,jednak medialność ważniejsza no i trenuje u Jacksona.Wchodzą układy.

 79. Układy…równa walka była, mi Jackson nie dał ani dolca, a też tak punktowałem. Dziwię się, że Dodson więcej nie nurkował po obalenie, no ale cóż.

  Teraz Tony:)

 80. Pierwsze dwie rundy ogladalem i z przewaga dla Dodsona, czesciej trafial moim zdaniem. a Elltiot muchy zabijal. Typowalbym obie rundy dla Johna choc pierwsza mogla byc remisowa

 81. Odskakując od wyników trochę. Atmosfera taka gwizdająco-pomrukiwająca, nierozumiem trochę publiczności. Tam jednak uwielbiają mordobicia.

 82. co ludzie tam przesadzają z tym buczeniem…

  1 runda dla MJ'a, celność, 2 runda dla Tony'ego, agresja i kilka ładnych trafień.

 83. I przełączam się na orange sport, w końcu mam wolne i mogę…:)pierwszy raz poza ME gali w Szwecji.

 84. Co za masakrycznie z*ebana publiczność – ciągle buczą,chociaż walka się normalnie toczy.

 85. Nie wierzę normalnie, że MJ tak zdeklasował w zasadzie Tony'ego boksersko, jak na to jak prezentowali się jeszcze jakiś czas temu. Tony dziś poniżej swego poziomu, MJ ponad, takie odniosłem wrażenie, 3 runda MJ, więc 29:28, ciężkie walki 😀

  A oni dali 30:27, na łątwiznę poszli, moim zdaniem 2 runda dla Fergusona za agresywność i kilka solidnych trafień, MJ akurat w tej rundzie trochę zwolnił i nie trafiał.

 86. Widać było wpływ Evansa, A Ferguson z mańkutem nie potrsfił znaleść drogi do skończenia, 30-27

 87. UUUUU Lavar mam nadzieje że dostanie ostre Ko od Pata za to swoje cwaniactwoo

 88. Dobry wieczór Panowie i Panie (chociaż wątpię, czy jakaś się znajdzie na stronie, to od szowinisty być wyzwanym nie mam zamiaru ;)). To zaczynamy od ciężkiego knockoutu tak? 😀

 89. Za każdym razem mówię sobie, że to przecież Barrego decyzja, że walczy w ciężkiej, a i tak mi go żal 😉

 90. Lavar radzi sobie nieźle w ufc ale pokazał już, że ktokolwiek z parterem nawet średnim (w końcu Barry ma słaby a prawie go poddał) go łatwo odklepie. Straszny żółw na plecach

 91. Pierwsza walka z kuponu weszła.Na betsson kurs na Lavara 2,50 był 🙂

 92. Weszło conajmniej 10 mocnych ciosów, az mu się głowa od pleców odbiła.

 93. Pierdo..y cwaniak Lavar musi go ktoś ostro zatrzymać np.Cain albo Konina

 94. Co weekend..no może prawie co weekend wychodzi jakiś film z Jason’em 😉

 95. A już myślałem, że Pat po dzisiejszym wieczorze obetnie włosy.
  winter is comming

 96. ehh a tak liczylem na barrego, zreszta jak zawsze ale tak wydawalo mi sie, ze na sile staral sie go poddac w parterze

 97. Barry jeśli przegrywa nawet to daje świetne walki. Ludzie go lubią więc zostanie na bank.

 98. Wielkie brawa dla Belchera, pokazał, że jego czarny pas jest równie wartościowy, a potem ten GnP, zabójczy. To jest MMA.

 99. ha tak jak myślałem że Belcher wygra chociaż wszyscy podniecali się tak Palharesem 😀 Ale to było do przewidzenia

 100. dopiero właczyłem, myslałem ze zdaze na pata, jaki wynik poprzedniej walki?

 101. Piekne zakonczenie Belchera … wlasnie tego mi braklo w walce Grabowskiego .. nic tak skutecznie nie rozbija gardy jak lokcie … i po dziku 🙂

 102. Ale mimo wszystko wciskanie się w walkę na techniki kończące nogi oceniam jako głupie 😛

 103. Ale te ramówki UFC w Orange Sport pokazują MMA od najbrutalniejszej strony, pełno duszeń, bezwładnych nokautów, dzikich kolan, dzikich łokci, slamów…nieładnie, bo tak nie wygląda ten sport w większości czasu.

