Joanne Calderwood (MMA 12-3, UFC 4-3) na gali UFC Fight Night 135 w sierpniu ubiegłego roku zaliczyła udany powrót do dywizji muszej poddając w pierwszej rundzie Kalindrę Farię. Teraz „Jo Jo” skrzyżuje rękawice z dobrze znaną polskim kibicom Ariane Lipski (MMA 11-3, UFC 0-0). Jak sama zawodniczka ze Szkocji przyznała, wcześniej nigdy nie słyszała o Brazylijce, jednak po przeanalizowaniu jej stylu, jest podekscytowana zestawieniem.

Nic o niej nie wiedziałam w momencie, gdy podpisywałam umowę. Później dopiero zobaczyłam kilka materiałów i moja reakcja była pozytywna, bardzo się tym podekscytowałam. Nie dlatego, że z nią walczę, ale dla fanów. Zdecydowanie czuję, że obie wywodzimy się ze sportów uderzanych i obie lubimy stać i wymieniać się ciosami. To będą fajerwerki.

33-latka przed wygraną z Farią poniosła dwie porażki – najpierw z Jessicą Andrade, następnie z Cynthią Calvillo. Calderwood zapowiada jednak, że w klatce będzie mieć w sobie teraz więcej dyscypliny.

Jestem znana z tego, że po prostu wchodzę do klatki i daję z siebie wszystko. Czuję jednak, że mam w sobie teraz więcej dyscypliny, ponieważ nie chcę przyjmować zbyt wielu ciosów na twarz.

Szkotka w wywiadzie dla mmajunkie.com zdradziła również, że wolałaby zdobyć bonus za walkę wieczoru, niż występ wieczoru. Na koniec w dobrych słowach wypowiedziała się o swojej przeciwniczce.

Preferowałabym i zresztą wizualizowałam sobie otrzymanie bonusu za walkę wieczoru, nie za występ wieczoru. Wszystko dlatego, że zawsze to więcej rozrywki dla kibiców. Nie chcę tam wejść i dominować. Czuję, że Lipski jest jedną z najlepszych w dywizji i będzie chciała udowodnić to, jak również to, że nie jest kolejną kiepską zawodniczką.

16 KOMENTARZE

 1. Preferowałabym i zresztą wizualizowałam sobie otrzymanie bonusu za walkę wieczoru, nie za występ wieczoru.

  :jarolaugh:

 2. Jak sama zawodniczka ze Szkocji przyznała, wcześniej nigdy nie słyszała o Brazylijce

  To bardzo dużo mówi, ile KSW jest warte w świecie MMA 😉

 3. To bardzo dużo mówi, ile KSW jest warte w świecie MMA 😉

  Tzn. jest dużo warte, ale nikt o tym nie wie?

  :eddieconspiracy:

 4. Lipski przez KO w 1szej.

  W damskiej dupie 125 UFC nie koniecznie witają bez gumy niemedialne mutanty z z KRS1… ale jak wygra Szkotka to  mega KRS1 jest w… wpisz miejsce……………………….

 5. W damskiej dupie 125 UFC nie koniecznie witają bez gumy niemedialne mutanty z z KRS1… ale jak wygra Szkotka to  mega KRS1 jest w… wpisz miejsce……………………….

  :gdzie:

 6. Wypowiedzi Calderwood tylko i wyłącznie z wideo. Mega milutki głosik ma, ale kryje się za nim ostra kobita:evil:

 7. Wśród Angoli spore poruszenie jak zobaczyli Arianke. Dana też dał trochę rozgłosu. Jeśli ładnie wygra, może dostać duża promocje.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.