Na dzisiejszej konferencji prasowej w Calgary Dana White oficjalnie ogłosił galę UFC 149, która odbędzie się w tym mieście 21 lipca. W walce wieczoru Jose Aldo (MMA 21-1, UFC/WEC 11-0, 1 w rankingu MMARocks) będzie po raz czwarty bronił tytułu mistrza UFC w wadze piórkowej przeciwko jeszcze nieznanemu rywalowi. Przeciwnika dla Brazylijczyka wyłoni najprawdopodobniej majowy pojedynek Dustina Poiriera z Chan Sung Jungiem.W odwodzie pozostaje też wysoko notowany Japończyk Hatsu Hioki.

Podczas konferencji ogłoszone też kolejne gale UFC w Kraju Klonowego Liścia. UFC 152 odbędzie się 22 września w Toronto, a UFC 154 17 listopada w Montrealu. Być może na tej drugiej gali do Octagonu powróci najlepszy kanadyjski zawodnik MMA, mistrz UFC w wadze półśredniej Georges St. Pierre.

13 KOMENTARZE

  1. Tytuł mnie zmylił. Napisany tak, że można odnieść wrażenie, że Aldo będzie walczył na tych 3 galach 😉

  2. Tytuł rzeczywiście niefortunny 🙂 A co do Aldo to chyba niedługo przejdzie do 155 jak mu się przeciwnicy skończą.

  3. po tytule myślałem, że na wszystkich 3 galach będzie Aldo walczył 😉

  4. Aldo vs Zombie na pewno wygląda marketingowo lepiej niż Aldo vs Poirier Laughing

  5. Dziwne zachowanie UFC, kanadyjczycy będą mieli raczej przesyt dobrych gal i powrót GSP może się już tak bardzo nie sprzedać

  6. GSP ma w Kanadzie pozycję taką jak Małysz ileś lat temu w Polsce. Jeśli gala z nim się nie sprzeda, to żadne MMA nie ma tam prawa bytu.

  7. Kanada to kraj trochę większy niż Polska. To, że gala odbędzie się Calgary, nie oznacza, że pojadą na nią kibice z odległego o 2 tys. kilometrów Toronto.

  8. Czy to będzie Poirier czy Korean Zombie obaj mają nikłe szanse na odebranie pasa Aldo 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.