 104. Przepiękan walka, wszystkie atuty dla Rusłana zabrał i obnażył go tym gnp, kozak walka.

 105. @silvex

  po początku i kontroli w parterze Pata, walka przeniosła sie. do stójki a tam Lavar rozbił Barrego.

 106. Dla mnie było wiadome, ze Belcher wygra i postawiłem na niego kase, Palhares jest przereklamowany w przeciwieństwie do człowieka z którym dzisiaj walczył

 107. dzięki jajcarz i malina 😉 belcher totalnie mnie zakonczył, juz byłem pewny ze odda ta noge ale ładnie wybronił

 108. toquinho tak sie uwijal ze dalbym sobie reke uciac ze wykreci, a jednak dal rade 😀

 109. szkoda, ze nie dokrecil twistera. Odrazu po walce youtube i juz wiem jak to wyglada 😀

 110. Chyba lepiej jednak ujrzeć Jima który jest wszechstronny (stosunkowo) niż Nate który przeleży 5 rund w tym złym znaczeniu bo na plecach

 111. Ja jestem najbardziej ciekawy, czy boks Diaza będzie wyglądał równie rewelacyjnie w walce, w której przeciwnik będzie próbował obaleń.

 112. Nie oglądałem chyba uważnie bo wydawało mi się,że więcej ciosów trafił Kos a tu w statystykach inaczej.

 113. I co teraz zrobić z takim Hendricksem? 🙂 Mam nadzieję, że nie dostanie od razu walki o pas. Nie po takiej walce 😛

 114. Mogło pójśc w obie strony. Kontrowersji tam nie widziałem. Szkoda że J&J tak bardzo nie lubią Kosa że gadają głupoty.

 115. ja bardziej szedlem w Hendricka ale nie byloby kontrowersji gdyby wygral Pudel

 116. walka bardzo zacięta, ciężko tutaj mówić o tym, że ktoś był wyraźnie lepszy i zasłużył na zwycięstwo

 117. Byłem za Kos’em. Moim zdaniem przechylił szalę po ostatnim obaleniu i kontroli w parterze.

 118. no prosze nawet pocieszyl millera 😀 wieksza niespodzianka niz ten sub

 119. Najbardziej zdziwiła mnie łatwość z jaką go skończył w parterze. Myślałem, że mimo wszystko BJJ będzie na dość wyrównanym poziomie. Dobranoc 🙂

 120. Przynajmniej jeden mój typ się sprawdził. :] Diaz bardzo ładnie zakończył walkę. Spokojnej nocki Panowie.

 121. Wszyscy krzyczą o Nicku, a tu cichaczem Nate po tytuł idzie :D. Pierwszy raz byłem za którymś z Diazów i się nie zawiodłem. Wreszcie Dana trafił z dobrą galą na Foxa…

 122. @malinowski

  zgadzam się, ale wydaje mi sie, że ta gala była bardziej hmm "udana" jeśli chodzi o przyciągnięcie nowych widzów 🙂

  Edit: tak było lutek
  „I’m sorry sir but I’m gonna break your leg”- Bas Rutten

 123. Fox z Cainem i JDSem też było swietne.

  A nie było przypadkiem tak, że na Foxie była tylko walka wieczoru?

 124. Było chyba też wtedy Guida-Benson na otwartym Foxie  (kapitalna walka) ale moge się mylic.

 125. ostatnie walki Nate'a to jest jakaś masakra, życze mu żeby wygral ten pas.

  A co on tam powiedział, że dziewczyna Nicka jest w ciąży bo nie zrozumiałem  ( czegos jej tam gratulowal )? 🙂
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 126. Swietny main event…Swietny main card…naprawde UFC przebija same siebie z roku na rok. Nate vs Benson byłoby mega ciekawe.

