Komentator UFC oraz popularny podcaster, Joe Rogan, nie był zadowolony z pracy sędziów punktowych podczas gali UFC 247, na której Jon Jones zmierzył się z Dominickiem Reyesem. „Bones” wygrał jednogłośnym werdyktem sędziowskim, a jeden z arbitrów wypunktował pojedynek 49-46 na korzyść mistrza. Rogan krótko i ostro skomentował taki werdykt.

To mnie naprawdę denerwuje. Gadaliśmy już o tym tyle razy. To mniejszy problem przy komisjach, które mają większe doświadczenie w MMA, ale nie mogę po prostu wytrzymać. To bardzo irytujące.

Jedyne co powiem to Joe Solis powinien mieć cofniętą licencję sędziowską za ten werdykt. Nie wiem co on widział, ale trzeba go sprawdzić, bo po prostu nie wykonuje dobrej pracy. Ja nie jestem jednak sędzią.

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić… Nie mogę się wystarczająco zdenerwować… Widziałem już to tyle razy. Jeśli ktokolwiek myśli, że Jon Jones wygrał walkę 4-1 to jest po prostu szalony.

Oni są szaleni. Dominick Reyes dał dzisiaj naprawdę dobrą walkę. Taki werdykt to totalny brak szacunku dla jego występu.

Ostatecznie Jones wygrał pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziowską chociaż wielu obserwatorów i specjalistów sądziło, że to Reyes powinien zwyciężyć. Jest to kolejna wygrana przez kontrowersyjny werdykt mistrza. Podobna sytuacja wystąpiła w jego poprzedniej walce, kiedy to przez niejednogłośną decyzję sędziowską pokonał Thiago Santosa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.