eduardo_dantes_pas

(Fot. Keith Mills/Sherdog.com)

Dziesiątego października na gali Bellator 128 dojdzie do unifikacji tytułu wagi koguciej, gdyż w klatce zmierzą się: posiadacz pasa przejściowego, Joe Warren (MMA 11-3) oraz oryginalny mistrz dywizji, Eduardo Dantas (MMA 16-3).

Zawodnicy mieli zawalczyć już na majowym Bellatorze oznaczonym numerem 118, ale uraz głowy jakiego Dantas doznał w trakcie treningu pokrzyżował te plany. Warren tamtej nocy zwyciężył z Rafaelem Silvą (MMA 21-4) dzięki jednogłośnej decyzji sędziowskiej ogłoszonej po zakończeniu ostatniej, piątej rundy. Dzięki temu zwycięstwu zdobył pas przejściowy wagi koguciej.

Eduardo Dantas jest niepokonany wewnątrz okrągłej klatki Bellatora. Brazylijczyk ma za sobą udane obrony pasa przeciwko Marcosowi Galvao (MMA 16-6-1) oraz Anthonyemu Leone (MMA 13-7). Obie walki zakończyły się w drugiej rundzie, gdzie Galvao został znokautowany, a Leone zmuszony do odklepania w wyniku duszenia zza pleców.

Na konferencji prasowej, w trakcie której ogłoszono walkę unifikacyjną, o swoim przeciwniku miał do powiedzenia tylko:

Nie ma większego pyskacza od Joe’go Warren’a. Może sobie wygadywać co mu ślina na język przyniesie, ale nie zatrzyma mnie to przed urwaniem jego głowy. Myślę o tej walce przez 24 godziny na dobę, chcę wszystkim udowodnić jakim jest kłamcą oraz oszustem.

Joe Warren wejdzie do klatki nie tylko po to, by udowodnić swoją supremację w dywizji, ale również przedłużyć trwającą już cztery walki serię zwycięstw. Samozwańczy „Najpodlejszy człowiek na Ziemi” posiada w Bellatorze bilans dziewięciu zwycięstw oraz dwóch porażek.

Ten koleś przez kilka ostatnich miesięcy wygadywał oszczerstwa na mój temat i oczerniał mnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Uczynił z tej walki sprawę osobistą dla mnie, oraz mej rodziny. Moim zamiarem jest wybicie mu z głowy posługiwanie się językiem portugalskim, a następnie chwytem duszącym odciąć dopływ powietrza by w stanie nieświadomości przestawił się na angielski. Poprzednim razem wycofał się z walki na tydzień przed galą. To ja jestem prawdziwym mistrzem Bellatora. Pas spoczywa na moich biodrach. Jeżeli chce go odzyskać, to zachęcam go do podjęcia tej próby. 10 października Najpodlejszy człowiek na Ziemi pokona kolejnego Brazylijczyka. Jestem siłą nie do powstrzymania która objęła sobie jeden cel.

W karcie głównej zobaczymy również pojedynki:

Michael Page (MMA 6 – 0) vs Nah Shon Burrell (MMA 10-4-1)

Alexander Sarnavsky (MMA 28-2) vs John Gunderson (MMA 35-16-2)

Bubba McDaniel (MMA 22-8) vs Emiliano Sordi (MMA 12-4)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.