 127. Aha i jeszcze fanie ze Pan Janisz i Juras poprawili komentarz- z gali na gale coraz lepiej. „Pozwalają” Roganowi przeprawadzac wywiad itp. Mowia wtedy kiedy trzeba itp.

 128. O, to może skuszę się następne UFC oglądać z polskim komentarzem. 

 129. Super gala. Szkoda przegranej Toquinho i Pata , Ciesza mnie 2 pozostale. Parter swietny w 2 walce. Co zrobil Nate to poezja. Nalezy mu sie ten czarny pasek w bidzejdzej

 130. szlak zaspałem kurwasz mać Barry przegrał Lavar widzę, cały czas do przodu.Palhares nie pierwszy raz posypał się psychicznie nie szło w parterze odechciało mu się walczyć.

 131. Bardziej jednowymiarowego zawodnika w MMA od Toquinho to nie ma, więc było kwestą czasu, aż ktoś po nim pojedzie. Gala kozak, szkoda Barrego, szacunek dla Diaza, niesamowity progres zrobił w ostatnim czasie. Ogólnie Diazów zawsze miło się ogląda.

 132. Wrażenia odnośnie main-cardu:

  – Barry odrobił lekcje i wiedział, że Johnson zwykł przegrywać przez poddania. Jednakże, zerowe umiejętności Pata w tej płaszczyźnie zemściły się i Lavar dokonał egzekucji na swoim rywalu,

  – byłem przekonany, że Belcher nie odklepie techniki Palharesa ze względu na wysokie umiejętności parterowe 😉 świetne TKO w jego wykonaniu,

  – moje uznanie dla Hendricksa, który udowodnił swoje wysokie umiejętności, w które wątpiłem… ,

  – Nate to świetnej klasy grappler i nie mogę doczekać się jego walki o tytuł.

 133. No i Belcher wygrał mi parę stówek, wiedziałem, że można na niego liczyć :>

 134. Palahares jednowymiarowy ? LOL, Szczególnie z tymi obaleniami… Belcher po mistrzowsku uciekł mu z tej skrętówki, potem był łokieć i wydaje mi się, że Touqchino już był na pół przytomny i nie był już w stanie zrobić nic z pleców.

 135. Pień szybko rozbity. Znow sie pokazał z jednopłaszczyznowej strony i jesli nie urwie noge to dostaje wpierdol.
  Diaz…uwielbiam obu braci, ta zawziętosc, w jakims tam sensie „serce” do walki i ringowe cwaniactwo – oczywiscie poparte technika i umiejętnościami. Mysle ze jeszcze jeden wygrany pojedynek i Nate dostaje walke o pas.
  Gratulacje dla Hendricksa, szykuje sie pretendent do pasa mistrzowskiego, dwie wygrane z czolowymi Fitchem i Kosem.

 136. Diaz vs Miller to nie był eliminator do pasa? Diaz kapitalne poddanie. Ciekawe czy Hendricks dostanie title shota. Jeśli tak to musiałby długo czekać na zwycięzcę GSP vs Condit. Pewnie po drodze dostanie jeszcze kogoś na przeczekanie. Szkoda Palharesa. Dodson mnie trochę zawiodł. Myślałem, że przejedzie jak czołg po Elliocie, a tu proszę. Teraz niech zawalczy z Gaudinotem.

 137. i wiele osob palhaera do walki o pas porownywalo, a wystarczy obrona przez skretówką rozbicie i po walce.
  Hendricks tradycyjnie wygral decyzją, a nate z takimi warunkami musial to wygrac.

 138. @vaicavalo

  Diaz vs. Miller był eliminatorem.

  Hendricks vs. Koscheck – pierwszego pretendenta wyłoni pojedynek Kampmann vs. Ellenberger. Na pewno Hendricks'a czeka kolejna walka.

 139. Niztheriel … wyjdz 

  Jasne ze Palhares zna miliony,milardy,bilardy technik,ale Co z tego? robi caly czas to samo a jak ktos mu ucieknie to sie gubi calkowicie.

 140. Świetna gala, najlepsza na foxie !
  Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że warunki fizyczne jak np. zasięg, na dobre zdominują ten sport.
  Chciałbym zobaczyć:
  Barry – Nelson
  Diaz – Henderson
  Belcher – Weidman

  @malinowsky
  o ile pamiętam, to na pierwszej gali ufc on fox transmitowali tylko Caina z JDS.

