Jiri Prochazka już teraz planuje walkę z mistrzem kategorii półciężkiej, Janem Błachowiczem, lecz Czech otwarcie przyznał, że według niego to Jon Jones jest “królem” dywizji do 93 kilogramów.
“Czeski Samuraj” zrobił ogromne wrażenie wśród fanów MMA, gdy w spektakularnym stylu pokonał w walce wieczoru gali UFC Vegas 25 byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego UFC, Dominicka Reyesa. Prochazka znokautował „Devastatora” obrotowym łokciem w drugiej rundzie starcia i tym samym zapewnił sobie miejsce w absolutnej czołówce dywizji do 93 kilogramów. W rozmowie z RT Sport zawodnik wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kategorii półciężkiej i wyraził swoją opinię na temat byłego mistrza kategorii wagowej, Jona Jonesa.
Jon jest królem kategorii półciężkiej. Myślę, że byłby moim największym rywalem w dywizji do 93 kilogramów. Teraz jest jednak w kategorii ciężkiej więc co zrobisz? Tak, spóźniłem się, ale nie będę za to przepraszał. Myślę, że kiedy będzie walczył w dywizji do 93 kilogramów to będzie najgroźniejszy dla wszystkich zawodników.
Szukam najcięższych rywali. Najtwardszych zawodników. Pierwszym był Volkan Oezdemir i myślę, że jest świetnym zawodnikiem, ale miałem już lepszych rywali przed walką z nim. Dominick był jednym z najlepszych przeciwników w kategorii półciężkiej, tak myślę. Jego styl jest unikalny i bardzo niebezpieczny. Następnym rywalem według mnie będzie Błachowicz. Na to teraz czekam.
Jones (26-1, 1 NC MMA) w ostatniej walce pokonał byłego rywala Prochazki, Dominicka Reyesa przez kontrowersyjną decyzję sędziowską na UFC 247 w lutym 2020 roku. Od czasu walki “Bonesa” z “Devastatorem”, Reyes przegrał dwie walki przez KO/TKO.
Od czasu pojedynku z Reyesem, Jones nie walczył w oktagonie UFC negocjując z organizacją warunki swojego przejścia do królewskiej dywizji. „Bones” uważany jest przez wielu specjalistów za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe i po odejściu ze sportu Khabiba Nurmagomedova to on zajmuje 1. miejsce w rankingu organizacji bez podziału na kategorie wagowe.
Prochazka nie bez powodu nazywa go “królem” dywizji do 93 kilogramów. W swojej karierze Jones wygrywał z m.in. Danielem Cormierem, Alexandrem Gustafssonem, Thiago Santosem, Gloverem Teixeirą czy Vitorem Belfortem. „Bones” w przeszłości aż 15 razy bił się w mistrzowskich walkach UFC. Amerykanin jest rekordzistą pod względem dni bycia mistrzem w kategorii półciężkiej UFC (1501). Zawodnik miał serię 18 walk bez porażki w UFC, co również stanowi rekord organizacji.
16 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
UFC Light Heavyweight
Maximum FC Featherweight
Bellator Middleweight
Bellator Heavyweight
Brutaal Heavyweight
KSW Middleweight
ONE FC Lightweight
BAMMA Light Heavyweight
Vale Tudo Open
Legacy FC Lightweight
Oplot Challenge Welterweight
KSW Heavyweight
Legacy FC Middleweight
Legacy FC Lightweight
Bellator Middleweight
Jungle Fight Light Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/54371/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>