Polski czołowy zawodnik kategorii ciężkiej, Marcin Tybura, ma nadzieję, że w przyszłości będzie miał szansę spróbować swoich sił z jednym z najlepszych zawodników w historii MMA, Jonem Jonesem. Jak wiemy, „Bones” przeszedł do dywizji królewskiej, aby spróbować zdobyć kolejny szczyt w organizacji UFC.

Jon Jones przez lata kusił fanów debiutem w kategorii ciężkiej, do którego wreszcie dojdzie w marcu tego roku. Były dominator dywizji do 93 kilogramów, zmierzy się na marcowej gali UFC 285 z Cirylem Gane o pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie. Na temat przejścia Jonesa do nowej kategorii wagowej wypowiedział się Marcin Tybura, który na UFC Vegas 68 w ten weekend zawalczy z Blagoyem Ivanovem. „Tybur” chciałby w przyszłości spróbować swoich sił w pojedynku z „Bonesem”, o czym dał znać w rozmowie z dziennikarzami przed zbliżającą się galą.

To dobrze mieć go w naszej dywizji. On jest wielką gwiazdą, może najlepszym zawodnikiem w historii. Jestem szczęśliwy, że jest w naszej kategorii wagowej i byłoby świetnie zmierzyć się z nim w przyszłości.

37-letni Tybura (23-7 MMA) na UFC Vegas 68 wróci do akcji po wygranej z Alexandrem Romanovem na UFC 278 w sierpniu tego roku w Salt Lake City przez decyzję sędziowską. Był to dla Polaka udany powrót do oktagonu po porażce z rąk Alexandra Volkova. W ostatnich 7 walkach bilans polskiego ciężkiego wynosi 6-1. 15 z 23 wygranych w karierze „Tybur” zdobywał przez skończenia przed czasem. Obecnie zajmuje on 10. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC więc zapewne musiałby zbudować świetną serię wygranych, aby otrzymać szansę starcia z Jonesem w oktagonie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Rumcajs
Rumcajs

BAMMA
Middleweight

959 komentarzy 2,611 polubień

Nie dla psa kiełbasa.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,015 komentarzy 9,400 polubień

Nie dla psa kiełbasa.

Brutalnie ale szczerze.

Odpowiedz polub

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Flyweight

2,201 komentarzy 2,647 polubień

Nie dla psa kiełbasa.

Dokładnie...

Odpowiedz polub

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Polak rodak pokonujący Bonesa w walce o pas to, by było coś

Odpowiedz polub

Avatar of TOLK84
TOLK84

Brutaal
Heavyweight

627 komentarzy 1,078 polubień
Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,688 komentarzy 70,138 polubień

Tybur - Kryptonit na Bonesa - WIELKIE CHŁOPISKO sporo ponad 90kg+, dobre zapasy, dobre cardio (!) - tylko wydrukowana split-decyzja mogłaby uratować Bonesa przed potężnym Uniejowskim folwarcznikiem-rolnikiem.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,130 komentarzy 13,127 polubień

Nie no z całym szacunkiem do Marcina ale delikatnie mówiąc nie widzę tego.

Odpowiedz polub

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,575 komentarzy 25,414 polubień