 141. Nie przesadzajmy teraz z Palharesem i nie róbmy z niego jakiegoś ogórka który umie jedną technikę. To facet który ma jeden z najlepszych parterów w całym MMA. Przegrana zaskakująca, ale Palhares to klasowy zawodnik. Wróci jeszcze do ścisłej czołówki.

 142. Fajna gala, warto było poświęcić te parę godzin.

   John Dodson pok. Timothy’ego Elliota, w tej walce bym się nie zgodził z werdyktem. Dodson nic wielkiego, taka mucha spierdalająca. 

  Alan Belcher pok. Rousimara Palharesa, tutaj można by podsumować złapał kozak tatarzynaLaughing świetny parteR Belchera, Palhares przecenił swoje umiejętności na takiego przeciwnika.

  Johny Hendricks pok. Josha Koschecka

  Twardy łeb obydwu, nie wszystkie ciosy wchodziły ale obydwoje mogli się poczuć wstrząśnięci, też przychyliłbym się do minimalnego zwycięstwa Hendricksa.  

  Diaza niestety nie miałem przyjemności oglądać bo na oczy weszła podwójna garda.

 143. Fajna gala z sensacyjną wygraną Belchera na czele. Nikt już chyba nie będzie zestawiał Palharesa z Andersonem o pas 🙂 Świetna forma Diaza, nie sądziłem że tak łatwo przejdzie się po Millerze. Wątpię jednak czy ktokolwiek jest w stanie pokonać Bensona. Szkoda mi Kosha, walka wyrównana i ciężko mówić o oszustwie czy kradzieży, ale wypunktowałem 1 i 3 rundę dla niego. Hendricks ma mocne łapy, ale za wcześnie jest dawać mu walkę o pas. Widzę go z Ellenbergerem w następnej walce.

 144. W którym momencie Palhares się niby zgubił? w tym w którym odrazu będąc w gardzie poszedł po balachę? ALe teorie ludzie wymyślają, na ADCC też był drugi fartem – parodia.

  Proponuje obejrzeć krótki sparing Millera z Palharesem..

 145. Nie zawyżajcie umiejętności Palharesa jako zawodnika MMA, ma bardzo dobry parter ale Dan Miller już pokazał, że można zatrzymać jego bjj i stoczyć wyrównaną walkę, David Branch w 1 rundzie radził sobie bardzo dobrze i wygrał na punkty, w sumie zabrakło mu kilku sekund żeby skończyć Palharesa a ludzie pisali, że nie dość, że pokona Belchera to Andersona może pokonać, nie rozumiałem tej sytuacji ale przynajmniej dobry kurs na Belchera był to mało mnie interesuje to przecenianie zawodnika z Brazylii

 146. Kuźwa, przez Mayweathera przegapiłem tą galę … 🙁
  Venom:
  Co to za konstrukcja: „… Hendricks znów lądował na twarzy Koschecka ciosy …” ? 😮 Pewnie przetłumaczyłeś żywcem „landed punches”, tylko że w polskim „lądować” nie jest czasownikiem tranzytywnym, tzn. nie występuje z dopełnieniem po orzeczeniu – lądować może tylko coś albo czymś, np. samolot/samolotem, a nie można lądować czegoś !

 147. gdyby Toquinho wygrał, to pewnie połowa by szczała z zachwytu i domagala sie walki o pas a teraz okazuje sie jednowymiarowym ogorkiem.

  Niestety znowu sie musi odbudować, tylko mam nadzieje, ze znowu go nie zepchną do undercardu.

