Foto Tracy Lee / Combat LifeStyle.com

Błąd dyrektora wykonawczego komisji w Nowej Południowej Walii Craiga Wallera spowodował, że nie zobaczyliśmy dzisiaj dodatkowej rundy przewidzianej w razie remisu w pojedynku półfinałowym w turnieju o tytuł mistrza UFC w wadze muszej, w którym zmierzyli się Ian McCall (MMA 11-2-1, UFC/WEC 1-2-1) i Demetrious Johnson (MMA 14-2-1, UFC/WEC 4-2-1) na gali UFC on FX w Sydney.

Waller źle przepisał kartę jednego z sędziów starcia, Sala D’Amato, odczytując jego punktację w ostatniej rundzie 10-9 dla McCalla, gdy w rzeczywistości było to 10-8 dla debiutanta w UFC. Po zsumowaniu rund dało to niesłuszną wygraną Demetriousowi Johnsonowi 29-28, zamiast remisu 28-28. Dwaj pozostali sędziowie, Kon Papai oraz Anthony Dimitriou, ocenili walkę odpowiednio 29-28 dla Johnsona i 29-29. W efekcie nieprawidłowo ogłoszono większościową wygraną zawodnika z Kirkland w stanie Waszyngton.

Australijscy komisarze zauważyli błąd za późno, by rozegrać przewidzianą w przypadku remisu w półfinale turnieju rundę dodatkową. Wynik pojedynku został zmieniony na remis, a prezydent UFC ogłosił konieczność przeprowadzenia szybkiego rewanżu w celu wyłonienia rywala dla Josepha Benavideza (MMA 16-2, UFC/WEC 8-2) w pojedynku o tytuł UFC w wadze muszej. Jak poinformował White, drugie starcie McCalla z Johnsonem może odbyć się najwcześniej już w kwietniu.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.