Pierwsza połowa roku w oktagonie UFC obfita była w świetne występy zawodników największej organizacji MMA na świecie. Fani nawet podczas globalnej pandemii nadal mogą oglądać wydarzenia na żywo z udziałem najlepszych sportowców mieszanych sztuk walki. „Ultimate Fighting Championship” postanowiło zapytać fanów, który z występów w pierwszej połowie roku był według nich najlepszy – wśród kandydatów wymienili Conora McGregora, Jana Błachowicza, Gilberta Burnsa oraz Justina Gaethjego.

McGregor udanie powrócił do oktagonu UFC po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem. Na początku roku pokonał błyskawicznie Donalda Cerrone wracając na zwycięskie tory. Błachowicz w pierwszej rundzie rozprawił się z innym zawodnikiem czołówki kategorii półciężkiej, Coreyem Andersonem. Tym samym udowodnił, że to on powinien w kolejnej walce zmierzyć się o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Z powodu zamieszania w dywizji na ten moment nie jest znana data kolejnej walki mistrza, Jona Jonesa.

„Durinho” zdobył walkę o pas mistrzowski triumfując z byłym posiadaczem tytułu, Tyronem Woodleyem. Zawodnik zdominował „The Chosen One” wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską. Gaethje zdobył tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej odprawiając przed czasem Tony’ego Fergusona. W kolejnej walce zmierzy się z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem.

Teraz o walkę z Błachowiczem stara się inny zawodnik czołówki, Glover Teixeira. Polak jednak zaznacza w każdej wypowiedzi, że jego kolejny pojedynek będzie o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC.

22 KOMENTARZE

 1. Wbrew pozorom to bardzo ważny post… UFC na pewno rozważa walkę Jana z Jonem, ale muszą też trochę wysondować rynek, na ile Jano jest rozpoznawalny i na ile jego walka (walki) zapadła w pamięć.

  Kto ma konto na TT to pisać ile wlezie 🙂

 2. Zgadnijcie ile będzie głosów na Janka :jon:

  Ile jest Cohonesiaków za Jankiem? Reszta "jaśków kowalskich" nawet nie wie ze jest jakieś głosowanie

 3. Janek wiadomo mega, dobrze że jest w zestawieniu ale obiektywnie patrząc najbardziej zasłużył Gejczi.

  Dokładnie. Cieszy sama obecność Janka w takim zestawieniu, jednak statystycznego rednecka najmniej w tym zestawieniu obchodzi właśnie Polak.

  :fjedzia:

 4. Gejczi ładnie poszedł ale nie uważam ze nasz Janek był w czym kolwiek gorszy od pozostałych powiem więcej jasiu szedł jak burza jak widać można być zauważonym przez ufc tylko trza zapierdalac ostro a nie szukać wymówek

 5. McGregor :DC:

  Rudemu to ufc dalej w tyłek wchodzi co  niby zrobił takiego oprócz tego że zlał donalda który mu się podłożył :razz:utinlaugh:

 6. Obiektywnie Gejczi, dokonał bardzo wyraźnego progresu w każdym aspekcie fighterskiego rzemiosła. Rozbił Kukuja, który od 7 lat tylko wygrywał.

 7. Spore wyróżnienie dla Janka w pełni zasłużone. Myślę, że fani również to dostrzegą i wybiorą właściwie. Stronniczo ale co tam #JanekKról

 8. Przykro to pisać, całym sercem za Jankiem, ale w tej sytuacji tylko Krul.

  Nawet się nie zmęczył, perfomans of the yer. :jimcarrey:

  Jano wysokie, drugie miejsce, potem reszta kasztanów. :roberteyeblinking:

 9. Conor tylko za bycie Conorem tu jest, obiektywnie nie zasłużył na nominację i odstaje stanowczo od reszty grona i ich dokonań w klatce

 10. Co w tym zestawieniu robię emeryt który nie zrobił niczego więcej  w poprzednim roku, niż pokonanie całkiem rozbitego weterana?

 11. Co w tym zestawieniu robię emeryt który nie zrobił niczego więcej  w poprzednim roku, niż pokonanie całkiem rozbitego weterana?

  Ewidentnie musisz go nie lubić, skoro tak umniejszasz jego dokonaniom…przecież jeszcze miał hitowe starcie z 60latkiem w barze. Co prawda niby nierozstrzygnięte, ale uczciwie to Conor powinien wygrać na punkty za większą aktywność

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.