M-1.Challenge.40.Poster

Już w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca odbędzie się okrągła czterdziesta gala największej rosyjskiej organizacji M-1 Global. Na bardzo klimatyczne trzeba przyznać wydarzenie M-1 Challenge 40: Battle In The Mountains organizatorzy zakontraktowali aż trzynaście pojedynków, a na głównej karcie zobaczymy ponownie Polaka. Poza stałymi punktami jak walka wieczoru, główna karta i undercard Rosjanie zaplanowali tzw. overcard, czyli pojedynki, które będą mieć miejsce bezpośrednio po walce wieczoru. Co się tyczy „liczb” – impreza drugi raz w historii zawita do malowniczego Dżejrach – górskiego regionu położonego w autonomicznej republice Inguszetii. W ubiegłym roku gala zorganizowana właśnie na Kaukazie zgromadziła pod chmurką ponad 15 tysięcy widzów. Tym razem biały ring również został umieszczony na świeżym powietrzu. Transmisja na żywo będzie dostępna tradycyjnie na kanale Rossija-2 i prawdopodobnie na rosyjskojęzycznej stronie organizacji M-1 w godzinach popołudniowych, szczegóły opublikujemy przy okazji ważenia.

Kaukaskie wydarzenie uświetni ostatni ćwierćfinał przeciągającego się turnieju wagi ciężkiej M-1 Grand Prix 2013. Po operacji mięśnia piersiowego powróci na ring dwukrotny zwycięzca prestiżowego ADCC, Amerykanin Jeff Monson (MMA 49-13-1). The Snowman w ćwierćfinale skrzyżuje rękawice z Dagestańczykiem Magomedem Malikovem (MMA 6-2), który dwa lata temu odprawił w zaświaty doświadczonych Alexandra Emelianenko i Alexey’a Oleinika. Ciekawe czy dysponującemu nokautującym ciosem Magomedowi Malikovowi uda się uciec przed profesorskimi technikami kończącymi Monsona i na tyle szybko trafić bardzo wymagającego rywala, czy Dagestańczyk odpadnie na przedbiegach, odklepując firmowe północ-południe?

Główną kartę otworzy nasz eksportowy półśredni na wschód – Mariusz Radziszewski (MMA 10-10-2, #11 w Rankingu PL). Dla Radzika będzie to druga walka na ringu organizacji Vadima Finkelsteina. Jako przeciwnika dla bytomianina zakontraktowano zwycięzcę pierwszego sezonu rosyjskiego reality-show M-1 Fighter i dwukrotnego Mistrza Dagestanu w Sambo Bojowym – Gasanali Gasanalieva (MMA 4-2-1), z którym zawodnik South Legion miał zmierzyć się już przy okazji marcowej eskapady do poduralskiego Orenburga. Reprezentanta klubu Gorets wyeliminowała kontuzja i Polak walczył wtedy z Czeczenem Dzhambulatem Kurbanovem. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o sobotnim rywalu Mariusza to gorąco odsyłamy do naszego odświeżonego cyklu W Imadle.

Także w limicie półśrednim, obyty na ringach Ingusz Mukhamed Aushev (MMA 15-4) niesiony żywiołowym dopingiem własnej publiczności postawi wysoko poprzeczkę weteranowi paryskiego 100% Fight, wybornemu grapplerowi znad Sekwany – Florentowi Betorangalowi (MMA 13-6). Natomiast sroga wojna zapowiada się kategorię niżej, gdzie efektownie walczący i silny fizycznie Czeczen, pogromca Borysa Mańkowskiego – Mairbek Taisumov (MMA 18-4) podejmie triumfatora turnieju KSW, doświadczonego Fina Niko Puhakkę (MMA 27-13). Jak już kiedyś pisaliśmy to starcie to przede wszystkim konfrontacja dwóch odmiennych stylów. Suomi walczy bardzo taktycznie, punktuje niskimi kopnięciami i po sprowadzeniu szuka poddania, z kolei Czeczen preferuje brutalne ground & pound i soczyste cepeliady. Rywalizacja z pewnością stanie się eliminatorem do pojedynku o pas z innym reprezentantem Kraju Wajnachów – Musą Khamanaevem. Możecie się zgodzić lub nie, ale dywizja lekka M-1 prezentuje się naprawdę mocno w Europie.

W wadze półciężkiej sambista Viktor Nemkov (MMA 16-4) – wychowanek legendarnego Fedora kojarzony przede wszystkim z wyczerpującej trzyrundowej walki z zawodnikiem UFC Vinnym Magalhaesem, przetestuje dość anonimowego Brazylijczyka Reinaldo da Silvę (MMA 4-4). Fighter z Kraju Kawy w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego nieokrzesanego Dagestańczyka Saparbeka Safarova, który właśnie z Nemkovem jest przymierzany do walki o schedę po byłym posiadaczu pasa mistrzowskiego Sergey’u Kornevie. Miejmy nadzieję, że Vadim Finkelstein nie zapomni w to wszystko wmieszać naszego Marcina Zontka, który przecież ma aktualny kontrakt z Rosjanami.

Na tzw. overcardzie w zasadzie warto zatrzymać się przy dwóch pojedynkach. Pokonany w ubiegłym roku przez Petera Sobottę Hiszpan Juan Manuel Suarez (MMA 13-3) stanie w szranki z miejscowym zapaśnikiem stylu wolnego Ramazanem Esenbaevem (MMA 4-1), a w limicie lekkim perspektywiczny Dagestańczyk Oleg Bagov (MMA 7-5) podda próbie parter doświadczonego Bułgara Georgi Stoyanova (MMA 14-2). Zawodnik z Machaczkały ma na koncie cztery tytuły Mistrza Rosji w Grapplingu. Poniżej pełna rozpiska:

Data: 8 czerwiec 2013
Miejsce: Dzheirakh, Inguszetia, Rosja
Transmisja: Rossija-2

Walka wieczoru:

Ćwierćfinał M-1 Grand Prix 2013 w wadze ciężkiej
Open.: Jeff Monson (49-13-1) vs. Magomed Malikov (6-2)

Główna karta:

93 kg.: Reinaldo da Silva (4-4) vs. Viktor Nemkov (16-4)
77 kg.: Florent Betorangal (13-6) vs. Mukhamed Aushev (15-4)
70 kg.: Niko Puhakka (27-13) vs. Mairbek Taisumov (18-4)
77 kg.: Mariusz Radziszewski (10-10-2) vs. Gasanali Gasanaliev (4-2-1)

Pozostałe:

84 kg.: Melvin van Suijdam (3-1) vs. Albert Duraev (3-2)
66 kg.: Benjamin Baudrier (6-1) vs. Jakub Tangiev (1-4)
70 kg.: Renat Abiltarov (2-0) vs. Rustam Khasanov (0-0)
77 kg.: Ivan Fomin (0-1) vs. Ruslan Khusinov (0-0)

Pojedynki, które odbędą się po walce wieczoru:

61 kg.: Ruslan Abiltarov (6-0) vs. Yunus Evloev (12-5)
70 kg.: Georgi Stoyanov (14-2) vs. Ali Bagov (7-5)
77 kg.: Juan Manuel Suarez (13-3) vs. Ramazan Esenbaev (4-1)
66 kg.: Anton Vasiliev (2-2) vs. Magomed Magomedov (6-2)

[youtube id=”MLpAUmqGFhA” width=”620″ height=”360″]

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.