Efektownie walczący Brazylijczyk podpisał kontrakt z azjatycką organizacją ONE Championship. John Lineker związał się z nowym pracodawcą po zwolnieniu z UFC.

Jak przyznał prezydent Ultimate Fighting Championship, matchmakerzy nie chcieli już współpracować z problemowym Linekerem, który nie ułatwiał im życia. Liczne urazy oraz wycofywanie się z walk miało komplikować życie Shelby’emu oraz Maynardowi.

Nie tak dawno Lineker miał zmierzyć się z Robem Fontem na UFC on ESPN+ 12. Podczas cięcia wagi doznał on jednak rozcięcia na twarzy, które zmusiło go do wycofania się z pojedynku. Jak widać organizacja nie zareagowała dobrze na takie wieści – nie chcieli oni kontynuować współpracy z Brazylijczykiem. W mediach sam Lineker kilka miesięcy temu nawoływał o zwolnienie z UFC jeśli nie są w stanie zagwarantować mu częstych występów. Kiedy tylko dostał on jednak walkę, musiał się z niej wycofać.

Lineker (31-9 MMA) w swojej karierze mierzył się z m.in. TJ Dillashawem, Michaelem McDonaldem, Brianem Kelleherem, Johnem Dodsonem, Robem Fontem czy Ianem McCallem. W przeszłości występował on także w kategorii muszej UFC, lecz miał problemy z robieniem limitu tej dywizji.

8 KOMENTARZE

  1. żadne zaskoczenie, gościu miał problem ze ścinaniem wagi, wypadał z walk to teraz powalczy gdzie nie ma testów

  2. Zdziwiłbym się gdyby wybrał inny rynek niż Azjatycki, co jak co ale skurczybyki szybko się rozwijają.

    Nie wiem czy dobrze widziałem, ale ONE planuje galę w Stanach.

  3. Nie wiem czy dobrze widziałem, ale ONE planuje galę w Stanach.

    Też coś takiego czytałem, nie bez powodu ściągają większe czy mniejsze gwiazdy UFC z wyrobionym nazwiskiem.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.