 148. Palhares vs. Belcher – wiele osób typując tą walkę zapomniało, że Alan to także czerń w BJJ, co ładnie zaprezentował niedowiarkom, pokazując piękne ucieczki z prób suba Brazylijczyka i samemu solidnie pracując nad poddaniem oponenta. Wg mnie – Rousimar stał się ofiarą swojego hype’u („tak! Bankowo urwie mu nogę!”, „Belcher już może szukać nogi na wymianę!” itp.), bo na siłę (jakby czuł presję, aby wygrać włanie w TEN sposób) usiłował poddać rywala dźwignią na nogi, na co Belcher ewidentnie był przygotowany. W oczy rzucała się straszliwa bezradność Brazylijczyka z pleców, bo Belcher rozbił go tam bardzo łatwo, a Rousimar, zamiast się kleić do rywala, lub kontratakować, wyglądał jakby się zastanawiał: „jak ja mu się mogę teraz dobrać do tej nogi?”

 149. Nie zawyżajcie umiejętności Palharesa jako zawodnika MMA, ma bardzo dobry parter ale Dan Miller już pokazał, że można zatrzymać jego bjj i stoczyć wyrównaną walkę,

  Żartujesz? Z tego co pamiętam Miller został niemal zmasakrowany przez Palharesa. Gdyby nie nadpobudliwość Brazylijczyka, który podobno sugerując się werbalnym poddaniem przestał katować przeciwnika mielibyśmy do czynienia z egzekucją. Oczywiście walka trwała pełen dystans, ale o wyrównanym starciu nie ma mowy. Zresztą punktacja mówi sama za siebie. Nie rozumiałem osób wynoszących Palharesa na piedestał i tak samo nie rozumiem osób, które kwestionują jego wysokie umiejętności. Niepotrzebnie dążył za wszelką cenę do skrętówki, co w konsekwencji się zemściło. Brak aktywności z pleców oraz kilka efektywnych łokci przesądziło o wyniku.

 150. Walki do zrobienia po tej gali
  EdgarHenderson vs Diaz
  Hendricks vs StoryAntonito na przeczekanie
  Miller vs Sotiropoulos
  Koscheck vs Sanchez
  Belcher vs BelfortSilva
  Palhares vs MayhemDollaway looser
  Lavar vs Miocicdel Rosario
  Barry vs Griggs
  Dodson vs Gaudinot
  Hathaway vs PyleNeer

 151. Brawa dla Belcher'a, odrobił zadanie domowe, świetnie udaremniał ataki Palhares'a na nogę. Szkoda trochę, że Brazylijczyk jednak nie wyciągnął techniki, jednak brak strachu Belcher'a w parterze sprawił, że Palhares się zagubił. Nate Diaz zgodnie z przewidywaniami, nie lubię braci Diaz, ale walczą bardzo dobrze. Lavar Johnson również zgodnie z moim przeczuciem, przewaga zasięgu i siły zrobiła swoje. Myślę, że on i Carwin to najmocniej bijący ciężcy w UFC, nie ujmując nic Hunt'owi, Velasquez'owi czy JDS.

  Edit: Dawno już nie widziałem tak nieudolnego zakładania klucza jak robił to Barry. Albo ma alergię na naukę parteru albo jest antytalentem w tej dziedzinie. Chłopaczki, którzy trenują kilka miesięcy potrafią zapiąć poprawnie tę technikę, jedną z najprostszych zresztą.

 152. Diaz podtrzymuje tradycje w hamstwie przed walką , ale po walce gotów konika rywalawi pocałować . Wymyślił sobie pewnie motywacje jak z Rookiego że np : Miler on mu przyjaciela zabił albo psa otruł stąd i stąd ta skuteczność :P.A na poważnie to walki Diaza ogląda się bardzo dobrze ale najbardziej podobała mi się walka
  Hendricksa i Pudla jak powiedział Janisz.

 153. Brawo dla Diaza, liczyłem na niego. Dobrze, że Hendricks udowodnił że walka z Fitchem to nie przypadek. Szkoda Palharesa, ale zawodnicy jednopłaszczyznowi nie mogą trafić do "elity".

