Pierwsza gala walk na gołe pięści Genesis dobiegła końca! Zwycięzcą walki wieczoru premierowej edycji został Josh Barnett. Amerykanin pokonał Marcina „Różala” Różalskiego, który nie został dopuszczony przez lekarza do ostatniej rundy.

Josh zaczął od lewego prostego, Polak skrył się za podwójną gardą. Barnett szybko przeszedł do klinczu pod siatką, po rozerwaniu od razu wrócił do zwarcia. Taktyką Amerykanina było obijanie Marcina w klinczu. Na twarzy byłego mistrza UFC pojawiło się rozcięcie, Różalski trafił precyzyjnym ciosem. Barnett zapędził Marcina do narożnika i znów złapał klincz. Josh był w natarciu i on również rozciął Polaka swoimi uderzeniami. „Różal” został zepchnięty do głębokiej defensywy. Polak ruszył do przodu, zadał kilka celnych ciosów, ale po chwili padł na deski. „Różal” był liczony, jednak zdołał kontynuować walkę. Zawodnicy przed końcem rundy zdążyli zadać jeszcze kilka mocnych uderzeń.

Różalski wycofał się po lewym prostym ze strony rywala. Barnett doskoczył do Polaka i złapał klincz. Po przerwaniu akcji przez sędziego w ofensywie pozostawał Amerykanin. Marcin został dociśnięty do siatki, trafił łokciem, ale był już bardzo zmęczony. Josh aktywniej pracował na nogach i zachował więcej sił na tym etapie starcia. Były mistrz UFC ponownie posłał Marcina na matę. Prawe oko Różalskiego było prawie całkowicie zamknięte. Lekarz pozwolił jednak na kontynuowanie pojedynku. Barnett złapał klincz, gdzie robił doskonały użytek z brudnego boksu. Różalski był rozbijany krótkimi uderzeniami przy siatce. Marcin miał coraz mniej argumentów na akcje Amerykanina. „Rózal” trafił jeszcze podbródkowym przed końcem odsłony.

Zawodnicy nie wyszli jednak do ostatniej odsłony tego pojedynku. Starcie zostało wstrzymane przez lekarza przed rozpoczęciem trzeciej rundy. Zamknięte oko Marcina Różalskiego uniemożliwiło mu dalszą walkę. Josh Barnett pokonał Polaka po sześciu minutach batalii na gołe pięści.

120 kg: Josh Barnett pok. Marcina Różalskiego przez TKO, runda 2, 3:00

Zawodnicy na gali Genesis mogą używać gołych pięści i łokci podczas walki w stójce. Dozwolone są także uderzenia w klinczu. Starcia odbywają się w formule 3 rund po 3 minuty. W zależności od pojedynku organizatorzy przewidzieli możliwość zmiany liczby rund, w których toczy się walka. Każdy knockdown wiąże z 10-sekundowym odliczaniem, a zawodnicy walczą w kwadratowej klatce o wymiarach 8 na 8 metrów.

Pełne wyniki gali Genesis

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.