Kolejna brytyjska federacja wraca po wakacyjnej przerwie i od razu częstuje swych fanów mocną rozpiską. British Association of Mixed Martial Arts tym razem zagości w National Indoor Arena w Birmingham. Na gali przewidziano 14 pojedynków, w których zobaczymy zarówno legendy MMA, jak i wschodzące gwiazdy, ponadto nie zabraknie również polskiego akcentu.

Walka wieczoru BAMMA 7 uległa lekkiej zmianie, bowiem pierwotnie planowano zestawić „twarz” organizacji Toma Watsona (MMA 14-4), niestety mistrz BAMMA w wadze średniej wypadł z rozpiski z powodu kontuzji. Dlatego też pierwotny rywal „Konga” Frank Trigg (MMA 21-8) zmierzy się z uczestnikiem tegorocznego turnieju Bellatora Jimem Wallheadem (MMA 21-6). Dla legendarnego Trigga walka na BAMMA 7 będzie już drugą z kolei walką dla tej federacji. Poprzednio w maju b.r. podczas BAMMA 6 szybko odprawił mocnego Johna Phillipsa. Teraz miał powalczyć o pas brytyjskiej organizacji, niestety na swoją szansę przyjdzie mu jeszcze poczekać. W między czasie musi jeszcze pokonać walczącego do niedawna w dywizji półśredniej (podobnie zresztą jak Trigg) czarnego pasa judo, Jima Wallheada. Dla 27-letniego Wallheada będzie to pierwsza walka od czasu marcowej przegranej, w pierwszej rundzie czwartego sezonu turniejów Bellatora, z innym judoką Rickiem Hawnem.

W co-main evencie będziemy świadkami powrotu do klatki BAMMA byłego pretendenta do pasa organizacji Strikeforce Paula Daley’ego (MMA 27-11-2), który tym razem spróbuje odbudować się po dwóch porażkach, krzyżując rękawice ze znanym z UFC i KSW Bułgarem Jordanem Radevem (MMA 23-4). Podobnie jak to było w przypadku Franka Trigga, Daley również już raz walczył dla organizacji BAMMA. Było to na początku tego roku tuż przed porażkami na galach Strikeforce, a Anglik w pokonanym polu pozostawił japońskiego weterana Yuyę Shiraia nokautując go już na początku pierwszej rundy. Dla powracającego po ponad rocznej przerwie Bułgara walka z Daley’em będzie szansą na podtrzymanie passy czterech wygranych oraz przypomnienia się szefom UFC i Strikeforce. Radev w ostatnich walkach pokonywał m.in. czołowego średniego w Europie, Rosjanina Aleksandra Shlemenkę, oraz znanych z KSW Wandersona Silvę i Maro Peraka.

Podczas swojej siódmej gali BAMMA zostaną rozdane również pasy. I tak o prymat w wadze lekkiej powalczą, aktualny czempion Anglik Rob Sinclair (MMA 10-2) i Brazylijczyk Leonardo Santos (MMA 9-3). Dla Sinclaira będzie to już druga obrona pasa od czasu jego zdobycia, gdy pokonał aktualnie walczącego w dywizji piórkowej Nathana Beera. W pierwszej obronie zmierzył się z drugim najlepszym lekkim w Niemczech Danielem Weichelem, niestety dla Niemca, a stety dla Anglika Weichel musiał sie obejść smakiem. Tym razem naprzeciw Sinclaira staje sparingpartner Jose Aldo z teamu Nova Uniao, Santos. Brazylijczyk radzi sobie bardzo dobrze walcząc zarówno w Brazylii, Japonii, czy w klatce BAMMA. Santos pozycję pretendenta zapewnił sobie zwyciężając decyzją sędziów Jasona Balla podczas majowej BAMMA 6.

Drugą walką o pas będzie starcie o tytuł brytyjskiego mistrza BAMMA w wadze średniej pomiędzy dwoma młodymi talentami Carlem Noonem (MMA 7-1) i Jakciem Marshmannem (MMA 8-0).

