Wszystko wskazuje na to, że wreszcie Strikeforce zdecydowało o ostatecznym kształcie turnieju wagi ciężkiej. Obok wczoraj anonsowanych na luty pojedynków Fedora Emelianenko z Antonio Silvą i Andreia Arlovskiego z Sergeiem Kharitonovem, dzisiaj portale MMAFighting i MMAJunkie podają informację o dwóch kolejnych ćwierćfinałach.

Ubiegłoroczny pogromca Fedora Fabricio Werdum (MMA 14-4-1, 3 w rankingu MMARocks) zmierzy się w rewanżu z mistrzem Strikeforce, Dream i ubiegłorocznym zwycięzcą Grand Prix K-1 Alistairem Overeemem (MMA 34-11, 8 w rankingu MMARocks). Data pojedynku nie jest jeszcze znana, nie wiadomo też, czy Holender położy na szali swój pas Strikeforce. Turniej uzupełni pojedynek Bretta Rogersa (MMA 11-2, 11 w rankingu MMARocks) z Joshem Barnettem (MMA 26-5, 10 w rankingu MMARocks). Występ Barnetta zależny jest jednak od tego czy były mistrz UFC odzyska licencję na starty w MMA utraconą po jego trzecim pozytywnym teście antydopingowym w lipcu 2009 roku.

UPDATE: Dodatkowe szczegóły dotyczące turnieju za Joshem Grossem z ESPN

tytuł mistrza Strikeforce należący do Alistaira Overeema będzie częścią turnieju. Kwietniowy pojedynek Holendra z Werdumem oraz każde kolejne starcie zwycięzcy będzie rozegrane na dystansie pięciu rund.

– na lutowej gali odbędą się dwa pojedynki rezerwowe: Shane Del Rosario (MMA 10-0) vs. Lavar Johnson (MMA 15-3) oraz Ray Sefo (MMA 2-0) vs. Valentijn Overeem (MMA 28-25).

– Scott Coker przyznał, że Strikeforce nie planuje pojedynku Barnetta w Kalifornii i żeby ominąć jego problemy z licencją poszuka takiego miejsca rozegrania gali, gdzie miejscowa komisja zgodzi się dopuścić Barnetta do walki.

– Coker planuje zakończyć turniej we wrześniu

W tej chwili pierwsza runda znakomicie zapowiadającego się turnieju wygląda następująco

12 lutego 2011
Fedor Emelianenko (31-2) vs. Antonio Silva (15-2)
Andrei Arlovski (15-8) vs. Sergei Kharitonov (17-4)

Pojedynki rezerwowe:
Shane Del Rosario (10-0) vs. Lavar Johnson (15-3)
Valentijn Overeem (28-25) vs. Ray Sefo (2-0)

kwiecień 2011
Fabircio Werdum (14-4-1) vs. Alistair Overeem (34-11)
Josh Barnett (26-5) vs. Brett Rogers (11-2)

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.