(Foto Piotr Pędziszewski/FILA) W sobotę oraz niedzielę najlepsi grapplerzy świata walczyli o medale w Skale pod Krakowem. Zgodnie z planem imprezę zdominowali reprezentanci Polski.

W piątek odbyły się zmagania w amatorskim MMA i z dziennikarskiego obowiązku musimy wspomnieć o medalowych wynikach Polaków. Złoto zdobył Rafał Haratyk z Berserker’s Team Bielsko-Biała, srebro Kamil Kawecki z Berserker’s Team Olsztyn, a brąz Michał Pietrzak z Ankosu Zapasy Poznań.

W sobotę na matę weszli grapplerzy, którzy pierwszego dnia zmagań rywalizowali bez kimon. Klasą dla samych siebie byli Maciej Polok i Piotr Podstawczuk, którzy wszystkie swoje walki wygrywali przed czasem. W półfinałowej walce „Kudłatego” doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy to reprezentant Polski zapiął czyste duszenie zza pleców. Sędzia przerwał pojedynek zanim Kanadyjczyk odklepał, więc po interwencji innych sędziów pojedynek wznowiono w mniej korzystnej dla Poloka pozycji. Niezrażony tym tyszanin zdominował rywala w walce na pozycje, by w ostatniej minucie go poddać. Złoto zdobyła także Maria Małyjasiak, która po raz kolejny zdominowała rywalki.

Srebrne medale dorzuciły Anita Zdrodowska i Joanna Dźwigałowska. Drugim miejscem nie mógł zadowolić się Zbigniew Tyszka. „Zybi” w imponującym stylu doszedł do finału, urywając nogi kolejno w 64 i 8 sekund. W finale zmierzył się ze szwedzkim zawodnikiem, który dobrze bronił nóg i rozsądnie kontrolował walkę z góry, wygrywając na punkty. Brązowe medale dorzucili do puli Karolina Zawodnik, Sandra Pniak, Mateusz Juskowiak, Maciej Glabus oraz Kamil Mitosek.

W niedzielę rywalizowano już w kimonach, a swoją dominację potwierdzili Polok, Podstawczuk i Małyjasiak. Polok w drodze do finału wygrał przed czasem dwie walki, a złoto zdobył bez walki, gdyż z rywalizacji wycofał się kontuzjowany rywal. Złoto zdobył także Paweł Nędzi, który w finale zwyciężył po dogrywce.

Srebrny medal przypadł Kamilowi Umińskiemu, który swoim kibicom fundował ogromne emocje. W ćwierćfinale przegrywał 0:5 na 45 sekund przed końcem. Musiał postawić wszystko na jedną kartę i pojedynek zakończył balachą na kolano. W półfinale zdominował posiadacza czarnego pasa z Kazachstanu, a w finale długo prowadził na punkty. W ostatniej minucie stracił jednak przewagę i zawody zakończył na drugim stopniu podium. Srebro zdobyła także Monika Oleksik.

Sporo kontrowersji wzbudził półfinał z udziałem Piotra Bagińskiego. Trener polskiej reprezentacji w dogrywce zdecydował się na przechodzenie gardy. Pozycję boczną zajął w końcówce, a sędziowie uznali, że zabrakło mu sekundy, by zdobyć punkty. W walce o 3. miejsce popularny „Bagi” powetował sobie, deklasując reprezentanta RPA. Brązowe medale zdobyli także Krzysztof Agapow, Arkadiusz Klasa, Anita Zdrodowska i Sandra Pniak.

Polacy po raz kolejny wygrali drużynowe klasyfikacje w obu kategoriach. Portal MMARocks, który jest partnerem reprezentacji Polski, serdecznie gratuluje wszystkim naszym zawodnikom.

Na mistrzostwach nie zabrakło zawodników znanych z aren MMA. W NO GI w wadze ciężkiej wygrał Jeff Monson, któremu sekundował Ricardo Liborio. „Snowman” po zdobyciu złota za cel postawił sobie zdobycie dresu reprezentacji Polski. Ostatecznie wymienił się na stroje z Piotrem Bagińskim. Maciej Polok w finale rozprawił się z pogromcą Sebastiana Grabarka Johnnym Fracheyem.

Wkrótce na MMARocks.pl i GrapplerINFO.pl wideo z walk. Na razie prezentujemy najszybsze zwycięstwo całego turnieju, czyli Zybi Tyszka w akcji:

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.