 154. ja bym chcial zobaczyć takie walki:

  oczywiście Nate vs Edgar/Bendo

  Miller vs Cerrone

  Hendricks vs Rory McaDonald

  Koscheck vs Maia

  Belcher vs Belfort

  Palhares vs Franklin

  Lavar vs Gonzaga

  Barry vs Mitrione

 155. Comber
  Ja nie piszę , ze walka była tak wyrównana jak Kos vs Hendricks ale w 1 rundzie Palhares leżał po ciosach w stójce na plecach a 3 była chyba dla Millera (dawno nie oglądalem tej walki ale puntkowałem jakoś 29-28, słabo pamiętam 2 runde, chyba wiekszosc czasu Palhares był an górze) bardziej mi chodziło o brak prób poddań Palharesa i o to, że czarny pas jakim jest Miller spokojnie sobie poradził w tym aspekcie walki, ludzie piszą, że Palhares moze urwać nogę każdemu a to nie prawda, pisanie, że poddałby Andersona to jakieś nieporozumienie. Nie zaniżam jego umiejętności ale problem jest w tym , że one są ciągle zawyżane i wczorajsza walka to zweryfikowała. Belcher był naprawdę zdecydowanym faworytem tej walki ale ludzie myśleli inaczej

 156. @slipmych:

  Comberowi chodziło chyba o filmik na youtubie, gdzie Palhares kula się z Mayhem'em Miller'em.

 157. Belcher ma jaja, twarda psychika, trzezwe myslenie. Palhares sie niezle zaprezentowal, dynamiczne wjazdy w nogi, niestety sie odslania w parterze na uderzenia. To samo z Marquadtem.

 158. Jak dla mnie gala była kozacka, zajebiste walki Nate'a, Barryego jak i Palharesa, a i reszta nie odstawała

 159. Jestem pod małym wrażeniem Orange Sport; właśnie oglądam powtórkę UFC on Fox i w końcu w tym swoim dolnym pasku z informacjami nie ma wyników gali 🙂

 160. ależ Nate zmiażdżył Millera rewelka ! 🙂 Nastepna powinnien mieć o pas tylko troche to czasu to zejdzie bo jednak jeszcze zostaje rewanż Edgara z Handersonem więc możliwe że Diaza czeka jeszcze jedna walka przed starciem o mistrzostwo !

  Belcher super ! 🙂 Cały koniec Palharesa nastąpił wtedy gdy Balcher uwalniał już zupełnie nogę tym swoim obrotem 360 gdzie przy okazji trafił tego niszczącego nogi zawodnika w szczękę 😉 a potem dokończył dzieła !

 161. ja pierdole jacy wy smieszni jestescie w wiekszosci. Wczoraj gadaliscie ktora urwie noge a dzisiaj robicie z  niego najwiekszego leszcza. Chlop wyciagnie wnioski i pokaze na co go stac. Jestem pewny

 162. Co Wy tak jedziecie Palharesa? Zamiast docenić Belchera jedziecie po Brazylijczyku, przyjął bardzo mocne i celne uderzenie łokciem od solidnego fightera. Co w tym dziwnego, że taki cios potrafi spowodować za chwilę zakończenie walki?
  W stójce coś potrafi, ale nie miał zasięgu, tych umiejętności co Belcher, więc co miał robić. Chłop też bardzo dobrze potrafi uderzać z góry, a to chyba nie BJJ?Zły gameplan jeśli w głowie miał tylko i wyłącznie skrętówkę znowu…i tyle.

  Nate pierwsza klasa, bracia Diaz robią progres wspólny rzekłbym:)

 163. Wydaje mi sie ze dobrym zestawieniem, juz definitywnie o pas bylo by zestawienie Showtime'a z Diazem. Mogla by byc fajna walka.
  Szybkosc, kreatywnosc vs taka zawzietosc i skutecznosc 😀

 164. Ciekawe kogo HW dostanie teraz Lavar ? Oby był to ktoś konkretny kto zgasi jego cwaniaki u śmiech

 165. Zobaczyłbym z chęcią Henderson-Diaz
  Pewnie Ben by wygrał w stójce, bo nie sądzę żeby Diaz go poddał. Nie wiem czy jego można w ogóle poddać po tym co pokazał z Cerrone 😛

 166. dziwna ta polityka UFC, na konferencji powiedzieli, ze Hendricks kolejny w kolejce o tytuł i od niego zalezy czy poczeka czy chce walczyc. No to jak liczyć, GSP wraca w grudniu, po walce z Conditem miną z 3/4 miesiace to troche czasu jest.

