Oprócz gal ShoXC, Sengoku i Shooto mijający weekend obfitował w kilka mniejszych gal wartych wspomnienia. W walce wieczoru gali Palace Fighting Championship 10 w Lemoore w Kalifornii weteran Pride i UFC Phil Baroni (MMA 13-10) pokonał przez jednogłośną decyzję innego doświadczonego zawodnika Olafa Alfonso (MMA 7-9). Wbrew oczekiwaniom zgromadzonej widowni walka nie zakończyła się efektownym nokautem, dlatego New York Bad Ass zapowiedział, że da Alfonso rewanż i następnym razem zakończy pojedynek przed czasem. Przebieg innych walk na sherdogu.

Golden Boy Promotions i Gary Shaw to nie jedyni promotorzy bokserscy, którzy chcą zwojować rynek MMA. W ten weekend dołączył do nich nie kto inny, tylko Don King organizując galę Vengeance Fighting Championship w Concord w Północnej Karolinie. W walce wieczoru były pretendent do tytułu mistrza UFC Jeff Monson (MMA 24-6) szybko poddał rozmieniającego swoją dawną sławę na drobne Marka Kerra (MMA 15-9). Krótka relacja na bloodyelbow.com. Całą galę można obejrzeć na stronie Don King TV.

Od jakiegoś czasu ważną organizacją na japońskim rynku MMA jest GCM organizująca gale Cage Force wykorzystujące zasady UFC. Zeszłoroczni finaliści turniejów w wadze lekkiej i półśredniej Cage Force znaleźli zatrudnienie w największych światowych organizacjach (Oumakhanov i Boku w Dream, Hardy i Yoshida w UFC). Warto więc zwrócić uwagę na tegoroczne Grand Prix w kategoriach piórkowej i koguciej, których przedostatnia faza odbyła się na sobotniej gali Cage Force 8 w Tokio. W finale turnieju w wadze do 66 kg zmierzą się szalony Wicky Akiyo Nishiura (MMA 9-2-1), który wypunktował Fanjin Sona (MMA 5-3) oraz niespodziewany ćwierćfinałowy pogromca Antonio Carvalho Yuji Hoshino (15-7-7), który poddał znanego z Dream Takeshi Yamazakiego (MMA 14-9-2). W wadze do 61 kg pierwszym finalistą został Masahiro Oishi (MMA 19-9-7), który wygrał przez decyzję z weteranem ADCC Tetsu Suzukim (MMA 8-6-3). W drugim półfinale faworyt turnieju Takeya Mizugaki (MMA 10-2-2, 10 w rankingu MMAROCKS) miał się zmierzyć z Taiyo Nakaharą (MMA 10-6), jednak ten drugi doznał kontuzji i pojedynek przeniesiono na listopad. W między czasie Mizugaki dostał na pożarcie Daisuke Endo (MMA 3-2) i poddał go w pierwszej rundzie. Pełne wyniki.

Wczoraj w Nottigham odbyła się siódma edycja M-1 Challenge współpromowana przez M-1 i Cage Warriors. Team Red Devil pokonał Team USA 5-0, a Team Legion wygrał z Team Europe 4-1. Wyniki i relacja na mmaweekly.

Aha i wbrew temu co piszą niektóre portale informacje o kontuzji Brock Lesnara i wycofaniu z UFC 91 to raczej plotka. Wszystko podobno zaczęło się od tego, że ktoś zadzwonił do Xtreme Couture podając się za Lorenzo Fertiitę i poinformował, że Lesnar doznał kontuzji. Na szczęście rezolutnej Kim Couture udało się ustalić, że całe 280 funtów żywej wagi Brocka jest zdrowe. Całą sytuacje opisuje Josh Gross na Sports Illustrated.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.