Joe-Rogan

Podczas swego podcastu Joe Rogan w rozmowie z Chrisem i Markiem Bellem, dyskutował o kondycji UFC. Rozmowa jednak zeszła w pewnym momencie na umowę sponsorską z Reebokiem. W tej kwestii Rogan jest po stronie zawodników, co sam podkreślił:

Oni mają rację, jestem po stronie zawodników jeśli o chodzi o tę kwestię. Zawodnicy tracą zbyt dużo pieniędzy.

Poniżej najciekawsze momenty audycji:

O tym czy zawodnicy zarabiają więcej pieniędzy na umowie z Reebokiem:

Nie sądzę żeby to była prawda…. może jeśli umowa się zmieni albo jeśli zaczną zarabiać więcej pieniędzy, jeśli stanie się to czymś większym niż jest obecnie (…) Tim Kennedy powiedział to najlepiej. Powiedział, że podczas jednej walki w Strikeforce, zarobił więcej pieniędzy ze sponsoringu niż Reebok zapłacił całej karcie walk poprzedniego UFC w Brazylii. Więc wszyscy ci ludzie, noszący ciuchy Reeboka… on zarobił więcej kasy z jednej walki niż oni wszyscy razem wzięci.

Odnośnie tego czy ta umowa jest dobra dla Reeboka:

Nie sądzę żeby to była dobra umowa dla Reeboka ponieważ robi im czarny PR w pewnych aspektach. Wszyscy ci ludzie narzekają na tę umowę, tak jak Tim Kennedy narzeka, tak jak Stitch Duran narzekał i został zwolniony. Sporo zawodników narzeka. Brendan Schaub narzeka, wszyscy ci różni goście marudzą. To wszystko jest negatywnym marketingiem dla ich marki.

Oni nie są osobą, prawda? Oni są marką. Jeśli tworzysz tę markę, nie możesz zwolnić głównego gościa i zmienić marki. Marka zawsze będzie marką. Wszyscy więc będą kojarzyć to z nią. A to wielka marka. Każdy wie, że możliwości są ekstremalnie małe dla zawodników. Oni mają kilka lat by zarobić trochę grosza. I wtedy zabierasz im trochę tego grosza w zamian za prestiż; prestiż który jest niezaprzeczalny. Reebok jest potężną marką. Dobrze jest być w biznesie z dużą marką, ale jeśli zawodnicy są na tym stratni, to taka sytuacja nie może mieć miejsca.

Ludzie nie będą udawać, że problemu nie ma i ignorować fakty. Musimy to sobie uświadomić.

Odnośnie tego jak negatywne sprzężenie zwrotne, może wpłynąć na Reeboka – sytuacja Stitcha Durana:

Kiedy marudzisz o czymś na Twitterze, ktoś powie „cholera! Chris Bell właśnie się uzewnętrznił!” i wtedy jakaś gazeta podłapie to, wtedy „boom”, idzie to na viral, na Facebook, ludzie to przesyłają dalej. Żyjemy w zupełnie innym świecie. Więc, kiedykolwiek ktoś taki jak Stitch zostaje zwolniony ponieważ powiedział „hej, ta umowa jest trochę do bani, ponieważ nie zarabiam aż tylu pieniędzy” – wtedy „boom”, jest to nagle o wiele większy problem niż gdy był, gdy on mówił te rzeczy. Gdyby o tym mówił i tyle, wtedy byłby to malutki problem. Ale on o tym mówił, a później został zwolniony za to. To potęguje problem.

Nie jestem biznesmenem. Gdybym prowadził UFC, organizacja ta zbankrutowałaby dawno temu, ale uważam, że to niebezpieczne patrzeć na jasne strony takich umów. Ja jestem gościem z natury, który patrzy na te najgorsze scenariusze. A jaki jest najgorszy scenariusz? Wszyscy znienawidzą Reeboka. To jest najgorszy scenariusz. Ludzie zaczną być źli na UFC i na Reeboka.

29 KOMENTARZE

 1. Rogan mądry i odważny człowiek.

  Co na to Dana?

  3….2…1…i zaglądać na tweetery.

