Po tym jak mistrz Strikeforce w wadze średniej Jake Shields został oficjalnie zwolniony ze swojego kontraktu z kalifornijską organizacją wydawało się, że nowego mistrza wyłoni ośmioosobowy turniej. Scott Coker i spółka zdecydowali jednak położyć tytuł na szali pojedynku Ronaldo Souzy (MMA 12-2) i Tima Kennedy’ego (MMA 12-2) na gali Strikeforce w Houston, 21 sierpnia.

Brazylijczyk po przegranej w finale Grand Prix Dream w wadze średniej trafił do Kalifornijskiej organizacji w zeszłym roku. Najpierw w grudniu szybko poddał Matta Lindlanda, a w maju zdominował na pełnym dystansie Joey’ego Villasenora.

Kennedy po przerwie w startach w MMA spowodowanej czynną służbą wojskową zadebiutował w Strikeforce w czerwcu zeszłego roku. W trzech kolejnych pojedynkach efektownie poddawał Nicka Thompsona, Zacka Cummingsa i Trevora Prangleya.

Walką wieczoru gali w Houston będzie inne amerykańsko-brazylijskie starcie o tytuł – Muhammed Lawal (MMA 7-0) będzie bronił swojego pasa w wadze półciężkiej przeciwko Rafaelowi Cavalcante (MMA 9-2). Rozpiska.

Strikeforce ogłosiło też kolejną galę Challengers, która odbędzie w Phoenix w Arizonie. W walce wieczoru Joe Riggs (MMA 32-11) podejmie Louisa Taylora (MMA 6-1). Podczas gali ma dojść też do czteroosobowego turnieju kobiet w limicie 135 funtów. Dwie pierwsze potwierdzone uczestniczki to Hitomi Akano (MMA 15-7) i Maiju Kulaja (MMA 4-1). Turniej uzupełnią najprawdopodobniej Carina Damm (15-3) i zastępująca kontuzjowaną Marloes Coenen Miesha Tate (MMA 9-2). Rozpiska.

4 KOMENTARZE

  1. Hmmm… Ronaldo odpada, Kennedy odpada (no chyba że przegrany jednak nie), Manhoef raczej odpada, Henderson zapewne też. Turniej stanął pod jeszcze większym znakiem zapytania.
    Jakich perspektywicznych fajterów SF może wstawić do ośmioosobowego turnieju? Pytam już o tych, których ma zakontraktowanych.

  2. Są niby Amoussou i Bahadurzada (bo on chyba ma kontrakt ze Strikeforce?), ale chyba wszyscy zgodzimy się, że nie są to zawodnicy zasługujący na miano mistrza wagi średniej drugiej na świecie organizacji MMA. A może Woodley pokusi się o skok wagę wyżej?

    http://www.youtube.com/outcastMMA

  3. Strikeforce ma kilku młodych ciekawych zawodników, do Amoussou i Siyara można dodać Rockholda i Yancy Medeirosa. Z weteranów są Lawler, Miller, Lindland, Smith lub Radach. Jak turniej będzie później mogą wziąć Santiago lub Misakiego, może zatrudnić Leitesa, może Mameda.

  4. Można by zrobić inne rozwiązanie – 4 doświadczonych/znanych zawodników i 4 młodych, zwycięzca turnieju walczy o pas. Wtedy skład mógłby wyglądać np tak: Cung Le/Villasenor/Lawler/Prangley i Bradley/Medeiros/Rockhold/Castillo. W razie problemów z którymś z zawodników w rezerwie są jeszcze np. Mayhem czy Louis Taylor. Pisałem to już gdzieś wcześniej na stronie – średnia w Strikeforce to jedyna głęboka i naprawdę perspektywiczna kategoria. A może do 185 na turniej przeszedłby Nick Diaz lub powróciłby Cyborg.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.