Popularny podcast komika i komentatora gal UFC, „The Joe Rogan Experience” będzie wkrótce dostępny wyłącznie na muzycznej platformie Spotify.

Joe Rogan który według biznesowego magazynu Forbes był w zeszłym roku najlepiej zarabiającym podcasterem świata, zdecydował się na opuszczenie platform Youtube oraz Itunes i przejście ze swoim podcastem na wyłączność do konkurencyjnej firmy Spotify.

Według biznesowego portalu Wall Street Journal, Joe Rogan za podpisanie wieloletniej umowy na wyłączność z platformą Spotify dostanie ponad 100 milionów dolarów. Popularny podcast komentatora UFC będzie dostępny na Spotify w postaci audio oraz wideo dla kont bezpłatnych oraz premium.

Cała biblioteka podcastów Rogana będzie dostępna na platformie Spotify od 1 września. Do końca roku komentator UFC będzie jeszcze publikować całe odcinki na wszystkich platformach ale od kolejnego roku, Spotify będzie mieć na nie wyłączność.

Na platformie Youtube na której Rogan ma 8.4 miliona subskrybentów będą publikowane tylko najciekawsze, krótkie materiały wideo reklamujące pełne odcinki podcastu „JRE”. Dodatkowo, wszystkie stare odcinki podcastów w formie wideo zostaną usunięte z platformy YouTube pod koniec obecnego roku.

Rogan uruchomił swój popularny podcast w grudniu 2009 roku razem komikiem i przyjacielem Brianem Redbanem, który przez pierwsze lata był również producentem i współprowadzącym. Początkowo gośćmi byli znajomi komicy Joe Rogana jednak na przestrzeni lat podcast ewoluował a w roli gości pojawili się popularni politycy, gwiazdy kina akcji i muzyki oraz zawodnicy MMA.

Wśród najpopularniejszych odcinków z zeszłego roku pojawiły się wywiady z szefem Tesli Elonem Muskiem (34 miliony), założycielem InfoWars Alexem Jonesem (17 milionów) oraz byłym pracownikiem CIA, Edwardem Snowdenem (12 milionów).

 

 

Platforma Spotify która na początku specjalizowała się w dostarczaniu swoim klientom muzyki, w ostatnim czasie agresywnie zaczęła działać na rynku podcastów przejmując na wyłączność popularnych twórców. W swojej bibliotece posiada między innymi popularny na amerykańskim rynku podcast The Joe Budden oraz grupę 40 sportowych podcastów Billa Simmona z cyklu „The Ringer”.

Dostępna w 79 krajach platforma Spotify ma obecnie ponad 130 milionów subskrybentów i 286 milionów aktywnych słuchaczy miesięcznie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.