Jan Błachowicz po efektownej wygranej z Jimim Manuwą na UFC w Londynie zanotował spory awans w oficjalnym rankingu UFC. Jeszcze nigdy The Witcher nie był plasowany tak wysoko w zestawieniu tworzonym przez organizację – Polak jest aktualnie na 5. miejscu.

Przed Błachowiczem znajdują się już tylko tacy zawodnicy jak Ilir Latifi, Glover Teixeira, Volkan Oezdemir, Aleksander Gustafsson oraz mistrz, Daniel Cormier. Co ciekawe, Polak walczył z dwójką z tych zawodników. Latifiego Janek pokonał w debiucie w UFC, a z Gustafssonem przegrał przez decyzję. To właśnie m.in. Ilir nie ma zaplanowanej kolejnej walki. Możliwe jest również potencjalne zestawienie z Gloverem Teixeirą, czy też rewanż ze Szwedem Gustafssonem.

W innych dywizjach podobny skok zanotował m.in. Aleksander Volkov, który po wygranej z Fabricio Werdumem awansował o 5 miejsc – aktualnie Rosjanin jest 3. zawodnikiem kategorii ciężkiej federacji UFC.

4 KOMENTARZE

  1. Jaki jestem dumny z Janka  😀 dopiero co pisałem gdzie latifi a gdzie Janek w rankingu a tu proszę 🙂 szkoda ze szogun z vulkanem zawalczy teraz bo marzenia Janka muszą jeszcze poczekać … ale glover tez ładnym skalpem będzie do kolekcji !:)

  2. Brawo Jano, ale ten ranking półciężkiej jest tak biedny że masakra. 4 Latifi, potem trochę starych placków, 15 Jordan Johnson kto to w ogóle jest? Od kiedy nie ma Rumble-a i Bonesa, to wieje takim siurem że masakra.

  3. Wieczny szacunek dla Janka. Na koniec kariery będzie mógł co najmniej powiedzieć,że był w top 5 dywizji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.