(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier, niedawno podpisał kontrakt na 8 walk w UFC. W audycji MMAJunkie Radio „DC” przyznał jednak, że nie wie czy wypełni go w całości:

Mam 36 lat. Nie wiem nawet czy przewalczę te osiem walk, ale to jest nowy kontrakt.

Cormier wspomniał też, że rozmawiał z UFC odnośnie Jonesa:

Rozmawialiśmy o tym, a ja im powiedziałem jak to wygląda z mojej strony. Przyjęli wszystko bardzo dobrze, byli otwarci na propozycje i  na wszystko co miałem do powiedzenia. Trochę na ten temat porozmawialiśmy. Powiedzieli, że dadzą mi czas na odpoczynek do świąt i odezwą się do mnie znowu pod koniec roku z pytaniem jak się czuję.

Po tym jak Jon Jones oficjalnie wrócił do UFC, pojawiły się głosy mówiące o gali w Nowym Jorku. „DC” nie jest do końca przekonany do tej opcji, ale też nie skreśla jej kategorycznie.

Nie chcę tego robić. Nie sądzę że Jones powinien być nagradzany po tym co zrobił (…) Jeśli jednak spojrzeć na to przez pryzmat kariery sportowej, szansa uczestnictwa w walce wieczoru na Madison Square Garden, to byłoby coś niesamowitego. Więc rozważymy to po świętach i zobaczymy jak się wszystko potoczy.

Daniel z Jonem nigdy nie darzyli się uczuciem. Tuż po powrocie Jonesa do UFC, rywalizacja rozgorzała na nowo. Najlepsi zawodnicy wagi półciężkiej na świecie, za pomocą Twittera umówili się na niesankcjonowaną walkę do jakiej miało by dojść na sali treningowej w Nowym Meksyku. Cormier w audycji wyjaśnił dlaczego do takiej walki nie doszło i nie dojdzie:

W rzeczywistości – jeśli to by miało miejsce – wyglądałoby to tak: Pojechałbym, a oni nie wpuścili by mnie do środka (…) Część tego to budowanie zainteresowania i sądzę, że jeśli ktoś ma nadal jakieś urazy, to jest to Jones. To szaleństwo, ponieważ wygląda na to, że budzę w Jonesie wszystko co najgorsze (…) Dobrze jest mieć rywala, ale musisz wygrywać walki, ponieważ rywale nie są rywalami jeśli nie dzielą zwycięstw. Muszę wygrać następną walkę.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

18 KOMENTARZE

 1. Misiek, Ty już wszystkich tyle razy zadziwiłeś, że możesz już teraz odejść a będziesz zapamiętany jako jedna z najwspanialszych i najbardziej niesamowitych karier sportowych. O Tobie można już teraz filmy robić.

  No ale jak pokonasz Jonesa to się nie pogniewam. STOP NARKOTYKOM!!!!

  A jeśli nie – to wracaj do HW i tam też zdobądź pas. Wiesz Misiu, że tam obecna top 5 padła by przed Tobą na kolana. Bądź drugim Randym, który zdobędzie pas w LH i HW. Tylko w odwrotnej kolejności. Do tego celu wystarczy Ci 5 do 7 walk więc zmieścisz się w obecnym kontrakcie.

 2. miało nie być walki na terenie Bonesa, ale po rozmowie z UFC zaczyna zmieniać zdanie. Wszystko narzucone z góry i nikogo nie obchodzi co myśli grubcio, bo PPV i tak sprzedaje Jones, walka pewnie też odbędzie się w terminie narzuconym przez UFC, a nie ustalonym z DC

 3. condit_NBK

  miało nie być walki na terenie Bonesa, ale po rozmowie z UFC zaczyna zmieniać zdanie. Wszystko narzucone z góry i nikogo nie obchodzi co myśli grubcio, bo PPV i tak sprzedaje Jones, walka pewnie też odbędzie się w terminie narzuconym przez UFC, a nie ustalonym z DC

  A tak w ogóle to walka się odbędzie, nawet jak nie będzie DC, Jones oklepie cień i po bezdyskusyjnym zwycięstwie odbierze pas.

 4. A tak pączuszek gadał, że nigdy w Nowym Jorku. Dana powiedział, grubcio uszy po sobie spuścił i już myśli, że na Madison fajnie byłoby zawalczyć. Jones podrzuci łysemu jeszcze termin, łysy przyklaśnie a Cormier nie będzie miał nic do gadania. Za mało PPV sprzedaje. Ostatnie wyniki pokazują, że walka z Maulerem nie wykręciła dobrej kasy. Wcześniejszą walkę sprzedał Jones a nie Cormier i jego gadanie jak mógł sądzić.

 5. Cormier pokaże temu sierściuchowi słowiańską siłę. Nie wiem czy cały kontrakt wypełni, ale tort to by pewnie w całości zjadł.

 6. Masta Blasta

  Cormier pokaże temu sierściuchowi słowiańską siłę. Nie wiem czy cały kontrakt wypełni, ale tort to by pewnie w całości zjadł.

  Słowianie nie są czarni tak dla przypomnienia:P

 7. Baton17

  Słowianie nie są czarni tak dla przypomnienia:P

  Nie znasz się.Tyś Słowianina nigdy nie widział.

 8. halibut

  Raz mu się udało, bo był nafurany. Teraz tak łatwo nie będzie.

  Zakład o odpoczynek od forum na 2 miesiące? 😉

 9. Shoocker

  Zakład o odpoczynek od forum na 2 miesiące? 😉

  mysle, ze do czasu tej walki halibut bedzie miec wieczny odpoczynek 😆

 10. Shoocker

  Zakład o odpoczynek od forum na 2 miesiące? 😉

  Weź spróbuj z nim o dwa lata. Nazywanie DC misiem przekroczyło moje granice, lol.

 11. baju

  Weź spróbuj z nim o dwa lata. Nazywanie DC misiem przekroczyło moje granice, lol.

  Alez on jest Niedzwiedziem Wspanialym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.