belt

Po wielu perturbacjach i zmianach wydaje się, że wreszcie znamy datę i miejsce pojedynku Jona Jonesa (MMA 19-1, UFC 13-1, 1. w rankingu MMARocks) z Gloverem Teixeirą (MMA 22-2, UFC 5-0, 6. w rankingu MMARocks). Jak ogłosiło UFC, pojedynek na szczycie kategorii półciężkiej odbędzie się na UFC 172, 26 kwietnia na pierwszej gali organizacji w Baltimore w stanie Maryland.

Z powodów problemów zdrowotnych mistrza, starcie było anonsowane na wcześniejsze gale – od UFC 169 do UFC 171, a później przesuwane. Najnowsza lokalizacja na wschodnim wybrzeżu, niedaleko rodzinnych stron mistrz, pozwala jednak założyć, że tym razem data pojedynku jest ostateczna.

Jones przeciwko Teixeirze spróbuje wyśrubować swój rekord kolejnych obron mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej do siedmiu. Po dość pewnych wygranych nad nie do końca zasługującymi na walkę o tytuł Vitorem Belfortem i Chaelem Sonnenem, 26-letni mistrz miał niezwykle trudną przeprawę z rosłym mieszkańcem Sztokholmu. „Bones” ostatecznie wygrał pojedynek na UFC 165 jednogłośną decyzją sędziów, ale fani od momentu ogłoszenia werdyktu liczą na rewanż.

Teixeira walczy w największej organizacji na świecie od maja zeszłego roku. W tym czasie odniósł gładkie wygrane nad Kyle’em Kingsburym, Fabiem Maldonadem, Jamesem Te Huną i Ryanem Baderem. Jedynym zawodnikiem, który dotrwał z nim do decyzji był Quinton Jackson.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.