Israel Adesanya nie zamierza specjalnie nabierać kilogramów do walki z Janem Błachowiczem, lecz obecny mistrz kategorii średniej z pewnością nie będzie dużo mniejszy od swojego przyszłego rywala. „The Last Stylebender” w MMA walczy w kategorii do 84 kilogramów, lecz w przeszłości występował już w kickboxingu nawet w kategorii ciężkiej. Zobaczcie w jakiej obecnie formie fizycznej jest Adesanya, który zmierzy się z Polakiem 6 marca na UFC 259.

Do walki z Polakiem, Adesanya szykuje się w City Kickboxing, gdzie w przygotowaniach pomaga mu m.in. Carlos Ulberg. Jego głównym trenerem jest Eugene Bareman, który przygotowywał go do walk w UFC z takimi zawodnikami jak Yoel Romero, Paulo Costa czy Anderson Silva. W wywiadach poprzedzających UFC 259 podkreślają oni, że nie zamierzają specjalnie nabierać wagi przed pojedynkiem w dywizji do 93 kilogramów. Adesanya i jego trener wierzą, że nie przyniosłoby to im żadnych korzyści.

Dla niepokonanego Adesanyi (20-0 MMA) będzie to szansa przedłużenia fenomenalnej serii zwycięstw i zdobycia pasa mistrzowskiego w drugiej kategorii wagowej. W ostatnich starciach 31-letni zawodnik pokonywał Paulo Costę, Yoela Romero, Roberta Whittakera, Kelvina Gasteluma i Andersona Silvę. Na swoim koncie ma on 100 pojedynków w sportach walki – Israel poza doświadczeniem w MMA może pochwalić się ogromną ilością walk w kickboxingu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.