josh_barnett_7-610x406

Josh Barnett który na gali UFC 168 zmierzy się z Travisem Brownem, zgodził się na serię dodatkowych badań które wykona światowa agencja do spraw dopingu w sporcie (WADA). Mimo ostatecznej zgody na walkę, komisja w Newadzie przed którą zeznawał Barnett podczas przesłuchania nie oszczędzała zawodnika ze względu na jego kłopotliwą przeszłość.

Były mistrz UFC był już wcześniej trzy razy łapany podczas badań na obecność zakazanych substancji w organizmie. Dwa pierwsze pozytywne testy zaliczył ponad 10 lat temu co w rezultacie pozbawiło go mistrzowskiego pasa UFC. Kolejny raz zawodnik wpadł podczas przygotowań do walki z Fedorem Emelianenko w 2009 roku w rezultacie czego odwołano trzecią galę Affliction.  35 letni Barnett tłumaczył że pozytywne testy były wynikiem skażenia legalnych suplementów których używał.

Szef komisji w Newadzie, Keith Kizer poinformował że Barnett zanim dojdzie do jego walki, 28 grudnia z Brownem, będzie co tydzień badany przez organizację WADA. Dodał że zawodnik zgodził się być do dyspozycji komisji przez cały rok 2014 i brać udział w wyrywkowych badaniach nawet jeśli nie będzie miał zamiaru walczyć w Las Vegas. Całe koszty dodatkowego badania w wysokości 20 tysięcy dolarów zgodziło się pokryć UFC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.