j-lau

Jednego z najbardziej utalentowanych młodych lekkich w UFC  Joe Lauzona (MMA 18-4, UFC 5-1) prawdopodobnie nie zobaczymy już do końca roku. Zawodnik poinformował na swojej stronie internetowej, że w przyszłym tygodniu podda się poważnej operacji jednego z więzadeł w kolanie. J-Lau będzie mógł powrócić do mocnych treningów dopiero po dziewięciu miesiącach, więc swoją kolejną walkę stoczy pewnie dopiero w 2010 roku. Nadmiar wolnego czasu ma zamiar poświęcić na granie na XBoxie.

Pozostając w temacie kontuzji jak informuje mmaweekly.com uszkodzenia siatkówki, których doznał mistrz wagi lekkiej WEC Jamie Varner (MMA 16-2, 2 NC) nie były tak poważne jak pierwotnie się obawiano. Większą przerwę wymuszą kontuzje dłoni i stopy, których również doznał w swojej ostatniej walce z Donaldem Cerrone, którą przerwano w piątej rundzie po nielegalnym uderzeniu kolanem Cerrone. Varnerowi przepisano środki uśmierzające ból (Vicodin) ale zdecydował się z nich nie korzystać bowiem jego rodzice byli w przeszłości uzależnieni. Powrotu do WEC należy się spodziewać późnym latem, Varner stwierdził że chętnie zawalczy ze zwycięzcą walki Pałaszewski vs. Lamas lub ponownie z Cerrone.

Przy okazji kilka nowych pojedynków: 5ouncesofpain informuje, że Mike Swick (MMA 13-2, UFC 8-1) podpisał kontrakt na starcie z Benem Saundersem (MMA 7-0-2, UFC 3-0) na UFC 99, 13 czerwca w Kolonii.

Tatsuya Kawajiri (MMA 22-5-2) wystąpi na Dream 7, 8 marca w Saitamie, jego przeciwnikiem będzie podopieczny B.J. Penna Ross Ebanez (MMA 19-6).

Z innych wieści: Paul Kelly zmienia wagę z półśredniej na lekką, Troy Mandaloniz stracił kontrakt z UFC, a weteran UFC Din Thomas (MMA 23-8) podpisał umowę na trzy walki w Affliction.

1 KOMENTARZ

  1. Najciekawsze jest chyba to zdanie „podpisał umowę na trzy walki w Affliction” – ciekawe czy dane mu bedzie zawalczyc chociaz raz 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.