Joe Rogan, komentator UFC, uważa, że Robert Whittaker będzie prawdziwym testem dla Khamzata Chimaeva. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w czerwcu tego roku w Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Ostatnio UFC potwierdziło świetne zestawienie w kategorii średniej UFC. Khamzat Chimaev wróci do oktagonu po wygranej z Kamaru Usmanem, aby zmierzyć się z Robertem Whittakerem. Dla Chimaeva będzie to szansa na awans w rankingu dywizji do 84 kilogramów UFC. Były mistrz UFC, Whittaker, nie zamierza jednak odpuścić i wierzy, że pokona Borza w oktagonie. Joe Rogan w swoim podcaście wypowiedział się na temat tego zestawienia.

Whittaker kontra Chimaev w Arabii Saudyjskiej, to będzie popier*olone. To dzikie zestawienie, naprawdę… Whittaker kontra Khamzat to świetne zestawienie, prawdziwa walka. To będzie prawdziwa walka dla Khamzata, bo Whittaker jest ogromny. Jest duży, solidny, nabity, prawdziwy zawodnik kategorii średniej, były mistrz. Obaj zaczynali w kategorii półśredniej, ale za ciężko było im robić wagę.

Rogan wypowiedział się także na temat starcia Chimaeva z Kamaru Usmanem, który zaakceptował walkę z Borzem z krótkim wyprzedzeniem.

Dali Chimaevowi Kamaru Usmana, który nie miał czasu na przygotowanie się do walki. Miał 10 dni, to nie jest wystarczający okres. Nie wiem w jakiej był formie. Zawsze trenuje, ale Kamaru ma naprawdę uszkodzone kolana, ma kontuzje. Nie wiem jak ciężko wtedy się przygotowywał, może lekko wtedy trenował, może nie był w optymalnej formie. Wygrywał jednak w trzeciej rundzie. Nie wiem jakby skończyła się ich walka gdyby trwała 5 rund.

Niepokonany Chimaev (13-0 MMA) w październiku tamtego roku na UFC 294 wygrał z byłym mistrzem kategorii półśredniej UFC, Kamaru Usmanem. Przed ich walką Dana White, szef największej organizacji MMA na świecie, obiecał wygranemu starcie o pas mistrzowski kategorii średniej UFC. Na swoim koncie 29-latek urodzony w Czeczenii ma wygrane z m.in. Gilbertem Burnsem czy Kevinem Hollandem. Obecnie zajmuje on 11. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC. W przeszłości występował w kategorii półśredniej. 11 z 13 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.

33-letni Whittaker (25-7 MMA) to były mistrz kategorii średniej UFC. W ostatnim pojedynku pokonał Paulo Costę na UFC 298 w lutym tego roku. Jego bilans w ostatnich 4 walkach to 2-2. W przeszłości wygrywał z m.in. Jaredem Cannonierem, Darrenem Tillem czy Yoelem Romero. Obecnie zajmuje on 3. miejsce w rankingu dywizji do 84 kilogramów UFC. 14 z 25 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Bantamweight

1,859 komentarzy 3,969 polubień

"Nie wiem jakby skończyła się ich walka gdyby trwała 5 rund." - Chimaev dostał by wpierdziel :fjedzia: :gabi_much_love:

Odpowiedz polub

Avatar of Myshon
Myshon

ONE FC
Flyweight

2,248 komentarzy 10,891 polubień

Nie wiem jakby skończyła się ich walka gdyby trwała 5 rund.

NnM4NjYuYQ8sVjhZdg5sGm8ObAMwV2JMOBZ0SHYWYV9_DH4SdgU3HTdaIRk6HGMeIRo5GjoRIEA9WGEDNBJhXH0GfUVpQ...jpeg
Warga na dole oczywiście

Odpowiedz 2 polubień