(fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

Przy okazji konferencji prasowej po UFC 140 ogłoszono długo oczekiwany start dywizji muszej (do 57 kg.) w UFC. Pierwsze walki w nowej kategorii ujrzymy w Marcu następnego roku. Na gali UFC on FX w Sydney 4 marca zobaczymy dwa pojedynki w nowej wadze, oba zestawiające schodzących niżej kogucich z czołowymi obecnie muszymi. Zwycięzcy walk, w późniejszym terminie powalczą o pierwszy tytuł UFC w limicie 125 funtów.

Mistrz Tachi Palace i uważany za najlepszego muszego na świecie Ian McCall (MMA 11-2, #1 w rankingu wagi muszej MMARocks) zmierzy się z Demetriousem Johnsonem (MMA 11-2, #4 w rankingu wagi koguciej MMARocks) a obecny mistrz Shooto Yasuhiro Urushitani (MMA 19-4-6, #3 w rankingu wagi muszej MMARocks) zostanie przywitany w oktagonie przez Josepha Benavideza (MMA 15-2, #3 w rankingu wagi koguciej MMARocks).

McCall objął prymat w rankingach po pokonaniu Jussiera da Silvy 18 lutego tego roku. Po tej walce McCall wchodził do klatki dwukrotnie odprawiając Dustina Ortiza i Darrella Montague. McCall ma za sobą też krótki epizod w WEC gdzie, w wadze koguciej, zakończył przygodę z bilansem 1-2 tocząc m.in. przegraną walkę z Dominickiem Cruzem.

Johnson wkroczy do tego nieformalnego turnieju tuż po nieudanej próbie zdobycia pasa wagi koguciej. 1 października „DJ” przegrał na punkty z Dominickiem Cruzem. Była to jego pierwsza porażka od 5 walk i druga pod banderą Zuffy.

Benavidez to kolejny zawodnik, który miał do czynienia z Cruzem w przeszłości. Obecny mistrz wagi koguciej jest jedynym zawodnikiem, który był w stanie pokonać zawodnika Alpha Male, czego dokonał dwukrotnie. Obecnie Benavidez wygrał trzy walki z rzędu poddając Wagnneya Fabiano i pokonując na punkty Iana Lovelanda i Eddiego Winelanda.

Urushitani jest najstarszym i najbardziej doświadczonym zawodnikiem z tej czwórki. 35-letni Japończyk wygrał swoje ostatnie pięć walk. Ma za sobą m.in. zwycięską walkę z Johnem Dodsonem, dwie stoczone walki z Mamoru Yamaguchim (wygrana i porażka) oraz dwa remisy z Shinichim Kojimą. Dla Urushitaniego walka w marcu będzie pierwszą po drugiej stronie Pacyfiku.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.