Petr Yan nowym posiadaczem zwakowanego pasa w kategorii koguciej UFC! Rosjanin wygrał z Jose Aldo na UFC 251 przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Obaj zawodnicy toczyli równą batalię w stójce, ale końcowa faza walki była jednostronną deklasacją w wykonaniu Yana.

Aldo i Yan rozpoczęli pojedynek od kontrolnych uderzeń w pełnym dystansie na środku oktagonu. Yan dwukrotnie trafił mocnym prawym na szczękę Brazylijczyka. Aldo pracował niskimi kopnięciami, a jednym z nich świetnie wyhaczył rywala. Pojedynek w stójce toczył się w spokojnym tempie, Petr i Jose nie mieli zamiaru zbytnio ryzykować. Rosjanin bardzo dobrze punktował prawym sierpowym. Aldo ruszył po obalenie, ale ostatecznie to Petr wylądował z góry i świetnie zaakcentował końcówkę pierwszej rundy serią uderzeń na głowę Brazylijczyka.

Początek drugiej odsłony wyglądał podobnie do poprzedniej rundy. Zawodnicy nie forsowali tempa i toczyli wyrównaną potyczkę w stójce. Aldo regularnie trafiał niskimi kopnięciami. Yan starał się wywrzeć presję i zamknąć byłego mistrza wagi piórkowej pod siatką. Brazylijczyk zyskiwał jednak przewagę w stójce i coraz częściej trafiał wycofującego się Petra. W tej odsłonie to Jose Aldo zadał więcej celnych ciosów.

Aldo czuł się coraz pewniej w tym starciu i zamierzał kontynuować skuteczną postawę z drugiej rundy. Yan walczył z odwrotnej pozycji, przez co nie mógł trafiać prawym sierpowym jak na początku walki. Brazylijczyk bardzo chętnie bił na korpus Petra. W połowie tego pojedynku statystyka zadanych znaczących ciosów była niemal idealnie równa dla obu zawodników. Z czasem Rosjanin jednak wrócił do pojedynku i teraz to on zwyciężył w kilku wymianach bokserskich. Aldo wyraźnie zwolnił i przyjmował coraz więcej uderzeń na głowę od Petra.

Petr Yan w swoim stylu starał się wywierać presję na Aldo. Były mistrz UFC w dalszym ciągu skutecznie atakował wątrobę Rosjanina. Zawodnicy wymieniali ze sobą ciosy w bliskim dystansie na środku oktagonu. Aldo zaczął częściej atakować pojedynczymi ciosami, natomiast Yan używał bardziej złożonych kombinacji. Rosjanin stale napierał do przodu i gonił Brazylijczyka z kolejnymi uderzeniami. Twarz Aldo była rozcięta, odczuł również uderzenie na tułów ze strony Yana. Petr przejął wyraźnie inicjatywę i zdecydował się na odważniejszą ofensywę. Aldo wylądował na ziemi, a Rosjanin kontrolował sytuację z góry. Do ostatnich sekund czwartej rundy Yan obijał Aldo w parterze.

Rosjanin od razu po rozpoczęciu ostatniej rundy naruszył Aldo i posłał go na deski! Petr zajął pozycję z góry i był blisko skończenia tej walki przed czasem. Yan w tym momencie dominował już Jose Aldo. Krew lała się z twarzy Aldo, a ten walczył tylko o przetrwanie. Petr Yan bezlitośnie obijał swojego rywala. Sędzia ringowy cały czas był blisko zawodników, ale decydował się dać szansę Brazylijczykowi. Aldo skulił się w pozycji żółwia i po długiej serii uderzeń ze strony Yana, walka nareszcie została przerwana.

135 lb: Petr Yan pok. Jose Aldo przez TKO, runda 5, 3:24 | |

Pełne wyniki gali UFC 251

Petr Yan pozostaje niepokonany w UFC, Rosjanin przedłużył swoją świetną passę do 7 zwycięstw w oktagonie z rzędu. Wcześniej wygrywał m.in. z Jimmiem Riverą oraz Urijah Faberem. Stawką dzisiejszego pojedynku był tytuł kategorii koguciej, który został zwakowany przez Henry’ego Cejudo po przejściu na emeryturę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.