  Ja bym, Hendricksa zestawil z Diazem ( pewnie mu sie skonczy zawieszenie)
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 167. Belcher to nie zaden leszcz. Pokonal Kanga, Cote i ma swietny rekord. Dziwie sie wogole, ze bookmacherzy tak mocno obstawiali Toquinio.

 168. fajna gala. zaskoczyła mnie porażka josha, ale w przebiegu walki był gorszy

 169. Ja bym chętnie zobaczył Diaz'a z Pettis'em jako eliminator do TS.. A Belcher mnie nieźle zaskoczył, nie spodziewałem się takiego zakończenia tej walki..

 170. szkoda Palharesa – byłem wręcz pewny że wygra , Diaz ładnie pojechał , zwycięstwa Lavara sie spodziewałem ale musi poprawić parter – może następna walka z Travisem Brownem ? 🙂

 171. Które walki spoza głównej karty warto obejrzeć?

  Kuźwa, przez Mayweathera przegapiłem tą galę …
  Venom:
  Co to za konstrukcja: “… Hendricks znów lądował na twarzy Koschecka ciosy …” ? Pewnie przetłumaczyłeś żywcem “landed punches”, tylko że w polskim “lądować” nie jest czasownikiem tranzytywnym, tzn. nie występuje z dopełnieniem po orzeczeniu — lądować może tylko coś albo czymś, np. samolot/samolotem, a nie można lądować czegoś !

  Wywód na temat czasownika lądować, a w pierwszym zdaniu zamiast – kogo? co? – tę galę

 172. Browne walczy w sierpniu z Rothwellem.

  Barry przegrał w typowy dla siebie sposób. Szybujące obszerne cepy na przemian z wysokim kopnięciem plus stanie pod siatką w oczekiwaniu na zbawienie.

 173. @Tens 

  Wszystkie były niezłe ale Gaudinot vs Lineker przez swoją dramaturgię szczególnie zasługuje na uznanie 🙂

 174. Nate mega dobry, chyba poprawił obronę przed obaleniami. Piękne zwycięstwo!

  Koscheck (jak to mówił Juras – DŻOSZ KOSZYK) z Hendricksem niezbyt ciekawa i do tego trudna do sędziowania walka.

  Palhares – Belcher – gratulacje dla Belchera, świetnie się przygotował i wygrał w pięknym stylu. Rousimar musi się nauczyć osłaniania z pleców przed ciosami i jednak urozmaicić styl walki, bo skrętówek każdy się spodziewa.

  Lavar – Barry- jak zobaczyłem ten klucz, to myślałem, że już po wszystkim, bo Johnson zdawał się w parterze leżeć nieruchomo jak kłoda i momentami miałem wrażenie, że już nie spróbuje nic zrobić, poza odklepaniem. Jak się potem okazało, Barry drogo zapłacił za zmarnowanie takiej szansy. Lavar fantastycznie bije w stójce i mnie też kojarzy się z Carwinem, ale to chyba jednak nie ten poziom – myślę, że prędzej czy później zaczną go poddawać, jeśli naprawdę nie podszkoli parteru.
  Teraz liczę na Lavar-Browne i Barrego z Griggsem na odbudowę.

 175. Barry vs Griggs świetny pomysł natomiast dla Lavara dałbym zwycięzce walki Nelson vs Herman

 176. Fight of the Night: Louis Gaudinot vs. John Lineker
  Knockout of the Night: Lavar Johnson
  Submission of the Night: Nate Diaz

  Zdziwiłbym się, gdyby zielonowłosemu nie dali FOTN, bo te wymiany w pierwszej rundzie to była masakra.

 177. Też tak myślę, nie mógł rąk złączyć do gardy, bo go cycki bolały przy spięciu!

 178. Kibicowalem Toquinho ale pamietam jeszcze jak ludzie smiali sie z Belchera, jak mowil, ze nie boi sie parterowej walki z Palharesem

 179. Nie zdziwiłem się, że Belcher wygrał bo jest bardzo niedocenianym zawodnikiem, ale trzeba przyznać, że to co zrobił to był majstersztyk, walka piękna!
  Gala bardzo udana, szkoda tylko, że wygrał Diaz bo tego szkieleta nie lubię…… Barry przegrał, żadne zaskoczenie.
  Aha zarzuci ktoś linkiem do walk z SFL 3? Chciałbym zobaczyc przede wszystkim Lashleya!

