lauzon-joe-mandel
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Gala finałowa The Ultimate Fighter 22 – czyli TUF-a, którego trenerami będą Urijah Faber oraz Conor McGregor – odbędzie się dzień przed UFC 194. Do tego wydarzenia dopisane zostały jak na razie dwa starcia. Joe Lauzon podejmować będzie Evana Dunhama, a Ryan LaFlare Mike’a Pierce’a.

Zdobywca największej liczby bonusów w UFC, Joe Lauzon wraca do oktagonu po znokautowaniu Takanoriego Gomiego w ostatniej walce. Wcześniej musiał jednak uznać wyższość Ala Iaquinty, który zwyciężył z Lauzonem również przez nokaut. Dunham w swych ostatnich bojach zapaśniczo zdominował Rossa Pearsona oraz wygrał jednogłośną decyzją z Rodrigo Dammem.

Inaczej jest Ryanem oraz Mikiem. Obaj zawodnicy są po porażkach. LaFlare zaliczył pierwszą porażkę w karierze z Demianem Maią, a Pierce został poddany przez Rousimara Palharesa. To właśnie po tej walce z Mikiem, Rousimar został najpierw zawieszony, a później wyrzucony z UFC za przetrzymanie techniki nawet po tym jak sędzia zainterweniował. Pierce doznał przez Palharesa rozdarcia więzadła stawu skokowego oraz skręcenia kolana.

The Ultimate Fighter 22 Finale odbędzie się 11 grudnia, dzień przez potencjalną galą roku UFC 194: Aldo vs. McGregor.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.