Jose Aldo przerwał passę trzech porażek z rzędu i odniósł pierwsze zwycięstwo po zmianie kategorii piórkowej na kogucią. Brazylijczyk jednogłośnie wypunktował Marlona Verę na gali UFC Vegas 17.

Jako pierwszy do ataku ruszył Marlon Vera, który zadał kilka niskich kopnięć. Aldo zajął centralną część oktagonu, ale nie wyprowadzał wielu uderzeń, Ekwadorczyk zdecydował się na przejście do klinczu. „Chito” docisnął byłego mistrza wagi piórkowej do siatki. Aldo w końcu odwrócił pozycję i zerwał uchwyt. Jose zaczął nacierać do przodu, udało mu się zamknąć rywala przy siatce oraz trafić dwoma hakami na wątrobę. Brazylijczyk rozkręcał się i teraz to on był aktywniejszym zawodnikiem w stójce. Obaj panowie wymienili po kilka kopnięć w końcowych sekundach rundy.

Ekwadorczyk zaczął ofensywniej kolejną odsłonę, ale szybko został skarcony przez Aldo celną kombinacją ciosów. Jose napierał do przodu i zmuszał Marlona do cofania się pod siatkę. „Chito” atakował przede wszystkim niskimi kopnięciami, Aldo chętniej bił na głowę i tułów rywala. Vera zaczął wywierać presję, skrócił dystans, ale nie udało mu się przenieść akcji na matę. Marlon przeszedł do klinczu, Jose trafił kolanem na rozerwanie uchwytu. Vera ponownie zdecydował się na zwarcie i Brazylijczyk kończył drugą rundę z plecami przy siatce.

Vera szybko przeszedł do ofensywy po starcie ostatniej rundy. Aldo skontrował i zaszedł swojemu rywalowi za plecy w klinczu. Brazylijczyk zapiął haki, dzięki czemu ustabilizował pozycję. Jose rozpoczął pracę nad dojściem do duszenia. Były mistrz kontrolował przeciwnika, cały czas będąc wpiętym za jego plecami. Marlon Vera wrócił na nogi, ale Aldo nie puścił pozycji. Po krótkiej „przechadzce” po oktagonie zawodnicy ponownie trafili na matę. Aldo nie zdołał zapiąć duszenia, a Vera nie potrafił uciec z tej niebezpiecznej pozycji do samego końca walki. Po trzech rundach sędziowie punktowi jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Jose Aldo.

135 lb: Jose Aldo pok. Marlona Verę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali UFC Vegas 17

34-letni Aldo (MMA 29-7) jest jednym z najlepszych zawodników w historii MMA. W latach 2009-2015 był mistrzem WEC oraz UFC w kategorii piórkowej, a swojego tytułu w obu organizacjach bronił łącznie dziewięć razy. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Urijah Faber, Frankie Edgar, czy Chan Sung Jung. W zeszłym roku zmienił wagę na kogucią, gdzie jak do tej pory musiał uznawać wyższość najpierw Marlona Moraesa, a następnie Petra Yana w starciu mistrzowskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.