 180. Bylem pewien, ze to Pudel wygral 29-28. Dla mnie 3 runda ewidentnie dla niego. Szkoda, ze Carwin jeszcze nie wrocil, bo z Lavarem bylaby mega walka

 181. Ja teraz tak to widzę:

  Carwin vs Lavar
  Pettis vs Diaz (eliminator)
  Belcher vs Boetsch/Bisping winner (eliminator)
  Hendricks vs Shields/Herman winner lub Kampmann/Ellenberger looser (eliminator tylko dla Hendricksa)

 182. podobała mi się gala. choć zaskoczyla porażka Josha. Ale będąc obiektywnym to był w tej walce słabszy i wpełni się zgadzam z werdyktem sędziowskim.

 183. Dla mnie walka wieczoru bylo starcie Palhares – Belcher. Wielki szacun.

  Diazowie to mistrzowie wchodzenia w glowy swoich przeciwnikow. Wywieraja niesamowita presje nie tylko w samej walce, ale rowniez w sferze psychicznej

  Miller byl 1 pretendentem do walki o pas. Sam Nate w wywiadzie mowil, ze spytal sie kolesi z UFC co go bardziej przyblizy do walki o pas – wygrana z Millerem, czy wygrana ze zwyciezca Pettis/Lauzon. Powiedzieli mu, ze Miller. Nie zrozumialy bedzie dla mnie zatem inny scenariusz, niz walka Diaz – Edgar/Henderson. Oczywiscie, mimo, ze Dana twierdzi, ze dali my wybor, czy walczy, czy czeka, to mina na konferencji po gali jednoznacznie wskazuje, ze nie jest to w smak UFC i bardziej oplacalne byloby starcie Diaz/Pettis. Az sam jestem ciekaw.

 184. Pniak którego niektórzy (w tym nawet ja) przewidywali, że mógłby zagrozić Pająkowi w walce o pas, pokazał jaki jest mocny.

  Szkoda Pata, ale rywal bił faktycznie bardzo mocno. 

  Młody Diaz – MEEEEEEGA występ !

  Kos – był blisko, ale nie dał rady (dobrze pamiętam,że Hendriks coś przebąkiwał przed walką o zakończeniu kariery?? albo coś mi sie pomieszało…)

  Główna karta na plus. Prelimsów jeszcze nie widziałem, ale jak tak czytam, to kilka musze nadrobić.

 185. @bizubka. 

  Diaz zjest juz pretendentem do pasa, ale faktycznie zestawienie go z  Pettisem bylo by i widowiskowe i sprawiedliwe dla obu

 186. Dopier co obejrzasłem gale, tak wyszło, typowania 50/50

  Barry vs Johnson – Ładna postwa Pata (Barry próbuje klucza – świat sie kończy) robi chłopak postepy, szkoda że przegrał.

  Palhares vs Belcher – szkoda Palharesa, TS mu odjechał, ale swoja droga cieżko ciągle wygrywać hell hookiem wiadomo na co sie przygotować

  Kosheck vs Hendrix – obstawiałem Hendricksa i wygrał, chociaż walka wyrównana a werdyk moim zdanie lekko naciagniety, ale ciekawe co pokaże dalej

  Diaz vs Miller myslalem że Jim nie da sie skonczyc a tu niespodzianka, to Diaz ma TS-a zobaczym co pokaże Dobra gala
  BigNog Fedor Velasqes Barnett Shogun Rampage Belfort Alves Guida Cerrone Aldo

 187. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 188. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 189. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 190. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 191. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 192. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 193. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 194. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 195. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 196. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 197. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 198. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 199. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 200. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 201. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 202. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 203. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 204. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 205. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 206. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 207. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 208. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 209. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 210. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 211. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 212. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 213. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 214. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 215. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 216. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 217. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 218. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 219. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 220. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 221. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D N