aguilar-wsof

Goszcząc w audycji MMA Hour jedna z najlepszych zawodniczek wagi słomkowej na świecie, Jessica Aguilar (MMA 19-4), ogłosiła, że została uwolniona z kontraktowych zobowiązań wobec jej dotychczasowego promotora – ogranizacji World Series of Fighting. Oznacza to, że 33-latka ma zielone światło do rozpoczęcia negocjacji z UFC.

Była mistrzyni WSOF długo była uznawana za numer jeden w swojej wadze ale od kiedy Joanna Jędrzejczyk pokonała Carlę Esparzę i odebrała jej pas mistrzowski UFC notowania Aguilar spadły o jedno oczko w większości rankingów – z wyjątkiem Fightmatrix. Chęć powrotu na szczyt była głównym czynnikiem motywującym Aguilar do działania.

„Myślę, że mój kolejny krok to zostanie mistrzynią UFC. UFC nie mogło ze mną negocjować kiedy byłam zakontraktowana przez WSOF dlatego rozwiązałam ten problem za nich. Jestem wolnym strzelcem.” – powiedziała w MMA Hour.

Aguilar od swojej ostatniej porażki w 2010 roku wygrała 10 kolejnych walk pokonując dwukrotnie wówczas uznawaną na najlepszą zawodniczkę w tej dywizji – Megumi Fujii, obecne zawodniczki UFC Lisę Ellis i Carlę Esparzę oraz w swojej ostatniej walce 15 listopada ubiegłego roku niedawną rywalkę Karoliny Kowalkiewicz – Kalindrę Farię.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

21 KOMENTARZE

 1. Takiej przeciwniczki potrzeba Aśce, o niepodważalnej klasie i mocnym nazwisku. Byłby taki superfight.

 2. Po walce z Asią zobaczymy czy dalej będzie mówić, że się stójkowiczów nie boi.

 3. Świetny news, Aśka będzie miała trochę pracy w najbliższym czasie, ale za to nie będzie już potem żadnych wątpliwości kto jest undisputed championką 🙂

  herrflick

  Eliminator z Gadelha,a pózniej z Asią do tańca.Świetny news.

  Myślę, że UFC nie będzie jej zestawiać na razie z Gadelhą, nie będą ryzykowali utraty niemal pewnej pretendentki w tak mało licznej dywizj. Podprowadzą je do pasa osobno

 4. Eliminator z Gadelhą wydawać by się mógł najlogiczniejszym rozwiązaniem, ale faktycznie przy tak wąskiej dywizji, chyba lepiej poprowadzić obie panie osobnymi ścieżkami.

  p.s. Esparza już zaczęła trash talk, więc chyba wiadomo kto przywita JAG w UFC 🙂

 5. Nie spodziewalem sie, ze tak szybko do tego dojdzie ale udalo sie. Mysle ze jedna gora dwie walki i walka o pas z Asia. Na to chyba wszyscy czekaja i okaze sie kto jest numerem 1# w bezposrednim starciu

 6. Moim zdaniem dadzą jej na szybko kogoś ze słabymi zapasami łatwego do wyleżenia przez 3 rundy, a potem skarmią ją Aśce jako powtórkę walki z Esparzą na drugą obronę pasa. Potem będzie sobie mogła dalej wykłócać się z Esparzą o nieistotne bzdety.

 7. Mogli poczekać trochę z walką Aśki i od razu ją zestawić z Jessica ale w tym roku na pewno zawalczą jeszcze. Też stawiam że nie powalczy z jakąś mocną rywalką( jeśli wogóle z kimś ją zestawią) i od razu pójdzie dla Aśki. Czyli też chyba za dobrze nie stała z kasą od sponsorów jeśli się pcha do UFC.

 8. Pewnie dostanie Aśke na wejściu, bo teraz ma za sobą hype ,tytuł i rekord, nie ma co ryzykować starcia z kimkolwiek. Chętnie to zobaczę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.