(fot. Daniel Herbertson / Sherdog.com)

Jeden z najlepszych lekkich na świecie od prawie dekady Tatsuya Kawajiri (MMA 28-7-2, 11 w rankingu MMARocks) to kolejny zawodnik w ostatnim czasie, który zdecydował się na zejście do kategorii piórkowej. Dream ogłosiło wczoraj, że Crusher zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Joachimem Hansenem (MMA 22-10-1, 25 w rankingu MMARocks) na gali Dream 17, 24 września w Saitamie. Pierwsze starcie obu zawodników w 2006 o tytuł Shooto zakończyło się dyskwalifikacją na korzyść Japończyka, po tym jak w ósmej sekundzie walki Hellboy trafił go niskim kopnięciem w krocze.

Dla Kawajiriego będzie to drugi pojedynek od marcowej klęski w starciu o pas Strikeforce przeciwko Gilbertowi Melendezowi. Zawodnik T-Blood został rozbity przez Amerykanina już w pierwszej rundzie. Na lipcowej gali Dream Japończyk łatwo odprawił Drew Ficketta.

Norweg zdecydował się na zejście do niższej kategorii już w 2010 roku. Najpierw nieznacznie przegrał z Bibiano Fernandesem, a później został znokautowany przez obecnego mistrza Dream Hiroyukiego Takayę. Od tego czas Hansen wygrał jednak trzy pojedynki z rzędu poddając Hideo Tokoro i Samiego Aziza oraz nieznacznie wypunktowując kolegę treningowe Kawajiriego Mtsuhiro Ishidę.

Wcześniej Dream ogłosiło dwa inne pojedynki na wrześniową galę. Czołowy lekki na świecie i mistrz Dream w wadze lekkiej Shinya Aoki (MMA 28-5, 4 w rankingu MMARocks) skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem WEC Robem McCulloughiem (MMA 19-7), a były mistrz Sengoku Satoru Kitaoka (MMA 28-10-9) podejmie byłego mistrza Shooto Willamy’ego Freire (MMA 19-4).

Rozpiska Dream 17.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.