Pierwsza połowa roku w oktagonie UFC obfita była w świetne występy zawodników największej organizacji MMA na świecie. Fani nawet podczas globalnej pandemii nadal mogą oglądać wydarzenia na żywo z udziałem najlepszych sportowców mieszanych sztuk walki. „Ultimate Fighting Championship” postanowiło zapytać fanów, który z występów w pierwszej połowie roku był według nich najlepszy – wśród kandydatów wymienili Conora McGregora, Jana Błachowicza, Gilberta Burnsa oraz Justina Gaethjego.

McGregor udanie powrócił do oktagonu UFC po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem. Na początku roku pokonał błyskawicznie Donalda Cerrone wracając na zwycięskie tory. Błachowicz w pierwszej rundzie rozprawił się z innym zawodnikiem czołówki kategorii półciężkiej, Coreyem Andersonem. Tym samym udowodnił, że to on powinien w kolejnej walce zmierzyć się o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Z powodu zamieszania w dywizji na ten moment nie jest znana data kolejnej walki mistrza, Jona Jonesa.

„Durinho” zdobył walkę o pas mistrzowski triumfując z byłym posiadaczem tytułu, Tyronem Woodleyem. Zawodnik zdominował „The Chosen One” wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską. Gaethje zdobył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej odprawiając przed czasem Tony’ego Fergusona. W kolejnej walce zmierzy się z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem.

Teraz o walkę z Błachowiczem stara się inny zawodnik czołówki, Glover Teixeira. Polak jednak zaznacza w każdej wypowiedzi, że jego kolejny pojedynek będzie o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.