Foto UFC.com

Jeden z czołowych średnich UFC Alan Belcher (MMA 16-6, UFC 7-4, 11 w rankingu MMARocks) powróci do Octagonu po ponad rocznej przerwie na gali UFC Fight Night, 17 września w Nowym Orleanie. Rywalem zawodnika z Blixoi w Mississippi będzie Kanadyjczyk Jason MacDonald (MMA 25-14, UFC 6-6).

We wrześniu ubiegłego roku Belcher miał walczyć w pojedynku wieczoru gali UFC Fight Night w Teksasie, jednak podczas przygotowań doznał poważnej kontuzji oka, która była na tyle groźna, że istniało prawdopodobieństwo, że będzie musiał zakończyć karierę. Na szczęście po dwóch operacjach podopieczny Duke’a Roufusa odzyskał wzrok i już w lutym wznowił treningi. Jego kanadyjski rywal Jason MacDonald ostatni raz walczył na UFC 129 w Toronto gdzie efektownie poddał Ryana Jensena.

Dodatkowo UFC ogłosiło też pojedynek zwycięzcy TUFa 11 Courta McGee (MMA 13-1, UFC 2-0) z były rywalem Pawła Nastuli Dongi Yangiem (MMA 10-1, UFC 1-1) na wrześniową galę.

Inny zawodnik, którego nie widzieliśmy od ponad roku Mike Swick (MMA 14-4, UFC 9-3, 18 w rankingu MMARocks) powróci na UFC 134: Silva vs Okami, 27 sierpnia w 2011. Jak podaje Sherdog.com jego przeciwnikiem będzie raz pokonany brazylijski talent Erick Silva (MMA 12-1, 1 NC, UFC 0-0).

Zawodnik AKA przez ostatnie lata swojej kariery zmagał się ze źle rozpoznaną chorobą układu pokarmowego, która nie pozwalała mu się poprawnie odżywiać. Dopiero właściwa diagnoza po przegranej z Paulo Thiago w lutym ubiegłego roku oraz kilkumiesięczne leczenie pozwoliły mu na powrót do występów w największej organizacji na świecie.

Rozpiska UFC 134: Silva vs Okami.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.