conor mcgrego raybany
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Conor McGregor nie uważa, że istnieje powód, dla którego Jose Aldo miałby się nie zjawić w oktagonie za dwa tygodnie. Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o tym, że Aldo ma stłuczone (lub złamane – w zależności od źródła plotki) żebra. Zarówno UFC jak i Jose deklarują, że walka się odbędzie planowo, jednak Chad Mendes cały czas jest w odwodzie gotowy, by skrzyżować rękawice z McGregorem o tymczasowy pas dywizji piórkowej – gdyby kontuzja Alda okazała się jednak zbyt poważna by mógł walczyć.

W wywiadzie dla Jona Anika na UFC Fight Night 70, Conor zaadresował kilka zdań do mistrza:

Po prostu zmężniej i pojaw się. Sporo ludzi weszło do oktagonu z malutkimi, maleńkimi siniakami. Wszyscy mamy siniaki oraz stłuczenia. Otrzep się i pojaw. Podejmij wyzwanie i walcz jak mężczyzna. Walcz jak mistrz, którym powinieneś być.

UFC wydało sporo pieniędzy na promocję tego wydarzenia. Również obaj zawodnicy zarobią najwięcej w karierze. Nie jest więc niespodzianką, że Aldo jest gotów zawalczyć nawet ze złamanym żebrem.

Jest sporo na stole. Sporo pieniędzy, sporo dumy. Nie powinno być żadnego powodu by odpuszczać sobie tę walkę.  Jeśli jednak to zrobi, to pójdzie na jego konto (…) Jeśli zadałbym sobie szczere pytanie, czy chciałbym wejść do oktagonu i zmierzyć się z samym sobą, to również prawdopodobnie bym uciekł.

Szacuje się, że sprzedaż PPV z tej walki, mogłaby osiągnąć aż 1 milion subskrypcji. Przez ostatni rok McGregor wyrósł na jedną z największych gwiazd UFC. Co ciekawe Irlandczyk otwarcie przyznaje, że nie będzie celował w żebra Aldo i na swój cel obierze szczękę Brazylijczyka. Na koniec Conor rzucił zdanie:

Mam nadzieję, że Jose się pojawi i zawalczy jak mężczyzna.

 

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

  1. Jeśli Aldo jest kontuzjowany to trochę się obawiam o wynik. Jeśli to ustawka to dni Conora są policzone. KO z rąk Aldo a potem Chad/Frankie i na dobitkę rewanż z Maxem 🙂

  2. Im bliżej walki, tym ma większą pewność że Aldo wyjdzie i będzie w życiowej formie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.