dodsonlineker

John Lineker poradził sobie z doświadczonym Johnem Dodsonem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 96.

Dodson od początku chciał narzucić wysokie tempo pojedynku. Lineker trafiał celnie, szczególnie w tors przeciwnika. Dodson pracował nad niskimi kopnięciami, lecz Brazylijczyk chętnie odpowiadał. W pewnym momencie, po uniknięciu ciosu przeciwnika, Dodson zaczął śmiać się w oktagonie, co pokazywało jak Amerykanin podchodzi do walki – na pełnym luzie. Co ciekawe, Lineker również uśmiechnął się w stronę rywala. Brazylijczyk w drugiej rundzie chciał zepchnąć swojego przeciwnika do obrony, jednakże szybkość Dodsona pozwalała mu na skuteczne ucieczki. Cały czas zawodnicy bili się w stójce, żaden z nich nie chciał przenieść pojedynku do parteru.

https://twitter.com/GrabakaHitman/status/782446378643435520

Wiele wymian w tej walce nie było do końca przemyślanych – widać było, iż Amerykanin oraz Brazylijczyk chcą, aby fani zgromadzeni w Portland dobrze się bawili. W trzeciej rundzie Lineker trafił Dodsona mocnym prawym, który zamroczył Johna. Dodson, kolejny raz, zdołał uciec rywalowi.

Przed początkiem 5 rundy zawodnicy pogratulowali sobie oraz przytulili się. Wiedzieli, że ten pojedynek może być kandydatem do walki wieczoru. Dodson próbował technik jak superman punch czy wysokich kopnięć, które dochodziły do głowy Linekera. Obaj pokazali, iż mają niesamowicie mocne szczęki. Walka była bardzo wyrównana, jednakże sędziowie zdecydowali, iż to Lineker był lepszy. Ostatecznie Brazylijczyk wygrał przez niejednogłośną decyzję.

 

7 KOMENTARZE

  1. walka bardzo dobra, troszke mnie draznilo jak Dodson przesadzal z tym uciekaniem, ale to taktyka dozwolona niestety

  2. Swietna walka. Lineker na pelnej pizdzie. Dzieki temu ugral te trzy pierwsze rundy. 4 i 5 to dominacja Dodsona, ktory jest kotem w chuj.

  3. Chujowo wyszlo bo Linekerowi nie pozwola walczyc o pas bo wagi nie robi i rozjebie rozpiske a nie dopuszcza go bez wagi. 2 glowne walki do nadrobienia wieczorem widze…

  4. Nameless

    walka bardzo dobra, troszke mnie draznilo jak Dodson przesadzal z tym uciekaniem, ale to taktyka dozwolona niestety

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.