Wejście na podium w swojej dywizji wagowej już tak blisko! Po najnowszej aktualizacji rankingów, Jan Błachowicz awansował o jedno oczko w zestawieniu zawodników kategorii półciężkiej i obecnie znajduje się na czwartym miejscu. Największy spadek zanotował Glover Teixeira, który na ostatniej gali w Hamburgu został pokonany przez Corey’a Andersona jednogłośną decyzją sędziów.

Błachowicz (MMA 22-7) po porażce na gali UFC 210 odrodził się jak feniks z popiołu i wygrał trzy kolejne walki z rzędu. Najpierw, na UFC w Gdańsku efektownie poddał Devina Clarka, potem jednogłośną decyzją pokonał Jareda Cannoniera i Jimiego Manuwę. „Cieszyński Książę” jest zawodnikiem UFC od 2014 roku. Od tamtego czasu stoczył dla największej organizacji MMA na świecie aż 9 walk, wygrywając 5 z nich. Na ten moment Polak nie ma jeszcze ogłoszonego kolejnego starcia.

3 KOMENTARZE

  1. Z punktu widzenia walki o pas to Janek powinien teraz unikać Krylova, i obić SHoguna, Glovera albo OSP. Jedyne zagrożenia dla Janka to Cormier, Mauler, Smith i Volkan. Całą resztę spokojnie w tej formie pokonuje.

  2. Wiadomo, Janek najebal Ilira ale przeciez rownie dobrze ta cipa Corey moze powiedziec ze najebal Janka I powinien byc wyzej niz on.

  3. I zajebiście! Choć po prawdzie rankingi nie przekładają się na poziom zawodników czy cokolwiek innego. Tak czy siak jednak – GRATULACJE JANEK!!!! Czekamy z niecierpliwością na kolejne walki i konsekwentne wspinanie się po pas!!! W obecnych czasach jest to możliwe jak nigdy dotąd! WOOJJJNNNAAAAAA!!!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.