Jon Jones

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Brett Okamoto z ESPN informuje, powołując się na słowa prezydenta UFC Dany White’a, że kolejnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego dzierżonego przez Jona Jonesa (MMA 19-1, UFC 13-1, 1. w rankingu MMARocks) będzie Glover Teixeira (MMA 22-2, UFC 5-0, 7. w rankingu MMARocks). Pojedynek odbędzie się na tradycyjnej gali UFC w weekend Superbowl, 1 lutego w Newark. Według słów White’a mistrz sam poprosił o starcie z Brazylijczykiem.

W tym samym czasie, przymierzany jeszcze kilka dni temu do natychmiastowego rewanżu z Jonesem, Alexander Gustafsson (MMA 15-2, UFC 7-2, 3. w rankingu MMARocks) stoczy jedną walkę na gali UFC w Szwecji w pierwszym kwartale 2014 roku. Jeśli zwycięży, otrzyma drugą szansę wywalczenia pasa.

Jones przeciwko Teixeirze spróbuje wyśrubować swój rekord kolejnych obron mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej do siedmiu. Po dość pewnych wygranych nad nie do końca zasługującymi na walkę o tytuł Vitorem Belfortem i Chaelem Sonnenem, 26-letni mistrz miał niezwykle trudną przeprawę z rosłym mieszkańcem Sztokholmu. „Bones” ostatecznie wygrał pojedynek na UFC 165 jednogłośną decyzją sędziów, ale fani od momentu ogłoszenia werdyktu liczą na rewanż.

Teixeira walczy w największej organizacji na świecie od maja zeszłego roku. W tym czasie odniósł gładkie wygrane nad Kyle’em Kingsburym, Fabio Maldonado, Jamesem Te Huną i Ryanem Baderem. Jedynym zawodnikiem, który dotrwał z nim do decyzji był Quinton Jackson.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.