Donald Cerrone, zdobywca największej liczby bonusów w historii UFC i WEC/ Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

UFC po dwóch latach powróci do Atlantic City 16 lipca galą z cyklu Fight Night. Wraz z tą informacją Dana White’a poinformował także, że walką wieczoru w Ravel Resort będzie starcie w czołówce wagi lekkiej pomiędzy Donaldem Cerronem (MMA 23-6, 12. w rankingu MMARocks) a Jimem Millerem (MMA 24-4, 9. w rankingu MMARocks).

„Kowboj” na początku tego roku zapowiedział, że chce stoczyć sześć pojedynków w ciągu dwunastu najbliższych miesięcy. Póki co, Cerrone jest na jak najlepszej drodze do ustanowienia nowego rekordu. Do tej pory Amerykanin walczył dwukrotnie i obie walki wygrał. Rozpoczął od nokautu w pierwszej rundzie na Adrianie Martinsie podczas UFC on Fox 10, a dwa tygodnie temu poddał duszeniem zza pleców Edsona Barbozę.

Miller nie stawiał sobie żadnych wyzwań w tym roku, ale za to może pochwalić się bardzo przyzwoitym bilansem w ostatnich pojedynkach, ponieważ w czterech ostatnich nie przegrał ani razu. Zawodnik ze Sparty zwyciężył z Joem Lauzonem, Fabriciem Camoesem oraz, niedawno, Yancym Medeirosem. Ponadto w kwietniu rok temu przegrał walkę z Patem Healym przez poddanie, ale w organizmie „Bam Bama” wykryto marihuanę i zmieniono wynik starcia na „no-contest”.

UFC Fight Night: Cerrone vs. Miller odbędzie się 16 lipca w Atlantic City w stanie New Jersey. UFC powraca do tego miasta po dwudziestu pięciu miesiącach.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.