Hendricks

(Fot. Sherdog.com)

Trylogia między Johnnym Hendricksem a Robbiem Lawlerem nie zostanie zwieńczona – przynajmniej w najbliższym czasie. „Big Rigg” na drodze ku odzyskaniu pasa mistrzowskiego dywizji półśredniej spotka Matta Browna. Zestawienie zostało dodane do karty walk gali UFC 185.

Hendricks (MMA 16-3, 2. w rankingu MMARocks) ostatni raz w oktagonie pojawił się 6 grudnia ubiegłego roku na gali UFC 181. Przegrał wtedy niejednogłośną decyzją sędziowską z Lawlerem w walce, której stawką był tytuł mistrzowski. Johnny w Ultimate Fighting Championship debiutował w sierpniu 2009 roku na gali UFC 101. Od tego czasu stoczył 14 pojedynków, z których przegrał zaledwie 3. W pokonanym polu zostawił m.in.  Jona Fitcha, Josha Koschecka czy Carlosa Condita. Z najbliższym rywalem łączy go wspomniany wcześniej Lawler, z którym obaj przegrali w swoich ostatnich walkach.

„The Immortal” (MMA 19-12, 9. w rankingu MMARocks) w organizacji Dany White’a i braci Fertitta debiutował jeszcze wcześniej niż Hendricks, bo w 2008 roku. Przez kilka lat walczył w kratkę. Jego kariera nabrała rozpędu dopiero od niedawna. Na gali UFC 143 w lutym 2012 roku zastopował ciosami Chrisa Cope’a i od tego momentu zaczęły się kolejne zwycięstwa. Zawodnik wygrał siedem kolejnych walk i piękną passę przerwał mu dopiero Lawler na gali UFC on FOX 12 w lipcu ubiegłego roku.

Gala UFC 185 odbędzie się 14 marca w Dallas w stanie Texas w USA. W walce wieczoru tej gali Anthony Pettis będzie bronić pasa mistrzowskiego dywizji lekkiej w boju z Rafaelem Dos Anjosem.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.