W sobotni wieczór emocji nie zabraknie również na undercardzie, gdzie pojawi się niedawno zwolniony z organizacji UFC Andre Winner (MMA 11-6-1), a także jego sparingpartner Dean Amasinger (MMA 8-4). Widać, że finalista 9. TUFa, Winner wybrał bezpieczniejszą drogę powrotu do najlepszej organizacji MMA na świecie, po tym jak odmówił walki z naszym najlepszym lekkim Maćkiem Jewtuszką. Jego rywalem będzie wymieniony wcześniej Jason Ball (MMA 18-9), który będzie starał się zmazać plamę po niedawnej porażce przeciwko walczącemu również na tej gali Leonardo Santosowi. Z kolei rywalem mającego za sobą udział w TUFie Amasingera będzie Shahid Hussain (MMA 2-4). Dla Amasingera będzie to debiut w klatce BAMMA, do tej pory walczył on dla konkurencyjnej, powstałej na gruzach Cage Rage, organizacji Ultimate Challenge MMA.

W sobotni wieczór będziemy mogli emocjonować się także walką aktualnie drugiego najlepszego półciężkiego w Polsce Roberta Kręcickiego (MMA 6-1). Polak trenujący w Anglii zmierzy się z Fraserem Opie (MMA 7-5), o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

W Birmingham miało także dojść do bardzo interesującego pojedynku w wadze lekkiej. Niestety z powodu braku wizy były fighter UFC Efrain Escudero (MMA 17-3) został zdjęty z rozpiski. Jego rywalem miał być Tim Radcliffe (MMA 11-4), dla którego obecnie poszukiwany jest nowy przeciwnik. Jednak szanse znalezienia zastępstwa w tak krótkim czasie są bardzo małe i istnieje prawdopodobieństwo, że Anglik na tej gali nie wystąpi.

Rozpiska:

Data: 10 września 2011
Miejsce: National Indoor Arena, Birmingham, Anglia
Transmisja: SyFy

Walka wieczoru:

185 lbs.: Jim Wallhead (21-6) vs. Frank Trigg (21-8)

Główna karta:

170 lbs.: Paul Daley (27-11-2) vs. Jordan Radev (23-4)
155 lbs.: Tim Radcliffe (11-4) vs. TBA*

Pojedynek o pas brytyjskiego mistrza BAMMA w wadze średniej
185 lbs.: Carl Noon (7-1) vs. Jack Marshmann (8-0)

Pojedynek o pas mistrza BAMMA w wadze lekkiej
155 lbs.: Rob Sinclair (10-2) vs. Leonardo Santos (9-3)

Pozostałe:

155 lbs.: Jason Ball (18-9) vs. Andre Winner (11-6-1)
155 lbs.: Dale Hardiman (4-2) vs. Scott Jansen (7-9)
145 lbs.: Chris Fishgold (5-0) vs. Jeremy Petley (5-2-1)
155 lbs.: Danny Compton (1-1) vs. Pindi Madahar (0-0)
170 lbs.: Robert Devanne (1-0) vs. Eugene Fadiora (9-1)
170 lbs.: Lee Taylor (3-2-1) vs. Tom Breese (1-0)
170 lbs.: Shah Hussain (2-4) vs. Dean Amasinger (8-4)
205 lbs.: Robert Kręcicki (6-1) vs. Fraser Opie (7-5)
135 lbs.: Erik Perez (8-5) vs. James Brum (6-1)

8 KOMENTARZE

  1. Robert ten rok ma bardzo pracowity 🙂 ciekawe ile jeszcze stoczy walk w tym roku 🙂

  2. Mam pytanie a jak rozdadzą te pasy mistrzowskie to jest szansa by BAMMA została umieszczona w Zakładce „Mistrzowie” ?

  3. Bardzo mocna rozpiska! Jeszcze gdyby zwalczył Watson i Escudero to byłaby miazga;]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.