Według brazylijskiego portalu Tatame przeciwnikiem Joscha Koschecka (MMA 12-3, UFC 10-3, 4 w rankingu MMARocks) na UFC 95, 21 lutego w Londynie będzie debiutujący w organizacji Paulo Thiago (MMA 7-0, UFC 0-0). Niepokonany Brazylijczyk trenuje na co dzień w Constrictor Team razem z mistrzem ADCC 2007 i zawodnikiem WEC Ranim Yahyą. W zeszłym roku Thiago walczył cztery razy w jednej z najlepszych organizacji w Kraju Kawy Jungle Fight, gdzie pokonał m.in. niezłego Francuza Ferrida Khedera, jednak żaden z jego przeciwników nie był nawet w ułamku zbliżony klasą do Koschecka.

Weteran pierwszej edycji TUF po porażce z Thiago Alvesem na UFC 90 w październiku bardzo szybko odbudował się brutalnie nokautując Japończyka Yoshiyuki Yoshidę na gali UFC Fights For Troops na początku grudnia. Pojedynek z Brazylijczykiem będzie dla Koschecka ostatnim w jego obecnym kontrakcie i cały czas nie wiadomo czy zawodnik AKA ma zamiar zostać w UFC i podpisać umowę pozwalającą na wykorzystywanie jego wizerunku w grach komputerowych. Bardzo możliwe, że jeżeli zdecyduje się opuści organizacje pojedynek zostanie rozegrany w niepokazywanej w głównej transmisji części gali. Rozpiska UFC 95.

UPDATE: Menadżerowie Koschecka potwierdzają występ zawodnika w Londynie.

Przy okazji kilka nowych pojedynków na najbliższe gale: UFC potwierdziło prawie wszystkie walki na najbliższą galę Fight Night, 7 lutego w Tampa. Co ciekawe w rozpisce pozostał mający niedawno kłopoty z prawem Josh Neer. Jedynym niepotwierdzonym starciem pozostaje pojedynek powracającego po kontuzji kolana Matta Riddle (MMA 1-0, UFC 1-0) ze Steve’em Bruno (MMA 12-4, UFC 1-1). Rozpiska UFN 17.

MMAWeekly na UFC 96, 7 marca w Columbus zapowiada ciekawe starcie w wadze lekkiej pomiędzy Grayem Maynardem (MMA 6-0, UFC 4-0), a Jimem Millerem (MMA 13-1, UFC 2-0). MMAMania informuje, że możliwym przeciwnikiem Dustina Hazeletta jest Ben Saunders (MMA 7-0-2, UFC 3-0). Rozpiska UFC 96.

Na UFC 97, 18 kwietnia w Montrealu do organizacji powróci były pretendent do tytułu w wadze średniej Kanadyjczyk David The Crow Loiseau (MMA 18-8, UFC 4-3), jego przeciwnikiem będzie finalista trzeciego TUFa Ed Herman (MMA 14-7, UFC 3-4). Rozpiska UFC 97.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.