Kilka dni temu na brazylijskiej gali Mr. Cage 34 miała miejsce walka transseksualnej kobiety z mężczyzną, a raczej kobiety, która urodziła się jako mężczyzna, a stał się kobietą.

Choć kobieta wygrała, nie będziemy dziś zagłębiać się w niuanse tej walki. Warto jednak przypomnieć sobie co Joe Rogan w swoim podcastcie mówił o odwrotnej sytuacji w MMA, czyli mężczyznach identyfikujących się jako kobiety. W audycji rozprawiał na ten temat z komikiem Tomem Segurą i to Tom zaczął od powiedzenia, że nie ma nic przeciwko takim osobom, no chyba, że wchodzą w świat sportu:

Powiem ci coś. Wspieram wszystkie prawa osób transseksualnych, jednak jedynym aspektem w który uwikłani są ci ludzie a który spowoduje skrzywienie na mojej twarzy to sport. I nie mam tu na myśli, że takie osoby nie powinny rywalizować i uprawiać sportu, ale jeśli facet przechodzi metamorfozę w kobietę i mówi „teraz będę grał w koszykówkę!”… daj spokój… Okej, rozumiem, masz prawo żyć jak chcesz i robić co chcesz, ale masz wszystkie te umiejętności, które nauczyłeś się jako mężczyzna a teraz chcesz grać przeciwko mniejszym, bardziej kruchym kobietom? I pomyśleć, że ludzie atakują nas mówiąc, że nie możemy o tym wspominać bo to obraźliwe dla tych osób… to jakiś absurd.

Joe od razu przeszedł jednak do MMA dodając:

Szczególnie gdy chodzi o sporty walki. Dopiero w sportach walki zauważyłem jak wielki panuje wręcz kult broniący takie osoby i tę ideologię.

Na co Tom zareagował żywiołowo:

Dokładnie! Ciekawe co by było jakbyś ty „stał się” kobietą i zaczął z nimi walczyć w MMA. I co? Miałbyś jakieś 12 oskarżeń o morderstwo? To niedorzeczne.

Joe zgodził się, że tego typu konfrontacja nie ma sensu i podał swoje argumenty:

Struktura kości różni się między kobietą a mężczyzną i ludzie, którzy zaprzeczają temu są stuknięci. A nikt o tym nie mówi głośno bo nie chcemy ranić uczuć innych ludzi. A to co najbardziej śmieszy w procesie bycia super tolerancyjnym to że trzeba konfrontować się grupami społecznymi, które również są marginalizowane przez społeczeństwo jak choćby same kobiety. Więc w starciu transpłciowych mężczyzn czujących się kobietami, prawdziwe kobiety spychane są do mniej ważnej i mniej chronionej grupy. Zatem mężczyzna taki zostaje wrzucony do grupy bardziej chronionej przez społeczeństwo niż naturalnie urodzona kobieta. To szaleństwo.

Rogan przypomniał w tym miejscu historię pierwszego tego typu przypadku na świecie:

Wszystkie te kobiety, które zostały pobite w MMA przez faceta uważającego się za kobietę (Fallon Fox – przyp. red.) – nie mówiąc, że do zmiany płci przyznał się dopiero po pokonaniu dwóch zawodniczek – wszystkie te kobiety zostały spławione wytłumaczeniem, że to tylko zabieg medyczny i że nie to się liczy… to tylko pokazuje jak bardzo absurdalna logika za tym wszystkim stoi. Fallon nie walczy już od lat, ale przegrał swego czasu z prawdziwą kobietą – tak, powiedziałem „prawdziwą kobietą”, jeśli ktoś ma jakiś problem to niech spier@&!%#a – ludzie często reagują agresją na takie stwierdzenia. I najlepsze jest to, że on nie był dobrym/dobrą „zawodniczką”, był po prostu silny. Nikt nie patrzył na nią i nie mówił „oh, walczy jak Cris Cyborg”, nie, nie był utalentowany, odstawał po prostu fizycznie, to był pierd$#ony mężczyzna. Był mężczyzną przez 30 lat i miał dzieci – to przypomniało mi historię jaką odbyłem z jedną z kobiet broniących go i mówiących, że zawsze był kobietą. Nawet gdy zapłodnił swoją żonę i miał z nią dziecko, ta kobieta uważała, że on zawsze też był kobietą. Rozumiesz? Kobieta która przespała się z inną kobietą i ją zapłodniła. Co? O czym mu tu mówimy? To jest tak szalone.

Pomyśl sobie, że są zawody w jiu-jitsu dla niebieskich pasów i ktoś kto ma czarny pas w judo, ubiera niebieski pas i miażdży swoich konkurentów, to jest właśnie ukrywanie swoich umiejętności i swojej siły by wygrywać. Ludzie cały czas tak robią bo chcą wygrywać z tymi, którzy nie są na ich poziomie. Jeśli myślicie, że tak samo nie dzieje się w MMA gdzie facet przez 30 lat był facetem a później demoluje kobiety nie mówiąc tego, że przez większość życia był facetem, to nie rozumiecie idei sportu. I nie możesz nic powiedzieć bo wszystko musi przechodzić przez filtr poprawności politycznej.

Sporo z takich osób ma po prostu problemy psychiczne. Gdy identyfikujesz się z leśnym elfem i mówisz, że powinieneś żyć w lesie, ludzie uważają cię za czubka. Jednak gdy raz jesteś facetem a raz kobietą, to jesteś niesamowitą istotą, którą należy bronić. Jeśli mamy kobietę zbudowaną jak Brock Lesnar, która mówi „zawsze uważałam się za małą i kruchą kobietkę”, to ludzie nagle mówią „okej, musimy to uszanować”.

Rozmowa miała miejsce w styczniu na #1064 audycji programu. Czy zgadzacie się z poglądami Joego Rogana?

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. zdelegalizować jasna sprawa. nie powinny legalne być plugawe zagrywki jak wykorzystywanie przewagi naturalnej, żeby pastwić się nad słabszymi.p.s. a propos zdjęcia Krzysztofa Begowskiego / Anna Grodzka, może to być niesmaczne, ale duzo bym dał żeby zobaczyć jak Pan Bęgowski obciąga drugiemu facetowi…..

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.