Komentator UFC – Joe Rogan po ostatniej gali UFC nie jest zachwycony postawą sędziów. W swoim talk-show rozmawiał on razem z byłym mistrzem wagi piórkowej – Maxem Hollowayem o systemie punktowania walk. Według Rogana większość osób odpowiedzialnych za wskazywanie zwycięzców nigdy nie miało doświadczenia, obycia ze sportami walki.

Uważam, że ten system ssie. Chodzi mi o 10 punktów po każdej rundzie. To system w boksie, to nie jest nasz system. Nie powinno go być. Powinniśmy zbudować własny, w którym będziemy brali pod uwagę więcej aspektów.

Mamy poważny problem z sędziami, ponieważ większość z nich nigdy nie była na macie. To dramat. Sędziowie powinni mieć chociaż trochę obycia z MMA, większość nawet kur$% nie odwiedza sali treningowej, są po kursach.

To chore. Jest coraz więcej złych decyzji. Potem na każdej kolejnej gali jest ta sama lista gości, co sędziują starcia, a popełniają rażące błędy.

Według mnie to przypomina trochę teoretyczny test na prawo jazdy. Znasz teorię, ale nigdy nie byłeś za kółkiem. Trzymaj to twoje prawko! Ch^&, że nie wiesz, gdzie jest gaz czy hamulec. Grono sędziowskie nigdy nie miało praktyki z tym sportem. Oni nawet nie wiedzą, o co chodzi. Kursy nie odwzorują tak wysokiego poziomu MMA, który jest w UFC.

Po chwili wtrącił się ”Błogosławiony”.

Kto to sędziuje? Niech wszystkich zwolnią.

Muszą wszystkich pozwalniać – odpowiedział Rogan – Wiesz co powinni zrobić? Zatrudnić byłych zawodników.

https://youtube.com/watch?v=4N2FjjLAS6E

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.