Jorge Masvidal miał rację mówiąc, że jego walka z Kamaru Usmanem przyciągnie przed ekrany dużo kibiców. Jak donosi TheAthletic.com, wstępne informacje to sprzedaż na poziomie 1.3 miliona PPV. Jest to najlepszy wynik od czasu UFC 229, na której zmierzyli się ze sobą Conor McGregor i Khabib Nurmagomedov. To lepszy wynik sprzedaży PPV niż powrót Irlandczyka do oktagonu na walkę z Donaldem Cerrone (ok. 1 milion sprzedanych PPV) czy gali z udziałem Justina Gaethjego i Tony’ego Fergusona (ok. 700 tysięcy sprzedanych PPV).

Poza walką Masvidala z Usmanem, fani widzieli podczas tego wydarzenia również takie pojedynki jak Petr Yan vs. Jose Aldo czy Max Holloway vs. Alexander Volkanovski 2.

Warto wspomnieć, że początkowo to Gilbert Burns miał być rywalem mistrza kategorii półśredniej, Kamaru Usmana, w walce wieczoru tego wydarzenia. Początkowo UFC planowało zestawienie Usmana z Masvidalem, lecz nie dogadali się z „Gamebredem” w kwestii finansowej kontraktu. Po wypadnięciu „Durinho” z powodu choroby COVID-19, UFC zwróciło się do Masvidala. Udało im się dogadać i z 6-dniowym wyprzedzeniem Jorge wszedł do walki z Usmanem. Ostatecznie pojedynek przegrał przez decyzję sędziowską.

Na informacje na temat sprzedazy PPV zareagował sam bohater walki wieczoru, „Gamebred”, na swoim profilu na Twitterze.

Ogromna ilość wsparcia, którą otrzymałem przed, w trakcie i po tej przygodzie naprawdę wzbudza we mnie pokorę. Mam nadal wiele do osiągnięcia. Wszystkim, którzy chcieli zobaczyć moją wygraną – dziękuję. Tym, którzy chcieli zobaczyć moją przegraną – również dziękuję.

Chciałbym podziękować Bogu za pozwolenie mi na utrzymanie mojej rodziny w czasie kryzysu. Najlepsze jeszcze przed nami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.