Cub Swanson otrzyma szansę rewanżu za 8-sekundowy nokaut na gali WEC 41. Jak donosi Combate oraz globo, kolejnym rywalem dla 35-latka będzie były mistrz kategorii piórkowej UFC, Jose Aldo.

Aldo (27-4 MMA) po dwóch przegranych z rzędu z aktualnym mistrzem kategorii piórkowej, Maxem Holloway, zmierzył się z Jeremym Stephensem, którego znokautował w drugiej rundzie. Brazylijczyk to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników dywizji do 66 kilogramów.

Swanson (25-10 MMA) przegrał trzy swoje ostatnie walki. Bilans zawodnika w oktagonie UFC od 2015 roku wynosi 4-4. Mierzył się on w tym czasie z takimi zawodnikami jak Frankie Edgar, Brian Ortega, Doo Ho Choi czy Max Holloway.

UFC 233 odbędzie się 26 stycznia w Kalifornii. Wystąpią tam m.in. Henry Cejudo w walce z TJ Dillashawem oraz Robbie Lawler w pojedynku z Benem Askrenem.

8 KOMENTARZE

  1. Zestawienie trochę bez sensu. Po hudefoku spodziewałem się rywala znajdującego się na fali, a nie dołującego. No ale może chcą podbudować jeszcze trochę Aldo.

  2. Banda łysego chyba liczy na drugi nokaut latającymi kolanami w 10 sekund, żeby podpompować Aldo i wycisnąć z niego ostatni hajs.

  3. Aldo znokautował Stephensa w pierwszej rundzie więc to poprawcie. Co do samej walki niby bez sensu ale kogo mu mają dać? Widać , że chcą stopniowo odbudować Josego tak samo jak JDS'a dwom – trzema walkami ze słabszymi rywalami. Po za tym póki mistrzem jest Max to Aldo nie powącha pasa długo. Jeśli wygra Ortega to po Swansonie jakiś poważniejszy rywal i po wygranej Aldo pewnie dostanie kolejną szanse.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.