  Przecież Rogana nie wyjebie… chyba

 2. Przecież Rogana nie wyjebie… chyba

  Może nie wyjebie, ale powie, że jest głupi i nie zna się na tym biznesie, że ma się zająć komentowaniem walk, na czym się zna. Dana lubi powtórzenia w jednej wypowiedzi, więc pewnie jeszcze doda, że na jego biznesie się Rogan nie zna, i ma zająć się komentowaniem walk.

 3. Rogan jak zawsze mądrze. No i poruszył ważny aspekt, zawodnicy tracą na Reeboku, ale Reebok także wiele traci, gdy klienci się od nich odwracają, a marka przedstawiana jest w złym świetle

 4. Conor mówił,  że umowa z Rybakiem jest dobra, to znaczy że jest dobra.

  Conor mówił, że pokona Sivera w 2 minuty…

  O, taka jego wiarygodność 😉

 5. Conor liże dupcie łysego więc dla niego umowa z Reebokiem to deal stulecia.

  Rogan niedługo ponownie w nieustraszonych hahahaha

 6. Z tym krytykowaniem reeboka to jest dobry pomysł dla zawodników, którzy chcą się uwolnić z kontraktu ufc i np. skoczyć do bellatora.

 7. w dobrym kierunku to idzie, tak gruba ryba zabiera glos, podoba mi sie to, niedlugo do UFC trafi polsih wanderlei i augustowski drwal bo dla nich to sianko i baranina wystarczy 😀 Polac Roganowi, ma chlop jaja! 😀

 8. ale, że Reebok to marka jak marka czy wielka marka, która zawsze będzie ważną marką?

  😆

  JR pływa w swoich podcastach zawsze szczerze i tutaj ma rację, Kennedy to fajnie podsumował. nie wiem jak oni to rozwiążą, naprawdę.

 9. Rogan w końcu mowi jak rogan. Może w końcu skończy z ta poprawnoscia polityczna i wroci do korzeni, bo ostatnio się zrobil zalosny. szczególnie jak doznawał orgazmów po walce rondy.

 10. Rogan w końcu mowi jak rogan. Może w końcu skończy z ta poprawnoscia polityczna i wroci do korzeni, bo ostatnio się zrobil zalosny. szczególnie jak doznawał orgazmów po walce rondy.

  W sensie, że to żałosne emocjonowac się Rondą? Bo kobieta? Szowinisto?

 11. Bedac wlascicielem KSW dokladnie przeanalizowalbym zaistniala sytuacje. Jest ciekawy moment na pozyskanie ciekawych zawodnikow i byc moze stac sie liczaca sie marka na swiecie.

 12. W sensie, że to żałosne emocjonowac się Rondą? Bo kobieta? Szowinisto?

  Nie. W sensie udawania. Przecież rogan nie jest z ery pudziana czy mcgregora aby nie wiedzieć jaki jest poziom kobiecego mma.

  Po drugie wole być szowinistą niż zniewieściałym facetem, który lubi silne dominujące kobiety;)

 13. Nie. W sensie udawania. Przecież rogan nie jest z ery pudziana czy mcgregora aby nie wiedzieć jaki jest poziom kobiecego mma.

  Po drugie wole być szowinistą niż zniewieściałym facetem, który lubi silne dominujące kobiety;)

  Przesadzasz. To, że się jarasz Rondą nie oznacza, że jarają Cie domunujące kobiety.  Ja nie traktuje MMA seksualnie. Jak jaram się Conditem nie oznacza, że jaraja mnie dominujący mężczyniźni. Otóż nie, mężczyźni mnie w ogóle nie jarają i nie po to oglądam MMA 🙂

 14. nie zmienią jednego krytyka umowy z reebokiem na drugiego 🙂

  Na szczęście Dana nie zna polskiego 🙂 Tak więc nic straconego.

 15. Przesadzasz. To, że się jarasz Rondą nie oznacza, że jarają Cie domunujące kobiety.  Ja nie traktuje MMA seksualnie. Jak jaram się Conditem nie oznacza, że jaraja mnie dominujący mężczyniźni. Otóż nie, mężczyźni mnie w ogóle nie jarają i nie po to oglądam MMA 🙂

  Ja też oglądam walki kobiet. Nie zmienia to faktu, że widzę przesadę w podniecaniu się rogana rondą. Udawna, bo gość jest na tyle inteligenty żeby wiedzieć ze dywizja kobieca jest ponad 10 lat za męskimi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.