foto Sherdog.com

Jak podaje 5ouncesofpain mistrz Dream w wadze piórkowej i jeden z czołowych grapplerów na świecie Bibiano Fernandes (MMA 7-2, 4 w rankingu MMARocks) w swojej pierwszej obronie spotka się z Norwegiem Joachimem Hansenem (MMA 19-8-1) na jeszcze nieogłoszonej gali Dream 13 w marcu.

Brazylijczyk zdobył tytuł wygrywając ubiegłoroczne Grand Prix Dream, pokonując kolejno Takafumiego Otsukę, Masakazu Imanariego, Joe Warrena i Hiroyukiego Takayę.

Dla Hellboya będzie to pierwszy występ  w karierze w kategorii niższej niż 70 kg. Norweg był pierwszym mistrzem Dream w wadze lekkiej, ale w październiku stracił tytuł, przegrywając przez poddanie z Shinyą Aokim.

Przy okazji dwie informacje o innych Brazylijczykach.

Jak informuje Tatame.com Andre Galvao (MMA 3-1) wreszcie zadebiutuje w Strikeforce na marcowej gali Challengers. Jego rywalem będzie Luke Stewart (MMA 6-2).

Tatame podaje też, że Amaury Bitetti stara się zestawić pojedynek Paulo Filho (MMA 19-1) z legendą japońskiego MMA Kazushim Sakurabą (MMA 26-12-1) na Bitetti Combat 6, 25 lutego w Brasilii. Patrząc realnie szanse na to, że FEG wypuści Sakurabę do Brazylii na pojedynek z zawodnikiem, który ostatnio wystawił ich do wiatru na dwa dnie przed galą są raczej bliskie zeru.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.