Relacja, wyniki, bonusy

Najmłodszy z mistrzów UFC Jon Jones (MMA 14-1) z łatwością po raz pierwszy obronił tytuł UFC w wadze półciężkiej poddając w czwartej rundzie Quintona Jacksona (MMA 32-9) na UFC 135 w Denver w Kolorado.

Pretendent właściwie nie zagroził mistrzowi na przestrzeni ponad piętnastu minut. Jones w dwóch pierwszych rundach umiejętnie trzymał Rampage’a na dystans lokując na jego ciele niskie i wysokie kopnięcia oraz ciosy proste. Gdy walka trafiała do zwarcia Bones również nie dawał okazji rywalowi obijając jego korpus i nogi kolanami. 24-latek z Rochester podkręcił tempo w trzeciej odsłonie zdobywając obalenia i momentalnie dosiad. Jackson co prawda uciekł z trudnej pozycji, ale w między czasie zebrał kilka mocnych łokci. W końcówce trzecich pięciu minut Jones zaczął trafiać częściej i celniej, a w pierwszej z mistrzowskich rund obalił zrezygnowanego rywala, łatwo zdobył plecy i tam zakończył starcie duszeniem.

W drugiej z głównych walk wieczoru niedawny pretendent do tytułu w wadze półśredniej Josh Koscheck (MMA 16-5) znokautował pod koniec pierwszej rundy byłego dominatora w tej kategorii Matta Hughesa (MMA 45-9). Koscheck potrzebował kilku minut na rozgrzanie się w pojedynku, w tym czasie były mistrz nieoczekiwanie trafił go kilkoma lewymi prostymi i sierpowymi. Kiedy jednak zawodnik AKA podkręcił obroty zaczął lądować na twarzy Hughesa kolejne mocne ciosy. Gdy weteran wylądował na plecach, Koscheck dokończył dzieła celnym ground and pound tuż przed syreną kończącą pierwszą odsłonę.

Znakomity występ w swoim powrocie do wagi lekkiej Nate Diaz (MMA 14-7) zdemolował byłego rywala swojego starszego brata Takanoriego Gomiego (MMA 32-8). Diaz najpierw rozbił Japończyka serią technicznych ciosów w stójce, a gdy walka przeniosła się na ziemię poddał błyskotliwą kombinacją trójkąt / balacha.

Wysokość nad powierzchnią morza Denver dała się we znaki zawodnikom wagi ciężkiej, którzy bardzo słabo zaprezentowali się w dwóch pojedynkach. Travis Browne (MMA 12-0-1) łatwo wypunktował Anglika Roba Broughtona (MMA 15-6-1), jednak z powodów problemów z kondycją nie potrafił odprawić przed czasem dużo słabszego rywala. Jeszcze gorzej wypadł były mistrz IFL Ben Rothwell (MMA 31-8), który nieoczekiwanie uległ byłemu mistrzowi K-1 Markowi Huntowi (MMA 7-7). Dość powiedzieć, że słaniający się na nogach już w drugiej rundzie Amerykanin został prawie poddany balachą przez kickboksera.

Zwycięzca ostatniego TUFa Tony Ferguson (MMA 12-2) zafundował Aaronowi Rileyowi (MMA 30-13-1) złamaną szczękę prezentując precyzyjny boks w pojedynku, który potrwał tylko jedną rundę. W drugiej z walk transmitowanych w stacji Spike TV, Tim Boetsch (MMA 14-4) wypunktował Nicka Ringa (MMA 12-1) wyraźnie wygrywając dwie ostatnie rundy.

W pozostałych pojedynkach, Junior Assuncao (MMA 13-4) udanie powrócił do UFC wygrywając decyzją z Eddiem Yaginem (MMA 15-5-1), Japończyk Takeya Mizugaki (MMA 15-6-2) w hokejowym stylu odprawił Cole’a Escovedo (MMA 17-8), a Nowozelandczyk James Te Huna (MMA 13-5) w 47 znokautował Ricardo Romero (MMA 11-3).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones pok. Quintona Jacksona przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:14 runda 4

Główna karta:

170 lbs.: Josh Koscheck pok. Matta Hughesa przez KO (uderzenia w parterze), 4:59 runda 1
265 lbs.: Mark Hunt pok. Bena Rothwella przez jednogłośną decyzję, 30-27; 29-28; 29-27
265 lbs.: Travis Browne pok. Roba Broughtona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Nate Diaz pok. Takanoriego Gomiego przez poddanie (balacha), 4:27 runda 1

Walki w Spike TV:

155 lbs.: Tony Ferguson pok. Aarona Riley przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00 runda 1
185 lbs.: Tim Boetsch pok. Nicka Ringa przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27

Pozostałe:

145 lbs.: Junior Assuncao pok. Eddie’ego Yagina przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-26; 30-27
135 lbs.: Takeya Mizugaki pok. Cole’a Escovedo przez TKO (lewy sierpowy i uderzenia), 4:30 runda 2
205 lbs.: James Te Huna pok. Ricardo Romero przez KO (prawy podbródkowy), 0:47 runda 1

Bonusy po 75 tys. $

Walki wieczoru: Jon Jones vs. Quinton Jackson
Nokaut wieczoru: Josh Koscheck
Poddanie wieczoru: Nate Diaz

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.