Barnett

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) W pojedynku czołowych ciężkich na świecie były mistrz UFC oraz finalista Grand Prix Pride i Stirkeforce Josh Barnett (MMA 33-6, UFC 5-1) skrzyżuje rękawice z Travisem Browne’em (MMA 15-1-1, UFC 6-1-1) na gali UFC 168: Weidman vs Silva 2, 28 grudnia w Las Vegas. Początkowym planem UFC było zestawienie Browne’a ze Stipem Miciociem na gali UFC on FOX 9, ale z nieznanych powodów decydenci w największej organizacji na świecie zrezygnowali z takiego starcia.

Na niedawnej gali UFC 164 Barnett powrócił do UFC po ponad dziesięciu latach występów w innych organizacjach. Od marca 2008 „The Warmaster” wygrał dziesięć ze swoich ostatnich jedenastu pojedynku, zostawiając w pokonanym polu m.in. Jeffa Monsona, Pedro Rizzo, Bretta Rogersa, Sergeia Kharitonova i ostatnio Franka Mira.

Cztery lata młodszy Browne jest sprawcą największej niespodzianki ostatnich miesięcy. Podopieczny Grega Jacksona w sierpniu, mimo sporych kłopotów na początku pojedynku, znokautował Alistaira Overeema pod koniec pierwszej rundy. Ostatnio Hawajczyk wygrywał też m.in. ze Strefanem Struvem, Chadem Griggsem i Gabrielem Gonzagą, a jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Antonio Silvy.

Wstępna rozpiska UFC 168: Weidman vs Silva 2.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.