Gasanaliev.Icon.Fot.Marcin.Osman

(Fot. Marcin Osman) O kolejnym pojedynku naszego Mariusza Radziszewskiego (MMA 10-10-2, #11 w Rankingu PL) na białym ringu M-1 Global była mowa już od dawien dawna. Konkretniej, występ półśredniego bytomianina lubiącego walczyć na rosyjskiej ziemi wiązano z galą M-1 Challenge 40, która ma odbyć się już 8 czerwca w Dzheirakh – górzystym regionie Republiki Inguszetii. O tym wspominał sam zawodnik, jak i prowadzący jego interesy Łukasz Bosacki ze Slugfest Management. W dniu dzisiejszym organizatorzy opublikowali wstępną rozpiskę tej imprezy i jednocześnie oficjalnie potwierdził się angaż Radzika. Przeciwnikiem głównego trenera bytomskiego South Legion będzie silny fizycznie Dagestańczyk Gasanali Gasanaliev (MMA 4-2-1).

Śląski fighter miał skrzyżować rękawice z reprezentantem klubu Gorets już w lutym, w swoim debiucie na ringu najlepszej rosyjskiej organizacji podczas gali M-1 Challenge 37 w poduralskim Orenburgu. Jednak Dagestańczyka wyeliminowała kontuzja i w ostatniej chwili został zastąpiony przez świetnego czeczeńskiego grapplera Dzhambulata Kurbanova. Wówczas po ciężkiej trzyrundowej walce z nowym rywalem Mariusz Radziszewski niestety przegrał na punkty. Co się odwlecze to nie uciecze i w swoim drugim pojedynku dla organizacji Vadima Finkelsteina doświadczony Polak spotka się właśnie ze zwycięzca pierwszego sezonu rosyjskiego reality-show M-1 Fighter i dwukrotnym mistrzem Dagestanu w Sambo Bojowym.

Ubiegłoroczna gala w Inguszetii odbywała się pod przysłowiową chmurką i zgromadziła rekordową ilość ponad piętnastu tysięcy widzów. Na czerwcowym wydarzeniu w walce wieczoru zobaczymy m.in. powracającego po kontuzji utytułowanego grapplera Jeffa Monsona (MMA 48-13-1). Amerykanin w długo odwlekanym ćwierćfinale turnieju ciężkiego M-1 Grand Prix 2013 zmierzy się z posiadaczem skalpów Alexa Emelianenko i Alexey’a Oleinika, Dagestańczykiem Magomedem Malikovem (MMA 6-2). Znakomita rywalizacja zapowiada się w kategorii lekkiej, gdzie triumfator turnieju KSW – Fin Niko Puhakka (MMA 27-13) stanie naprzeciw dynamicznego Czeczena Mairbeka Taisumova (MMA 18-4). Zaś limit wyżej reprezentant gospodarzy, pogromca Artura Kadłubka z czasów Team MMA Rocks – doświadczony Ingusz Mukhamed Aushev (MMA 15-4) przed własną publicznością podejmie weterana paryskiego 100% Fight, nie mniej doświadczonego Florenta Betorangala (MMA 13-6), a Hiszpan kojarzony z MMA Attack Juan Manuel Suarez (MMA 13-3) sprawdzi się z zapaśnikiem stylu wolnego Ramazanem Esenbaevem (MMA 4-1).

Z rozpiski wypadł niepokonany Dagestańczyk Saparbek Safarov (MMA 6-0). Niepotrafiący pohamować emocji niedoszły rywal Tomka Narkuna doznał kontuzji podczas przygotowań i stracił póki co szansę walki z Viktorem Nemkovem (MMA 16-4) o wakujący pas mistrzowski M-1 w wadze półciężkiej. Przeciwnik wychowanka Fedora jak na razie nie jest znany.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.